TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ципрас: ќе го вратиме секое евро украдено од народот

Р.С.Европа - 13.02.2018

Компанијата со седиште во Базел е во центарот на истрагата за мито во која грчките обвинители во почетокот на минатата година извршија рација во нејзините канцеларии во Атина. Според некои наводи, во истрагата неколку лица сведочеле според ...

Катимерини: Ципрас ќе распише избори

Press24 - 13.02.2018

Случајот Новартис кој крена прашина, како и преговорите за името со ПЈРМ се сенка која може да доведе до предвремени избори, пишува денеска Катимерини. Се истражуваат тврдењата дека швајцарската фармацевтска компанија Новартис поткупувала високи ...

Ципрас бара истрага за скандалот со „Новартис“

+инфо - 13.02.2018

Се истражуваат тврдењата дека швајцарската фармацевтска компанија „Новартис“ поткупувала високи грчки функционери. Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави вчера дека сака парламентарна истрага за наводната вмешаност во големиот корупциски скандал ...

Македонија мора да се откаже од имињата кои не и припаѓаат пресече Ципрас

Локално - 13.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, најави вчера Ципрас на состанокот на пратеничката ...

Ципрас бара истрага и кривична тужба против Новартис

МКД - 13.02.2018

Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави вчера дека сака парламентарна истрага за наводната вмешаност во големиот корупциски скандал со двата поранешни премиери и осум министри. Се истражуваат тврдењата дека швајцарската фармацевтска компанија Новартис ...

Оваа седмица започнуваат посериозни преговори околу името

Алсат-М - 12.02.2018

Оваа седмица почнуваат посериозни преговори околу името. Иако ниту Скопје, ниту Атина не ја потврдуваат агендата на средбата на шефовите на дипломатиите, Димитров и Коѕијас во Софија неделава, очекувањата се големи.

Ципрас го повтори ставот за уставни измени, Tурција на страната на Mакедонија

24 Вести - 12.02.2018

Сложено име за надворешна и внатрешна употреба што ќе важи за сите . Ова е ставот на грчкиот пемиер Алексис Ципрас кој го изнсе денеска по состанокот со пратеничката група на Сириза. Во изјавата Ципрас вели дека исто така не ги разбира ниту ...

Алексис Ципрас: Сложено име за севкупна употреба

Алфа - 12.02.2018

Сложено име за сите и за меѓународна и за внатрешна употреба, бара Ципрас. За грчкиот премиер рамка која ќе го гарантира затворањето на проблемот со името претставуваат уставните промени и повлекување на сите сомнежи за иредентистички ставови ...

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите, и за меѓународна и за домашна употреба

Телма - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите, и за меѓународна и за домашна употреба

Алсат-М - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.

„Катимерини“: Ципрас ќе побара предвремени избори за да се сврти вниманието од преговорите за спорот за името

Макфакс - 13.02.2018

Бомбите што сериозно влијаат врз политичката сцена во државата се случајот „Новартис“ и преговорите за името со ПЈРМ, кои може да доведат до предвремени избори, пишува „Катимерини“ . Се истражуваат тврдењата дека швајцарската фармацевтска компанија ...

Ципрас бара истрага за скандалот со „Новартис“

Либертас - 13.02.2018

Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави вчера дека сака парламентарна истрага за наводната вмешаност во големиот корупциски скандал „Новартис“ за двајцата поранешни премиери и осум министри.

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите, и за меѓународна и за домашна употреба

Сител - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.

Катимерини: Ципрас ќе побара предвремени избори за да се сврти вниманието од преговорите за спорот со името

Вечер - 13.02.2018

Бомбите кои сериозно влијаат врз политичката сцена во државата се случајот „Новартис“ и преговорите за името со ПЈРМ, кои можат да доведат до предвремени избори, пишува Катимерини . Се истражуваат тврдењата дека швајцарската фармацевтска компанија ...

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите, предуслов е промена на Уставот

+инфо - 12.02.2018

Не може да биде една употреба надвор, а друго да биде името во Уставот. Предуслов е и повлекување на секаков сомнеж за иредентизам, вели Ципрас. Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на ...

Катимерини: Случајот „Новартис“ е во центарот на вниманието токму сега, за да се сврти вниманието од преговорите за ...

А1 On - 13.02.2018

Трите бомби кои сериозно влијаат врз политичката сцена во државата се случајот „Новартис“, преговорите за името со ПЈРМ и интеграцијата на грчката програма, кои можат да доведат до предвремени избори, пишува Катимерини .

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите, и за меѓународна и за домашна употреба...

Н.Македонија - 12.02.2018

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите, и за меѓународна и за домашна употреба Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира ...

Катимерини: Ципрас ќе побара предвремени избори за да се сврти вниманието од преговорите за спорот со името

Точка - 13.02.2018

Бомбите кои сериозно влијаат врз политичката сцена во државата се случајот „Новартис“ и преговорите за името со ПЈРМ, кои можат да доведат до предвремени избори, пишува Катимерини. Се истражуваат тврдењата дека швајцарската фармацевтска компанија ...

Денеска се преговара за името - Ципрас јасен, бара промени во Уставот

Press24 - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите и промена на Уставот

Нетпрес - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите, и за меѓународна и за домашна употреба

Слободен Печат - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.

Ципрас: Предуслов е промена на Уставот, за името навистина да биде „ерга омнес“

Стандард - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.

Ципрас: Сложено име што ќе важи и за меѓународна и за домашна употреба

Нова ТВ - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, рекол грчкиот премиер Алексис Ципрас, на состанокот на ...

ЦИПАС ГО ЗАТЕГА ОБРАЧОТ: Сложено име ЕРГА ОМНЕС, за кое треба уставна промена и да нема сомнежи за иредентизам

Вечер - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, смета грчкиот премиер.

Ципрас: Решението е сложено име што ќе важи и за меѓународна и за домашна употреба

еМагазин - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, е решението на грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите

Тера - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите, и за меѓународна и за домашна употреба

24 Вести - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.

Ципрас бара решение за името ерга омнес и промена на Уставот на земјава

Фактор - 12.02.2018

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас вели дека сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот.

Ципрас: Решението да биде сложено име и уставна промена

Р.С.Европа - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, изјави грчкиот премиер Алексис Ципрас на состанокот на ...

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите и промена на Уставот

Точка - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Ципрас: Проблемот ќе се затвори само со сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба

МКД - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, вели грчкиот премиер.

Ципас: Сложено име за севкупна употреба, за кое ќе треба промена на Устав

А1 On - 12.02.2018

На состанокот на пратеничката група на СИРИЗА, грчкиот премиер Алексис Ципрас говорел и за прашањето за името и истакнал дека сложено име и за надворешна и за внатреша употреба, за кое треба промена на Устав е рамката што гарантира затворање на ...

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите и промена на Уставот

Локално - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Ципрас: Терминот Македонија веќе е даден, сега ни треба решение со сложено име за севкупна употреба

Фокус - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите и за меѓународна и за домашна употреба

ТВ21 - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.

Ципрас уште еднаш повтори: Предуслов за сложено име е промена на уставот

Телевизија Нова - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Ципрас: Предуслов е промена на Уставот, за името навистина да биде ерга омнес

Курир - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.

Ципрас: Сложено име што ќе важи за сите, и за меѓународна и за домашна употреба

Либертас - 12.02.2018

Сложено име и за надворешна и за внатрешна употреба, за кое треба уставна промена и повлекување на секакви сомнежи за иредентистички ставови, е рамката што го гарантира затворањето на проблемот, според грчкиот премиер.