TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјоделците високо на агендата на партиите

Телма - 02.07.2020

Земјоделците се најважни – е наведено и во овие изборни програми на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Ветувањата речиси идентични како и на претходни избори. Во програмата „Можеме“ СДСМ ветува 200 милиони евра за земјоделството и руралниот развој.

СДСМ ги заборави земјоделците и ветувањата кои им ги даваше пред три години, за сега без срам пак да лаже

Опсервер - 02.07.2020

Љупчо Николовски без срам и перде зборува за земјоделието, а земјоделците го паметат како најнеспособниот министер кој некогаш го имала Македонија. Впрочем тој заради неуспесите и партиска функција избега од министерството, за сега повторно да го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев на земјоделците им ветуваше сигурен откуп, високи цени и интервентен фонд, ама ги излажа

MakPress - 02.07.2020

Зоран Заев на земјоделците се сеќава од избори на избори. Народот уште ги памети лажните ветувања за загарантиран откуп на земјоделските производи, новите пазари за извоз и интервентниот фонд кој требаше да ги обесштетува земјоделците во услови на ...

Заев на средба соп земјоделците

Курир - 02.07.2020

Со #СДСМ земјоделците имаат сигурен пласман, неселективно исплаќање субвенции и почит за нивниот труд. Денес имаме земјоделци кои навремено ги добиваат субвенциите, кои се ценети и почитувани.

Спасовски во посета на Старо Нагоричане

Курир - 02.07.2020

Го подобруваме планинскиот, селскиот и културно-историскиот туризам во Општина Старо Нагоричане, за општина како атрактивна туристичка дестинација. Тоа значи креирање програми за поддршка на граѓаните од општината кои доаѓаат од програмите за ...

(Видео) Николовски: 200 милиони евра годишна поддршка за земјоделство конкурентно на светските пазари

Макфакс - 02.07.2020

За кратко време, овозможивме директна и индиректна поддршка во земјоделството во историски рекорден износ од над 430 милиони евра, а во идниот мандат продолжуваме со поддршка од 200 милиони евра годишно, рече генералниот секретар на СДСМ и носител ...

Заев од Ново Село: Градиме три откупно-дистрибутивни центри за земјоделски производи, грижата за земјоделците ...

Канал5 - 02.07.2020

Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион, рече Зоран Заев, претседател на СДСМ . Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со ...

Николовски: Нови 200 милиони евра годишна поддршка за земјоделството

Опсервер - 02.07.2020

Скопје, 2 јули 2020 () – Љупчо Николовски, носител на листата на кандидати за пратеници на коалицијата Можеме во ИЕ 3, на средба со граѓани во Чешиново-Облешево истакна дека во идниот мандат ќе продолжат со поддршка за земјоделството во вредност од ...

Николовски од Чешиново-Облешево: СДСМ продолжува со грижа за земјоделците уште повеќе, нови 200 милиони евра годишна ...

24Инфо - 02.07.2020

Изјава за медиуми, Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител во ИЕ 3 Вие подобро од сите знаете дека преку ноќ нема ништо. Колку само внимание, посветеност и грижа треба за секое зрно семе да роди здрав плод.

Заев во Ново Село најави три откупно-дистрибутивни центри за земјоделски производи

Независен - 02.07.2020

Во новиот мандат обезбедуваме сигурен пласман и современи услови за складирање на градинарските производи преку изградба на 3 откупно-дистрибутивни центри, еден од нив и овде во Струмица, најави денес во Ново Село лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Спасовски од Старо Нагоричане: Постигнувањата во овој североисточен регион  е доказ за вложувањата во овие три години ...

24Инфо - 02.07.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска оствари работна посета на Општина Старо Нагоричане. Во изјавата за медиумите, премиерот Спасовски истакна дека со градоначалничката на Општина Старо Нагоричане, ...

Заев: 200 милиони евра годишно финансиска поддршка за земјоделството

Локално - 02.07.2020

Земјоделците и во Ново Село и низ целата држава знаат дека во СДСМ имаат партнер кој се грижи за нив и го цени нивниот труд, 480 милиони евра во последните три години насочивме кон земјоделците, преку директна или индиректна финансиска поддршка, ...

