TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо ги посочи своите фаворити во Лигата на шампионите

+инфо - 25.03.2019

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо смета дека Јувентус и Барселона се фаворити за освојување на Лигата на шампионите во оваа сезона. Мурињо во моментов нема тим, откако во декември беше отпуштен од менаџерскиот пост во Манчестер Јунајтед.

Наинголан се менува: Белгиецот повеќе „не е истиот човек“

Спортски - 25.03.2019

Белгискиот фудбалер Раџа Наинголан е познат по скандалите кои ги прави надвор од теренот, а токму неговиот неспортски живот беше најголемата причина што Рома го пушти во Интер. Наинголан неспортскиот живот кој го водеше во кариерата скапо го плати.

Мурињо: Сакам да ја освојам Лигата на шампионите по трет пат

Точка - 25.03.2019

Поранешниот тренер на Порто, Челси, Интер, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед проговори за своите желби за продолжување на кариерата. Португалецот последниот ангажман го имаше во Манчестер Јунајтед каде што доби отказ кон крајот на декември минатата ...

Зидан подготвил 85 милиони евра за Мане

А1 On - 25.03.2019

Зинедин Зидан продолжува со селекцијата и според медиумите во Шпанија, ова лето тој ќе се обиде да го привлече најдобриот стрелец на Ливерпул, Садио Мане. Французинот е импресиониран од 26-годишниот фудбалер на „црвените“ и, според „Марка“, веќе ...

Реал Мадрид и Јувентус влегуваат во битка за Погба

Спортски - 25.03.2019

Повторно започнаа шпекулации за иднината на Пол Погба, а англиските медиуми тврдат дека постојат шанси Французинот да го напушти „Олд Трафорд“ ова лето. Погба и самиот ги подгреа шпекулациите со изјава дека сонува еден ден да заигра за Реал Мадрид, ...

Никогаш нема играно плејстејшн, не сака ноќни клубови и редовно постигнува голови за Ливерпул!

СуперСпорт - 25.03.2019

Садио Мане е во одлична форма во финишот од сезоната, па Ливерпул во моментов зависи од неговите погодоци. Мане е скромен и помага на муслиманската заедница на Островот, ретко излегува на ноќни забави, а неодамна откри дека никогаш не играл ...

Управата на Интер во шок: Наинголан ги сменил своите навики!

Sport 1 - 25.03.2019

Белгискиот фудбалер Раџа Наинголан е познат по скандалите кои ги правеше надвор од теренот, а токму поради тоа го загуби местото во Рома. Наинголан многу го чинеше однесувањето надвор од теренот, односно забавите и алкохолот.

Мурињо: Зидан се уште нема тренерска кариера, но она што го направи….

Дерби - 25.03.2019

Жозе Мурињо во последното интервју за „Канал Плус“ повторно не можеше да ги избегне шпекулациите кои го поврзуваа со сензационално враќање во Реал Мадрид, па поради тоа беше приморан да го искоментира и последниот потег на Флорентино Перез, односно ...

Никогаш не играл плејстејшн и не го сака ноќниот живот – Садио Мане

Спортски - 25.03.2019

Maлку необично за еден фудбалер во денешно време. Познато е дека голем број фудбалери уживаат да лудуваат во ноќниот живот, а исто така и голем дел од нив играат плејстејшн меѓутоа Садио Мане не го прави ниту едното, ниту другото.

Мега-трансфер на повидок: Ѕвезда на Јуве сака да се пресели во Мадрид!?

Sport 1 - 25.03.2019

Фудбалерот на Јувентус, Миралем Пјаниќ има договор до 2023 година со екипата, но од неодамна се поврзува со трансфер во Реал Мадрид. Италијанските медиуми пишуваат дека агентот на Пјаниќ почнал да ја уценува управата на „Старата дама“.

Мурињо: Зидан е вистинскиот човек за Реал

TopSport - 25.03.2019

Жозе Мурињо рекол дека Реал направиле добра работа кога успеале да го вратата во клубот Зинедин Зидан. Тренерот кој во три години исто толку пати ја освои Лигата на шампионите, во Реал се врати по десет месеци откако поднесе оставка на функцијата.

Ѕвезда на Јувентус се закани: Сакам нов договор, инаку заминувам во Реал Мадрид!

СуперСпорт - 25.03.2019

Ѕвездата на Јувентус, Миралем Пјаниќ би можел на лето да го напушти Јувентус, иако игра фантастично во редовите на италијанскиот шампион, но од неодамна почна да се поврзува со трансфер со Реал Мадрид.

Мурињо не го тангира Зидан: Уште не ми е рамен!

