TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дваесет и тројца мигранти загинаа во несреќа во Либија

Макфакс - 14.02.2018

Најмалку 23 мигранти загинаа, а околу 100 се повредени во сообраќајна несреќа во Либија, соопштија болнички извори. Камион со повеќе од 300 мигранти се преврте недалеку од Бени Балида, 170 километри југоисточно од Триполи.

Дваесет и тројца мигранти загинаа во несреќа во Либија

Вечер - 14.02.2018

Најмалку 23 мигранти загинаа, а околу 100 се повредени во сообраќајна несреќа во Либија, соопштија болнички извори. Камион со повеќе од 300 мигранти се преврте недалеку од Бени Балида, 170 километри југоисточно од Триполи.