TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Струмичанец силувал болна девојка

Вечер - 12.02.2019

Струмичанц вработен како собирач на ѓубре силувал девојка со пречки во развојот. Против него Основното јавно обвинителство Струмица поднесе обвинителен акт за кривично дело обљуба врз немоќно лице, за што му е определена и мерка притвор.

Обвинение за обљуба врз немоќно лице

А1 On - 12.02.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело Обљуба врз немоќно лице од член 187 став 1 од Кривичниот законик.

Притвор за собирач на отпад од Струмичко кој силувал девојка со пречки во развојот

Макфакс - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство од Струмица поднесе обвинение против 32-годишник кој силувал девојка со пречки во развојот. Како што информираат од обвинителството, мажот го искористил претходното познанство со жртвата, па на 11 декември минатата ...

Струмичанец силувал немоќна девојка

Нетпрес - 12.02.2019

Струмичанц вработен како собирач на ѓубре силувал девојка со пречки во развојот. Против него Основното јавно обвинителство Струмица поднесе обвинителен акт за кривично дело обљуба врз немоќно лице, за што му е определена и мерка притвор.

Струмичанец силувал немоќно лице, заработи обвинение

+инфо - 12.02.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело Обљуба врз немоќно лице од член 187 став 1 од Кривичниот законик.

Силување ја потресе Македонија

Centar - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство од Струмица поднесе обвинение против 32-годишен собирач на отпад кој силувал девојка со пречки во развојот. Како што информираат од обвинителството, мажот го искористил претходното познанство со жртвата, па на 11 ...

Хорор во Македонија: Силувана девојка со посебни потреби

Press24 - 12.02.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело Обљуба врз немоќно лице од член 187 став 1 од Кривичниот законик.

Вработен во Комуналец обљубил жена со пречки во развој во Струмица

Сител - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство од Струмица поднесе обвинение против 32-годишен собирач на отпад кој силувал девојка со пречки во развојот. Како што информираат од обвинителството, мажот го искористил претходното познанство со жртвата, па на 11 ...

ОЈО Струмица: Обвинение за маж кој обљубил жена со пречки во развојот

24Инфо - 12.02.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело oбљуба врз немоќно лице од член 187 став 1 од Кривичниот законик.

Притвор за собирач на отпад од Струмичко кој силувал девојка со пречки во развојот

Точка - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство од Струмица поднесе обвинение против 32-годишен собирач на отпад кој силувал девојка со пречки во развојот. Како што информираат од обвинителството, мажот го искористил претходното познанство со жртвата, па на 11 ...

Обљуба врз немоќно лице ја згрози Струмица

Курир - 12.02.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело Обљуба врз немоќно лице од член 187 став 1 од Кривичниот законик.

Струмичанец силувал девојка со пречки во развојот

ТВ21 - 12.02.2019

Основното јавно обвинителство од Струмица поднесе Обвинителен акт против против 32-годишен вработен во Комунално претпријатие кој силувал девојка со пречки во развојот. Како што информираат од обвинителството, мажот го искористил претходното ...

Вработен во струмички Комуналец обљубил лице со пречки во развојот

Република - 12.02.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело Обљуба врз немоќно лице од член 187 став 1 од Кривичниот законик.

ОЈО покрена обвинение за обљуба врз немоќно лице

Скопје1 - 12.02.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело Обљуба врз немоќно лице од член 187 став 1 од Кривичниот законик.

Маж обљубил жена со пречки во развојот

Слободен Печат - 12.02.2019

Обвинетиот на возраст од 32 години го искористил познанството со жртвата, па на 11 декември отишол во нејзиниот дом во струмичко, го извршил делото напаѓајќи ја оштетената која била со пречки во развојот и извршил обљуба.

Обвинение за обљуба врз немоќно лице

Н.Македонија - 12.02.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело Обљуба врз немоќно лице од член 187 став 1 од Кривичниот законик.

Поднесено обвинение против струмичанец кој силувал немоќно лице

МКД - 12.02.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело Обљуба врз немоќно лице од член 187 став 1 од Кривичниот законик.

Ѓубретар од Струмица силувал девојка со пречки во развојот

Фокус - 12.02.2019

Против 32-годишен струмичанец е поднесен обвинителен акт за сторено кривично дело Обљуба врз немоќно лице. Тој е осомничен дека силувал девојка со посебни потреби. Обвинителот до Основниот суд Струмица достави и предлог да му биде продолжена мерката ...

Поднесено обвиние за обљуба врз немоќно лице

1tv - 12.02.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица поднесе обвинение против едно лице за сторено кривично дело обљуба врз немоќно лице, соопштија денеска од Јавното обвинителство на Република Македонија.