TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сити и Реал „домаќински“ на гостински терен

MakPress - 25.02.2021

Манчестер сити ја продолжи победничката серија со триумфот вечерва на неутрален терен над Борусија Менхенгладбах со 2:0 во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампиони, додека Реал Мадрид со играч повеќе во финишот стигна до победа од ...

Зидан искрен по победата над Аталанта: Не бевме најдобри иако имавме играч повеќе

Дерби

Капитенот на Аталанта не се предава по поразот во Бергамо: По овој натпревар сме уште посилни, сега мора само…

Дерби

Гасперини: Бев казнет од Серија А поради моите зборови, а доколку сега прозборам во УЕФА..

Спортклуб

Менди херој на Реал против Аталанта, Сити сo сигурна предност во реваншот 🎥

Спортски

ВИДЕО: Менди се претвори во напаѓач, Реал Мадрид го освои Бергамо

Gol.mk

Реал Мадрид во финишот ја победи Аталанта, Манчестер Сити подобар од Менхенгладбах (ВИДЕО)

24Фудбал

Спортклуб Оff.net Спортски Gol.mk Спортклуб Спортски Спортманија 24Фудбал

Поранешен тренер на Реал се сомнева во заткулисни игри во ЛШ: Со вакви црвени картони го уништувате фудбалот

Спортманија - 25.02.2021

Коментарот на големата тренерска легенда, двапати и на клупата на Кралскиот клуб е јасен, исклучувањето на Фројлер во Бергамо е престрого Фабио Капело двапати беше тренер на Реал Мадрид, но вечерва јасно го кажа своето мислење за контроверзното ...

Гасперини: Не може судија да биде некој што не играл фудбал, што не прави разлика помеѓу старт и прекршок

24Фудбал

Чудесната серија победи на Манчестер сити продолжи – Чудо се случи во ЛШ, домашните екипи едвај еднаш шутнаа кон голот (Видео)

Спортманија

Менди со супер гол во финишот го проби бедемот на Аталанта, Манчестер Сити без проблем во Будимпешта (Видео)

Дерби

Реал и со играч повеќе едвај ја победи Аталанта, Сити рутински со Борусија (ВИДЕО)

Sport 1

Менди во финишот обезбеди победа за Реал во Бергамо (видео)

SportMedia

ВИДЕО: Менди со супер гол му донесе победа на Реал Мадрид, Аталанта оштетена од судијата

Дриблинг

Дерби Sport 1 Спортклуб Sport 1 Спортманија Дриблинг Екипа

Капитенот Нојер го построи Левандовски, овој му возврати со аплауз (ВИДЕО)

24Фудбал - 24.02.2021

Германската фудбалска машинерија Баерн Минхен го прегази Лацио на негов терен и со една нога е веќе во четвртфиналето од Лигата на шампионите по убедливата победа од 1-4 во Рим. Баерн Минхен оди по стапките по кои сите очекуваа да оди, синоќа ...

Затоа се број еден: Капитенот Нојер го построи Левандовски при водство од 4-1 (ВИДЕО)

Дерби

Затоа се европски и светски прваци: Нојер го построи Левандовски, Полјакот му возврати со аплауз (Видео)

Спортманија

Реакци после ЛШ: Баерн Минхен ја исполнил мисијата, Симеоне го призна поразот

OhridNews

Левандовски стана трет стрелец во Лигата на шампионите во историјата

Sport M

Видео: Челзи го изненади Атлетико Мадрид, бранителот на титулата Баерн доминантен во Рим

Канал5

Левандовски веднаш зад Роналдо и Меси: Голгетерот на Баерн со ново одлично остварување

Спортклуб

Спортклуб Спортманија СуперСпорт Sport M Sport M Кајгана Точка Кајгана