TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вагнер Гонсалвеш потпиша за Шкендија

МакФудбал - 02.07.2022

Бразилскиот интернационалец Вагнер Гонсалвеш е нов фудбалер на Шкендија. Тој потпиша двегодишен договор и треба да биде големо засилување во нападот на тетовскиот тим. “Среќен сум што дојдов во Тетово и ќе го носам дресот на Шкендија.

Бразилско засилување во нападот на Шкендија

Sport 1 - 02.07.2022

Вагнер Гонсалвеш е најновото засилување во нападот за фудбалскиот прволигаш Шкендија. Бразилецот, кој има 26 години доаѓа од украинскиот тим СК Дњипро-1, но откако почна војната во оваа земја кариерата ја продолжи во грузиски Дила Гори.

Шкендија донесе Бразилец, потпиша со крилото Вагнер

Gol.mk - 02.07.2022

Екипата на Шкендија продолжи да се засилува и донесе ново странско име. Потпиша договор со 26-годишниот крилен играч Вагнер Гончалвес кој доаѓа како слободен. Гончалвес последен пат беше дел од тимот на Дњипро од Украина , а потоа, од март до јуни ...

Вагнер Гоншалвеш е нов фудбалер на Шкендија

Екипа - 02.07.2022

Фудбалскиот прволигаш Шкендија го ангажираше Бразилецот, Вагнер Гоншалвеш за ново засилување. 26-годишниот Бразилец потпиша двегодишен договор со тетовскиот клуб. Вагнер Гоншалвеш беше дел од Днипро од Украина, додека од март до јуни годинава ...

Промоција: И Бразилецот Вагнер во нападот на тетовци!

SportMedia - 02.07.2022

Тетовски “црвено – црни“ едноставно не знаат за доста во овој летен преоден рок. Уште едно големо, навистина големо засилување во нападот на Шкендија. Она што го најавивме пред два дена, вечерва и се оствари а тоа е дека тетовци и официјално се ...