Спортклуб - 25.03.2019

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо не смета дека Зинедин Зидан може да се споредува со него кога станува збор за тренерската работа иако Французинот веќе има три титули во Лигата на шампионите, а тој две.

Мурињо предвидува финале Барса-Јувентус, „специјалниот“ објасни која е предноста на овие два клуба

24Фудбал - 25.03.2019

Жозе Мурињо очекува Барселона и Јувентус да играат во финалето од Лигата на шампионите, смета дека овие два клуба имаат искуство, талент и специјален играч во своите редови. Ждрепката за четвртфиналето во Лигата на шампионите оваа сезона имаше еден ...

Дали се спрема ГОЛЕМ ТРАНСФЕР!? Агентот на Пјаниќ со причина го уценува Јувентус

Спортски - 25.03.2019

Миралем Пјаниќ би можел на лето да го напушти Јувентус. Пјаниќ игра одлично во „Старата дама“, но веќе одамна се поврзува со Реал Мадрид. Сега тоа е уште поизвесно, со оглед на враќањето на Зидан во Мадрид. Пјаниќ има договор со Јувентус до 2023.

Се огласи Канте по најавите кои го поврзуваа со трансфер во Реал Мадрид

Дерби - 25.03.2019

Харизматичниот фудбалер на Челси, Нголо Канте со своите игри на теренот го привлече вниманието на бројни европски клубови, меѓу кои предничи интересот од Реал Мадрид. Медиумите на Островот пренесуваат дека Канте би можел да биде дел од новиот ...

Готово: Азар се договори со Реал, познати деталите!

Спортски - 25.03.2019

Eден Азар веќе подолго време се поврзува со Реал Мадрид и според голем дел од фудбалската јавност овој трансфер ќе се реализира. Денес каталонскиот весник „Спорт“ објави вистинска трансфер-бомба и тврди дека Еден Азар постигнал договор со Реал ...

Еден Азар си поигра со тројца фудбалери на Кипар (Видео)

Дерби - 25.03.2019

Белгискиот репрезентативец кој вчера ја заокружи „стотката“ во дресот на „црвените ѓаволи“ одигра уште еден извонреден натпревар. Еден Азар беше предводникот на Белгија до гостинската победа кај Кипар (0:2) постигнувајќи го првиот погодок на ...

Еден играч е сигурен: Зидан потврди кој фудбалер од нападот ќе остане следната сезона

Дерби - 25.03.2019

Во последно време на големо се шпекулира околу имињата кои би можеле да си заминат од Реал Мадрид во летниот преоден рок. Посебно се потенцираат напаѓачите кои оваа сезона не оставија голем впечаток, па така речиси секој од нив се поврзува со ...

Sport тврди: Азар договори трансфер со Реал Мадрид

Кајгана - 25.03.2019

Каталонскиот весник Sport објави вистинска трансфер-бомба. Според тврдењата на весникот, Еден Азар постигнал договор со Реал Мадрид, а наводно познати се и деталите од договорот. Белгискиот репрезентативец се очекува да потпише петгодишен договор ...

Жозе прогнозира: Барса и Јуве ќе спорат за трофејот во Лигата на шампионите

Локално - 25.03.2019

Тренерот Жозе Мурињо направи прогноза кои тимови ќе се пласираат во финалето на Лигата на шампионите оваа година. Според специјалниот, Јувентус и Барселона ќе решат кој ќе биде новиот клубски шампион во Европа.

Мурињо прогнозира финалисти во ЛШ, англичаните се лутат

1tv - 25.03.2019

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо сеуште е во потрага по нов ангажман и во меѓувреме често знае да ги прокоментира актуелните ситуации во кои се наоѓа елитниот фудбал. Според Мурињо, во финалето од овогодинешното издание на ...

ФОТО: Реал отворено тргна во лов по ѕвездата на Ливерпул

Спортклуб - 25.03.2019

По доаѓањето на Зидан во Реал Мадрид повторно, главна тема и дилема во градот и меѓу нивните навивачи, ќе биде да прогнозираат до лето кој играч ќе го купи Зидан за „кралевите“. Иако се повеќе се шпекулира за Азар од Челси, од тоа нема уште ништо ...

Азар против Кипар прослави голем јубилеј

Sport 1 - 25.03.2019

Белгискиот репрезентативец Еден Азар синоќа против Кипар прослави голем јубилеј, откако неговиот тим славеше во меѓусебната пресметка со 2-0 во квалификациите за Евро 2020. Азар го запиша својот 100.

Жозе Мурињо: Фаворити во Лигата на шампионите? Барселона и Јувентус

Точка - 25.03.2019

Жозе Мурињо смета дека ниту еден од четирите англиски клубови нема да се пласира во финалето од Лигата на шампионите на стадионот „Ванда Метрополитано“ на 1-ви јуни. „Фаворити? Јас би рекол Барселона и Јувентус.

