TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпаркасе Банка: Пензиите за месец јануари ќе се исплатат предвреме и во групи

Пари - 25.01.2022

Шпаркасе Банка известува дека пензиите за месец јануари ќе се исплатат предвреме почнувајќи од 26 јануари 2022 година во четири групи. Со пензиите, пензионерите може да располагаат веднаш, доколку користат дебитни картички за подигнување на готовина ...

Комерцијална банка: Исплатата на јануарските пензии започнува на 26 јануари

Пари

НЛБ банка од утре започнува со исплата на јануарските пензии

Пари

НЛБ Банка од утре (26-ти јануари) започнува со предвремена исплата на јануарските пензии

Банкарство.мк

ЦКБ Банка предвремено ќе ги исплати јануарските пензиите, почнувајќи од

Пари - 25.01.2022

Во насока на намалување на ризикот и заштита на здравјето на клиентите и вработените во Банката, средствата по основ на пензии за месец јануари ќе бидат пренесени на сметките на корисниците на датум 26.01.2022 година, стои во соопштението на банката ...

Стопанска банка АД – Скопје ќе започне со предвремена исплата на пензиите за месец јануари од

Пари

Силк Роуд Банка во среда започнува со предвремена исплатата на пензиите за јануари

Фактор

Утре започнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 % по основ на усогласување со порастот на ...

Слободен Печат - 25.01.2022

Министерството за труд и социјална политика известува дека од утре 26.01.2022 год. (среда) започнува етапната исплата на јануарски пензии. Пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во ...

ЈАНУАРСКИТЕ ПЕНЗИИ ПОВИСОКИ ЗА 2,9 ОТСТО - од утре почнува исплатата низ банките

Фактор

Утре започнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 % по основ на усогласување со порастот на трошоците за живот

Нова ТВ

МТСП: Утре започнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 % по основ на усогласување со порастот на трошоците за живот

Бизнис Вести

МТСП: Утре започнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 % по основ на усогласување со порастот на трошоците за живот

Бриф

МТСП соопшти ког ќе бидат исплатени пензиите месецов

Press24

МТСП: Утре започнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 % по основ на усогласување со порастот на трошоците за живот

24Инфо

Локално Макфакс Кумановски м. А1 On Република Kumanovo News Frontline Нетпрес

УБАВА ВЕСТ: Јануарските пензии се зголемени за 2,9 проценти

Слободен Печат - 25.01.2022

Од утре почнува исплатата на пензиите, а тие ќе бидат поголеми за 2,9 проценти, извести Министерството за труд и социјална политика. Јануарските пензии почнуваат да се исплатуваат од ...

Македонија има само 63 „ТОП“ пензионери кои земале највисок износ пензија од…

Точка - 24.01.2022

Во декември, минатата година имало 333 пензионери со пензија над 52.630 денари. 63 пензионери го земале највисокиот износ од 57.992 денари, покажуваат последните податоци на Фондот за пензиско.

,,Пари”: Корона, повисоки цени, ниски пензии, како пензионерите ја преживеаа 2021 година?

Независен

,,ПАРИ” АНАЛИЗА: Корона, повисоки цени, ниски пензии, како пензионерите ја преживеаа 2021 година?

Пулс24

Во среда (26 јануари) започнува исплатата на јануарските пензии

Банкарство.мк - 24.01.2022

Владата на четвртата седница ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за јануари 2022 година и го задолжи Фондот на пензиското и инвалидското осигурување на Северна Македонија да ги достави податоците за пензиите до деловните банки ...

Од среда исплата на јануарските пензии

Вечер Прес

Пензии ќе има во среда (26 јануари)

Press24