TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Расте притисокот врз жителите на Ореовец, се бара итно отстранување на блокадите за „Бехтел и Енка“ да продолжи со ...

Алфа - 19.06.2024

Последни очајнички потези на власта во заминување за загушување на двомесечниот бунт против ископите на „Бехтел и Енка“ кај прилепско Ореовец. Вака, со една реченица, организаторите на протестите го опишуваат она што им се случило рано утринава, ...

Николовски: Дефинитивно треба да се направи длабока анализа на договорот со Бехтел и Енка

Телма - 19.06.2024

Класифицирањето на договорот со Бехтел и Енка за изградба на коридорите 8 и 10д како државна тајна е кршење на Законот за класификација на документи, инсистира Александар Николовски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашната Топ Тема на Телма.

Азески: „Бехтел и Енка“ е меѓународен конзорциум и јасно е дека штом учествува на тендер е победник

Во Центар - 18.06.2024

Претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески за „Бехтел и Енка“ изјави дека Владата треба да го помогне тој инвестициски сектор кој учествува со значителен процент во бруто домашниот производ.

Азески за ТВ 24: „Бехтел и Енка“ е меѓународен концорзиум и јасно е дека штом учествува на тендерот, дека е победник

24 Вести - 17.06.2024

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески во емисијата 24 анализа во врска со Бехтел и Енка рече дека Владата мора да го помогне тој сектор на инвестиции кој учествува со значаен процент во домашниот бруто производ.