TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Болсонаро поднесе барање за шестмесечна туристичка виза за САД

Сакам да кажам - 31.01.2023

Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро поднесе барање за шестмесечна туристичка виза за САД, потврди неговиот адвокат. Тој престојува во Флорида од 30 декември, напуштајќи го Бразил два дена пред истекот на мандатот.

Поранешниот бразилски претседател Болсонаро побара шестмесечна туристичка виза во САД

360 степени

Болсонаро поднесе барање за американска виза

Кумановски м.

БОЛСОНАРО БЕГА ОД ПРАВДАТА Експретседателот на Бразил бара продолжување на визата во САД

+инфо

Шолц се сретна со Лула: „Возбуден сум што Бразил се врати на светската сцена“

Бизнис Вести - 31.01.2023

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека се радува на ново поглавје во односите со Бразил, по завршувањето на мандатот на контроверзниот екстремно десничарски поранешен претседател на Бразил, Жаир Болсонаро.

Шолц во официјална посета на Бразил

Слободен Печат

Шолц се сретна со Лула: „Возбуден сум што Бразил се врати на светската сцена”

24Инфо

Шолц се сретна со Лула: „Возбуден сум што Бразил се врати на светската сцена“

Опсервер

Шолц се сретна со Лула: „Возбуден сум што Бразил се врати на светската сцена“

Курир

Шолц се сретна со Лула: „Возбуден сум што Бразил се врати на светската сцена“

Либертас

ШОЛЦ СО БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Недостасуваше, драг Лула, сите сме возбудени што Бразил се врати на светската сцена

Денешен

Во Центар

Шулце: Германија ќе вложи 222 милиони долари за заштита на амазонската прашума

А1 On - 30.01.2023

Министерката за развој на Германија, Свења Шулце денеска изјави дека германската Влада ќе обезбеди 222 милиони долари (204 милиони евра) за Бразил за заштита на животната средина. Од вкупната сума, 38 милиони долари се донација на Фондот за заштита ...

Германска помош од 222 милиони долари за заштита на амазонската прашума

Слободен Печат

Шулце: Германија ќе вложи 222 милиони долари за заштита на амазонската прашума

Курир

Шулце: Германија ќе вложи 222 милиони долари за заштита на амазонската прашума

24Инфо

Германија ќе вложи 222 милиони долари за заштита на амазонската прашума

Вечер Прес

Шулце: Германија ќе вложи 222 милиони долари за заштита на амазонската прашума

Опсервер

Шулце: Германија ќе вложи 222 милиони долари за заштита на амазонската прашума

Во Центар

MakPress

Германија инвестира над 200 милиони евра во заштита на амазонската прашума

CivilMedia - 30.01.2023

Германската министерка за развој Свења Шулце денеска изјави дека германската Влада ќе му обезбеди 204 милиони евра на Бразил за заштита на животната средина. Од вкупната сума, 38 милиони долари се донација на фондот за заштита на Амазон, што ...

Германија инвестира над 200 милиони евра во заштита на амазонската прашума

Frontline

Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро поднесе барање за шестмесечна американска виза

Локално

Новата светска економија

МКД - 30.01.2023

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно ...

Новата светска економија

Н.Македонија

Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза, сака да остане на Флорида

Бриф - 31.01.2023

Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза, што укажува дека можеби нема намера веднаш да се врати дома, каде што го чекаат одредени правни процедури, јавија денеска американските меидуми.

Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза

Слободен Печат

Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза, сака да остане на Флорида

Опсервер

Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза, сака да остане на Флорида

Нова ТВ

Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза, сака да остане на Флорида

24Инфо

Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза

24 Вести

Болсонаро поднел барање за шестмесечна американска виза, сака да остане на Флорида

Независен

Телма Либертас ТВ21 4NEWS Frontline