TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Села: Ќе го држиме премиерот Заев за збор за предвремени парламентарни избори

MakPress - 21.04.2019

Претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села, во одговор на прашање дали ќе побараат предвремени парламентарни избори по завршувањето на претседателските, рече дека тие како опозициска партија побарале предвремените парламентарни избори да ...

Села: Премиерот вети дека ако изгуби и со еден глас, ќе распише предвремени избори

МКД - 21.04.2019

Блерим Река и Зијадин Села на вечерашната конференција за медиумите рекоа дека очекуваат распишување предвремени парламентарни избори. Изборите беа фер и демократски, но излезноста на гласачите беше мала, изјави Блерим Река, кандидатот за ...

Села: Деновиве бевме сведоци на уцени и притисоци

Фокус - 21.04.2019

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, по денешното гласање изјави дека фер и демократски избори се важни за патот на државата кон Европската унија. -За жал, деновиве бевме сведоци на уцени и притисоци на правење лоша пропаганда, ...

Села: Заев вети дека ако изгуби само со еден глас, ќе прогласи предвремени парламентарни избори

Локално - 21.04.2019

Лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села изјави дека поддршката на ДУИ кај Албанците е ослабена и дека очекува наскоро да има предвремени избори. „Премиерот треба да се држи до неговиот збор, бидејќи вети дека ако изгуби само со еден глас, ...

Села: Во трката за претседател влеговме за да победиме

МКД - 21.04.2019

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села очекува фер и демократски избори, кои, според него, се многу важни за патот на Северна Македонија кон Европската унија. По гласањето на на избирачкото место 1899 во основното училиште во село ...

Села: Граѓаните да покажат висока свесност

ТВ21 - 21.04.2019

„Очекувам граѓаните да покажат висока свесност, да го искористат правото на глас и да гласаат за подобро општество“, вели лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села после ...

Села очекува фер и демократски изборен ден

Алсат-М - 21.04.2019

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, очекува фер и демократски изборен ден, што, според него, е многу важно за патот на Северна Македонија кон Европската унија. „Граѓаните да излезат и да гласаат мирно.

Села: Премиерот вети дека ако изгуби и со еден глас, ќе распише предвремени избори

Република - 21.04.2019

Блерим Река и Зијадин Села на вечерашната конференција за медиумите рекоа дека очекуваат распишување предвремени парламентарни избори. Изборите беа фер и демократски, но излезноста на гласачите беше мала, изјави Блерим Река, кандидатот за ...

Села: Заев рече дека ако изгуби само еден глас, ќе распише предвремени избори

Press24 - 21.04.2019

„Заев рече дека ако Пендаровски изгуби и со само еден глас, тој ќе предложел распишување на предвремени парламентарни избори. Па го држиме за збор“, кажа претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на денешната прес-конференција.

Села: Очекувам граѓаните да гласаат за правна држава за сите, за ЕУ и за НАТО

1tv - 21.04.2019

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села очекува фер и демократски избори, кои, според него, се многу важни за патот на Северна Македонија кон Европската унија. По остварувањето на своето граѓанско право на избирачкото место 1899 во ...

Села очекува фер и демократски изборен ден

Република - 21.04.2019

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, очекува фер и демократски изборен ден, што, според него, е многу важно за патот на Северна Македонија кон Европската унија. Граѓаните да излезат и да гласаат мирно.

Села: Очекуваме распишување предвремени парламентарни избори

24Инфо - 21.04.2019

Села: Очекуваме распишување предвремени парламентарни избори Изборите беа фер и демократски, но излезноста на гласачите беше мала, изјави Блерим Река, кандидатот за претседателските избори на Алијансата за Албанците и Беса.

Села: Го држиме за збор Заев- Очекуваме распишување предвремени парламентарни избори

Курир - 21.04.2019

„Заев рече дека ако Пендаровски изгуби и со само еден глас, тој ќе предложел распишување на предвремени парламентарни избори. Па го држиме за збор“, кажа претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на денешната прес-конференција.

Села: Уцените и лошата пропаганда ќе останат запишани за овој изборен циклус

MakPress - 21.04.2019

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села очекува фер и демократски избори, кои, според него, се многу важни за патот на Северна Македонија кон Европската унија. По остварувањето на своето граѓанско право на избирачкото место 1899 во ...

Села: Да продолжи патот кон НАТО и ЕУ

+инфо - 21.04.2019

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, очекува фер и демократски изборен ден, што, според него, е многу важно за патот на Северна Македонија кон Европската унија. – Граѓаните да излезат и да гласаат мирно.

Села: Премиерот вети дека ако изгуби и со еден глас, ќе распише предвремени избори

ММС - 21.04.2019

Изборите беа фер и демократски, но излезноста на гласачите беше мала, изјави Блерим Река, кандидатот за претседателските избори на Алијансата за Албанците и Беса. Тој рече дека ако освои повеќе гласови од ДУИ ќе се активира во политиката.

Села: Заев да го одржи ветувањето и да распише предвремени парламентарни избори

Нетпрес - 21.04.2019

Премиерот Зоран Заев рече дека ако Пендаровски изгуби и со само еден глас, тој ќе предложел распишување на предвремени парламентарни избори. Па го држиме за збор“, кажа во неделата вечерта претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на ...

Села: Да продолжи патот кон НАТО и ЕУ

Слободен Печат - 21.04.2019

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, очекува фер и демократски изборен ден, што, според него, е многу важно за патот на Северна Македонија кон Европската унија. – Граѓаните да излезат и да гласаат мирно.