TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кафе и спорт во бестежинска состојба - како се забавуваат астронаутите? (фото+видео)

Црнобело - 15.11.2018

Кој рече дека во вселената нема десерти, пица, подароци и време за забава? Вселената е интересна и необична, а таква е и работата на астронаутите. Тие неретко се многу долго време во вселенските бродови.

НАСА планира луѓе на Марс по 25 години

Канал5 - 15.11.2018

Пред научниците на НАСА се испречени неколку предизвици како радијација од вселената , можно слепило и атрофија на коските пред да може човек да стапне на Марс. Американската вселенска агенција верува дека може луѓето да почнат да доаѓаат на Марс по ...

НАСА верува дека може да испрати луѓе на Марс за 25 години

Н.Македонија - 15.11.2018

Смртоносната радијација од вселената, можно ослепување, атрофирање на коските. Тоа е само дел од предизвиците што научниците мораат да ги решат пред некој астронаут да стапи на Марс. Американската вселенска агенција(НАСА) верува дека може да однесе ...

NASA во живо ќе го пренесува првото слетување на Марс после 6 години

Smartportal - 14.11.2018

NASA најави дека после 6 години повторно има мисија на Марс, а леталото за таа мисија полета од Земјата на 5 мај оваа година. Овој пат од агенцијата планираат да го пренесуваат слетувањето во живо, па сите кои ги интересира ова ќе може да го гледаат ...

НАСА верува дека може да испрати луѓе на Марс за 25 години

Локално - 15.11.2018

Смртоносната радијација од вселената, можно ослепување, атрофирање на коските. Тоа е само дел од предизвиците што научниците мораат да ги решат пред некој астронаут да стапи на Марс. Американската вселенска агенција(НАСА) верува дека може да однесе ...

NASA верува дека може да испрати луѓе на Марс за 25 години

USB - 16.11.2018

Смртоносната радијација од вселената, можно ослепување, атрофирање на коските. Тоа е само дел од предизвиците што научниците мораат да ги решат пред некој астронаут да стапи на Марс. Американската вселенска агенција(НАСА) верува дека може да однесе ...