Мурињо прогнозираше кои два тима ќе се сретнат во финалето во ЛШ: Сите зборуваат за Роналдо и Меси, но…

Дерби - 25.03.2019

Жозе Мурињо непрекинато дава изјави и одработува интервјуа за познатите светски медиуми во денови кога се уште е ослободен од клупски обврски, а мора да се напомене дека португалскиот стручњак го користи слободното време за да се вклучи во дебатите ...

Мурињо типуваше за финале во ЛШ и ги разочара Англичаните: Само два тима може да играат таму!

Sport 1 - 25.03.2019

Жозе Мурињо го кажа своето мислење за натпреварите од осминафиналето во Лигата на шампиони, како и за финалето во натпреварувањето и неговиот коментар ќе ги разочара англиските екипи. Поранешниот тренер на Манчестер јунајтед и Челси не гледа ниту ...

Мурињо: Фаворити за финалето во ЛШ? Таму можат да се најдат само два тима

Спортски - 25.03.2019

Жозе Мурињо го кажа своето мислење за натпреварите од осминафиналето во ЛШ, како и за финалето, а веста не е добра за англиските клубови. Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед и Челси не гледа ниту еден клуб во финалето на ЛШ.

Каде продолжува кариерата на Еден Азар?

ЗаЗабава - 25.03.2019

Во претходните неколку денови во јавноста излегоа шпекулации дека Еден Азар се договорил со тимот на Реал Мадрид и дека сега останува само „кралевите“ да ја договорат оштетата со тимот на Челси.

Азар заокружи 100 натпревари за Белгија

SportMedia - 25.03.2019

Најдобриот белгиски фудбалер во моментов Еден Азар со гол и победа против Кипар го одбележи јубилејот. Имено фудбалерот на Челси вечерва на Кипар го запиша 100 настап за белгиската репрезентација која победи со 2:0 и изби на чело на табелата во ...

Манолас си заминува од Рома но останува во Серија А

СуперСпорт - 24.03.2019

„Калчомеркато“ пренесува дека Костас Манолас е голема трансфер желба на тимот на Јувентус. Грчкиот фудбалер речиси сигурно ќе си замине од „Олимпико“ ова лето по сериозниот интерес од неколку европски гиганти.

Манчестер Јунајтед дал конечен одговор за трансферот на Кутињо

СуперСпорт - 24.03.2019

Каталонскиот весник „Спорт“ пренесува дека Манчестер Јунајтед одбил да го донесе Фелипе Кутињо во летниот преоден рок. Агентот на бразилскиот фудбалер го понудил Кутињо на Манчестер Јунајтед, но клубот од Премиер лигата одбил да го донесе со изговор ...

Алексис му бил понуден на Реал, но Зидан категорично одбил

Спортклуб - 24.03.2019

Реал Мадрид ја одбил можноста да го доведе Алексис Санчез од Манчестер Јунајтед. „Црвените ѓаволи“ на сите можни начини се обидуваат да се ослободат од Чилеанецот и неговата огромна плата од 500.000 фунти неделно, но никако не успеваат во својата ...

Зидан го повлече првиот потег: Роберто Карлос се врати во Реал Мадрид

Нова ТВ - 24.03.2019

Зинедин Зидан го повлече првиот кадровски потег по враќањето во Реал Мадрид. Овојпат не е поврзано со екипата туку со неговиот стручен штаб чиј дел во иднина ќе биде Роберто Карлос. Бразилецот се враќа на „Сантијаго Бернабеу“, но нема да работи ...

Јувентус најзагреан за Кутињо

Екипа - 24.03.2019

Бразилецот Фелипе Кутињо дојде како големо засилување за Барселона од англискиот премиерлигаш Ливерпул, но не ги исполни очекувањата. Неговиот трансфер беше екстремно скап, а тој не успеа да се наметне доволно во составот на Ернесто Валверде.

Кога чул колку Манчестер Ј. бара за него, Зидан се откажал од Алексис Санчез

SportMedia - 24.03.2019

Во обидот на состават тим од нови фудбалски ѕвезди, првите луѓе на шпанскиот гигант Реал Мадрид ја одбија можноста да го добијат чилеанскиот голгетер од Манчестер Ј., Алексис Санчез. Како што пренесоа неколку шпански медиуми, „Црвените ѓаволи“ ...

Ќе бидат ли доволни 85 милиони евра да го одведат Мане во Реал?