Спасовски: Инвестиции за општина Старо Нагоричане ќе продолжат и во иднина за развој на општината

Опсервер - 02.07.2020

Куманово, 2 јули 2020 () – Премиерот Оливер Спасовски денеска се сретна со градоначалничката на општина Старо Нагоричане, Жаклина Јовановска со која разговараа за тековните проекти во оваа рурална општина кои се реализираат со поддршка на различните ...

Поддршката за младите земјоделци ја зголемивме од 10.000 на 20.000 евра, кажа Тасевска

Kumanovo News - 02.07.2020

Во изминатите 3 години покажавме што значи грижа за земјоделството. Субвенциите ги зголемивме, а исплатата се одвива навремено и неселективно. За овие 3 години, овозможивме директна и индиректна поддршка во земјоделството во историски рекорден износ ...

(ВИДЕО) Љупчо Николовски: Обезбедуваме годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони ...

iPortal - 02.07.2020

Партнерскиот однос кој го градиме со земјоделците продолжува, истакна Љупчо Николовски, генералниот секретар на СДСМ и носител во ИЕ 3. „Заложбата на СДСМ во следните 4 години е јасна, создаваме модерно и конкурентно земјоделство! Силната поддршка ...

Заев: Продолжува грижата за земјоделците, 200 милиони евра годишна поддршка за рурален развој

Frontline - 02.07.2020

Градиме држава во која се цени трудот на сите, напиша Заев. Претседателот на СДСМ и носител на листата во ИЕ 4, Зоран Заев во пост на Фејсбук објави кратко видео со кое ја промовира постојната поддршка на Владата предводена од СДСМ за земјоделството ...

Премиерот Спасовски во работна посета на Општина Старо Нагоричане

Кумановски м. - 02.07.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска во 11 часот ќе биде во работна посета на Општина Старо Нагоричане. Како што информираат од прес службата на Владата, Спасовски најпрво ќе оствари кратка средба во ...

Заев: Николоски не може да биде народен претставник, во Кривогаштани прв пат доаѓал со навигација

Макфакс - 01.07.2020

Александар Николоски не може да биде народен претставник на граѓаните од изборната единица 4, зашто никогаш не живеел ниту работел тука. Александар Николовски во Кривогаштани прв пат доаѓал со навигација бидејќи не знаел ни каде се наоѓа, а не пак ...

ВМРО-ДПМЕ: Заев ги излажа земјоделците, наместо ветениот откуп пропизводите им скапуваат на нивите нивите

Нетпрес - 01.07.2020

Власта на Зоран Заев, како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија. Оваа мафија го девалвира трудот на земјоделецот и ја руши цената на македонскиот земјоделски производ, реагираа од ...

Заев: СДСМ покажува вистинска грижа за земјоделците, ВМРО-ДПМНЕ ги манипулира и го погазува нивниот труд

Нетпрес - 01.07.2020

Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој“, истакна претседателот Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, Могила и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ветуваше сигурен откуп за земјоделците, а пред Влада ги дочека со оклопни транспортери

Макфакс - 01.07.2020

Во текот на овие три години, речиси да нема ниту еден сегмент од земјоделието да не се соочи со проблеми, а власта на Заев наместо да нуди решенија, се фрли на криминал и корупција, се наведува во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

Ивановски: Република Македонија не смее да продолжи да стагнира, граѓаните очекуваат обнова на Македонија

MakPress - 01.07.2020

Проектот обнова за Македонија нуди над 1000 проекти кои што значат решавање на проблемите и потребите на граѓаните. Република Македонија не смее да продолжи да стагнира, граѓаните очекуваат обнова на Македонија.

Заев: 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството

Канал5 - 01.07.2020

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Заев: 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој во новиот мандат

24Инфо - 01.07.2020

Изјава за медиуми, Зоран Заев, претседател на СДСМ Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и ...

(Видео) Заев: 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој

Макфакс - 01.07.2020

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците, оцени лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тој образложи дека за три години финансиската поддршка во земјоделството стигнала до рекорден износ од 430 милиони ...

Заев: 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој во новиот мандат

iPortal - 01.07.2020

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Заев:200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој во новиот мандат

Опсервер - 01.07.2020

Скопје, 1 јули 2020 () – Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

(Видео) Заев: 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој

Вечер - 01.07.2020

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците, оцени лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тој образложи дека за три години финансиската поддршка во земјоделството стигнала до рекорден износ од 430 милиони ...

