TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВЕЧЕР ДОЗНАВА: Шведска одби екстрадиција на Дејан Давидовски за 27/4 – “Тоа е политички прогон!“

Курир - 11.08.2019

Во Шведска е одбиено барањето од македонските државни органи за екстрадиција на Дејан Давидовски, обвинет за настаните во Собранието на 27 април 2017 година. Дејан Давидовски беше уапсен во Шведска во април годинава по потерница на Интерпол.

Давидовиќ: Доколку некој сторил кривично дело, во нормална држава, ќе мора да одговара

Канал5 - 10.08.2019

Доколку некој сторил кривично дело, во нормална држава, ќе мора да одговара – вака правниот аналитичар Звонко Давидовиќ го оценува досегашниот тек на судскиот процес за случајот на СЈО - „Империја“.

„ВЕЧЕР“: Шведска го одбила барањето за екстрадиција на Дејан Давидовски за „27 април“ зашто смета дека е политички ...

Денешен - 11.08.2019

Како што објави скопски „Вечер“, во Шведска е одбиено барањето од македонските државни органи за екстрадиција на Дејан Давидовски, обвинет за настаните во Собранието на 27 април 2017 година.

Шведска одби екстрадиција на Дејан Давидовски бидејќи смета дека тоа е политички прогон

Република - 11.08.2019

Во Шведска е одбиено барањето од македонските државни органи за екстрадиција на Дејан Давидовски, обвинет за настаните во Собранието на 27 април 2017 година. Дејан Давидовски беше уапсен во Шведска во април годинава по потерница на Интерпол, објави ...

Шведска одби да екстрадира обвинет за 27 април оти нема доволно докази дека сторил „терористичко загрозување“

Скопје1 - 11.08.2019

Во Шведска е одбиено барањето од македонските државни органи за екстрадиција на Дејан Давидовски, обвинет за настаните во Собранието на 27 април 2017 година. Дејан Давидовски беше уапсен во Шведска во април годинава по потерница на Интерпол.

Стокхолм го одби Скопје, Давидовски е политички прогонуван за 27 април

Expres - 12.08.2019

Весникот Вечер објавува дека во Шведска е одбиено барањето од македонските државни органи за екстрадиција на Дејан Давидовски, обвинет за настаните во Собранието на 27 април 2017 година. Дејан Давидовски беше уапсен во Шведска во април годинава по ...

ВЕЧЕР: Шведска одби екстрадиција на Дејан Давидовски зa 27 април

Нетпрес - 12.08.2019

Во Шведска е одбиено барањето од македонските државни органи за екстрадиција на Дејан Давидовски, обвинет за настаните во Собранието на 27 април 2017 година. Дејан Давидовски беше уапсен во Шведска во април годинава по потерница на Интерпол.

Шведска одби екстрадиција на Давидовски за 27 април

24Инфо - 12.08.2019

Во Шведска е одбиено барањето од македонските државни органи за екстрадиција на Дејан Давидовски, обвинет за настаните во Собранието на 27 април 2017 година, дознава Вечер.мк. Давидовски беше уапсен во Шведска во април годинава по потерница на ...