MakPress - 25.03.2019

Зинедин Зидан продолжува со селекцијата и според медиумите во Шпанија, ова лето тој ќе се обиде да го привлече најдобриот стрелец на Ливерпул – Садио Мане. Французинот е импресиониран од 26-годишниот фудбалер на „црвените“ и, според „Марка“, веќе ...

Азар: Со Реал уште нема ништо

+инфо - 24.03.2019

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар се обиде да побегне од прашањата дали ќе заигра во Реал Мадрид од следната сезона. Шпанските медиуми споделија дека се разбрал со „белите“ за 5-годишен договор, иако се уште нема разбирање помеѓу двата клуба.

Мурињо: Барса и Јувентус ќе играат во финале, имаат искуство, талент и специјален играч!

МКД - 25.03.2019

Жозе Мурињо даде свое предвидување за финалето од Лигата на шампионите, Португалецот смета дека Барселона и Јувентус ќе се сретнат во Мадрид бидејќи во своите редови имаат специјален играч од типот на Лео Меси односно Кристијано Роналдо.

Готово: Азар се договори со Реал, познати деталите!

Таратур - 25.03.2019

Eден Азар веќе подолго време се поврзува со Реал Мадрид и според голем дел од фудбалската јавност овој трансфер ќе се реализира. Денес каталонскиот весник „Спорт“ објави вистинска трансфер-бомба и тврди дека Еден Азар постигнал договор со Реал ...

Еден Азар си поигра со тројца фудбалери на Кипар

Точка - 25.03.2019

Белгискиот репрезентативец кој вчера ја заокружи „стотката“ во дресот на „црвените ѓаволи“ одигра уште еден извонреден натпревар. Еден Азар беше предводникот на Белгија до гостинската победа кај Кипар (0:2) постигнувајќи го првиот погодок на ...

Еден играч е сигурен: Зидан потврди кој фудбалер од нападот ќе остане следната сезона

Курир - 25.03.2019

Во последно време на големо се шпекулира околу имињата кои би можеле да си заминат од Реал Мадрид во летниот преоден рок. Посебно се потенцираат напаѓачите кои оваа сезона не оставија голем впечаток, па така речиси секој од нив се поврзува со ...

Еден Азар е нов играч на Реал Мадрид?!

Курир - 25.03.2019

Каталонскиот весник Sport објави вистинска трансфер-бомба. Според тврдењата на весникот, Еден Азар постигнал договор со Реал Мадрид, а наводно познати се и деталите од договорот. Белгискиот репрезентативец се очекува да потпише петгодишен договор ...

Реал Мадрид влегува „all-in“ за Садио Мане

Спортски - 23.03.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака во својот тим да го види фантастичниот Сенегалец, Садио Мане. Како што е познато, Реал ќе прави реконструкција на тимот, а Зидан сака еден од новите фудбалери да биде Садио Мане.

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Спортски - 23.03.2019

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направи големи промени во играчкиот кадар. Флорентино Перез успеа да го наговори францускит стратег да се врати на кормилото, но му даде и одврзани раце на трансфер ...

За Мурињо јасно е кои се фаворити за освојување на ЛШ

ЗаЗабава - 25.03.2019

Жозе Мурињо смета дека ниту еден од четирите англиски клубови нема да се пласира во финалето од Лигата на шампионите на стадионот Ванда Метрополитано на 1-ви јуни. Фаворити? Јас би рекол Барселона и Јувентус.

Кутињо ги брои деновите на „Ноу Камп“

Макфакс - 23.03.2019

Фелипе Кутињо, најскапото засилување во историјата на Барселона, во летниот преоден рок ќе го напушти „Ноу Камп“. Бразилецот не успеа да се снајде во Барса, поради што оваа сезона има лимитирана минутажа.

Азар ја прифатил понудата на Реал?

Макфакс - 23.03.2019

Каталонскиот весник „Спорт“ вечерва ја објави првата трансфер бомба за летниот преоден рок. Според овој медиум, Еден Азар ја прифатил понудата на Реал Мадрид. Азар од наредната сезона ќе игра на „Сантијаго Бернабеу“, за плата од 16,5 милиони евра.

Зидан подготвил 85 милиони евра за Мане

Независен - 25.03.2019

Зинедин Зидан продолжува со селекцијата и според медиумите во Шпанија, ова лето тој ќе се обиде да го привлече најдобриот стрелец на Ливерпул – Садио Мане. Французинот е импресиониран од 26-годишниот фудбалер на „црвените“ и, според „Марка“, веќе ...

Азар: Со Реал уште нема ништо

MTM - 24.03.2019

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар се обиде да побегне од прашањата дали ќе заигра во Реал Мадрид од следната сезона. Шпанските медиуми споделија дека се разбрал со „белите" за 5-годишен договор, иако се уште нема разбирање помеѓу двата клуба.