(ВИДЕО) Заев: 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој во новиот мандат

А1 On - 01.07.2020

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Заев: 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството

Либертас - 01.07.2020

Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд. За само три години финансиската поддршка во земјоделството стигна до рекорден износ од 430 милиони евра и стигнува до вистинските ...

Заев најави 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој

Frontline - 01.07.2020

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Заев: Во новиот мандат 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој

Локално - 01.07.2020

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Заев:200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој во новиот мандат

Либертас - 01.07.2020

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Заев: 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој во новиот мандат

MakPress - 01.07.2020

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Заев најави 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој

Поглед - 01.07.2020

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Заев ги излажа земјоделците, производите им скапуваа на нивите наместо ветениот откуп

24Инфо - 01.07.2020

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Зоран Заев Власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија. Оваа мафија го девалвира трудот на земјоделецот и ја руши ...

Заев ги излажа земјоделците. Производите им скапуваа на нивите наместо ветениот откуп

Опсервер - 01.07.2020

Власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија. Оваа мафија го девалвира трудот на земјоделецот и ја руши цената на македонскиот земјоделски производ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ во земјоделието создаде случај „зелена мафија“

Локално - 01.07.2020

Од ВМРО-ДПМНЕ реагирале на денешната изјава на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, велејќи дека власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија.

ВМРО-ДПМНЕ: Производите на земјоделците им скапуваа на нивите

+инфо - 01.07.2020

Да ставиме крај на виткањето кичма. Исправи се Македонијо! Одбери обнова, се вели во партиското соопштение. Власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија.

ВМРО-ДПМЕН: Заев ги излажа земјоделците, производите им скапуваа на нивите наместо ветениот откуп

Канал5 - 01.07.2020

Власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија. Оваа мафија го девалвира трудот на земјоделецот и ја руши цената на македонскиот земјоделски производ.

ВМРО-ДПМНЕ: Земјоделците видоа на дело што значи неодговорната и неспособната власт на Заев

Република - 01.07.2020

Власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија. Оваа мафија го девалвира трудот на земјоделецот и ја руши цената на македонскиот земјоделски производ.

Заев на средба со граѓани во Кривогаштани, Могила и Ивањевци: СДСМ покажува вистинска грижа за земјоделците, ВМРО-ДПМНЕ ...

Канал5 - 01.07.2020

Претседателот Заев потенцираше дека изминатите три години се зголемија субвенциите, чија исплата се одвива редовно, навремено и неселективно со што се покажува на дело вистинската грижа за земјоделците и земјоделството.

Заев од Кривогаштани: Обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој

Локално - 01.07.2020

„Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој“, истакна претседателот Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, Могила и ...

Заев на средба со граѓани во Кривогаштани, Могила и Ивањевци: СДСМ покажува вистинска грижа за земјоделците, ВМРО-ДПМНЕ ...

24Инфо - 01.07.2020

Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој”, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, ...

Заев: СДСМ покажува вистинска грижа за земјоделците

Опсервер - 01.07.2020

Скопје, 1 јули 2020 () – Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната средба со граѓани и ...

Заев: СДСМ покажува вистинска грижа за земјоделците

Либертас - 01.07.2020

Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, ...

Заев: СДСМ покажува вистинска грижа за земјоделците, го цени и вреднува нивниот труд

Слободен Печат - 01.07.2020

Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој, истакна претседателот Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, Могила и Ивањевци.

Заев: СДСМ покажува вистинска грижа за земјоделците

+инфо - 01.07.2020

Заев потенцираше дека изминатите три години се зголемија субвенциите, чија исплата се одвива редовно, навремено и неселективно со што, како што рече, се покажува на дело вистинската грижа за земјоделците и земјоделството.

Заев: СДСМ покажува вистинска грижа за земјоделците

Бриф - 01.07.2020

Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, ...

Заев: СДСМ покажува вистинска грижа за земјоделците, ВМРО-ДПМНЕ ги манипулира и го погазува нивниот труд

Frontline - 01.07.2020

За овие три години, овозможивме директна и индиректна поддршка во земјоделството во историски рекорден износ од над 430 милиони евра, вели Заев. Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска ...