TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НБА, Хјустон изедначи против Голден Стејт на 1:1

Алсат-М - 17.05.2018

Екипата на Хјустон израмни на 1:1 во серијата до четири победи во Западната Конфереција, откако со високи 127:105 победи против Голден Стејт. Голден Стејт беше достоен противник само во една четвртина, по што Хјустон имаше целосна доминација до ...

Потегот на вечерта: Крис Пол и втор натпревар во низа го седна на паркетот Стеф Кари (Видео)

Спортски - 17.05.2018

Слично како и минатиот пат, плејмејкерот на Хјустон Крис Пол повторно си поигра со ѕвездата на Голден Стејт, Стеф Кари. Пол е еден од најдобрите на својата позиција во НБА и тоа го докажува во финалната серија на Западот.

Д‘Антони: Можеме да победиме секого и секаде

Спортклуб - 17.05.2018

Во финалето на Запад кошаркарите на Хјустон (најдобриот тим од регуларниот дел) го изедначија резултатот на 1-1 против шампионот Голден Стејт. Хјустон победи со 127:105 на домашен терен, а најдобри кај победникот беа Џејмс Харден и Ерик Гордон со по ...

Голден Стејт без решение за тројките на Хјустон

24 Вести - 17.05.2018

Хјустон не дозволи уште едно изненадување на свој терен, совладувајќи го Голден Стејт со 127-105 за 1-1 во финалната серија на Запад. Речиси во текот на целиот натпревар Рокетс имаа двоцифрена предност, а главното оружје во создавањето на истата ...

Познати кандидатите за МВП, руки на годината… „воините“ никаде ги нема

Вечер - 17.05.2018

Плејмејкерот на Хјустон, Џејмс Харден, најдобриот играч на Кливленд, Леброн Џејмс, и центарот на Њу Орлеанс – Ентони Дејвис, се финалисти во изборот за најкорисен кошаркар во сезоната 2017/18, соопшти НБА лигата.

Видео: Како Дурант го „измести“ Џејмс Харден…

Спортски - 17.05.2018

Кошаркарите на Хјустон изминатата вечер запишаа победа против тимот на Голден Стејт (127:105) и така изедначија во финалната серија на Западот на 1:1. Најрасположен за игра во редовите на поразениот тим беше Кевин Дурант кој изведе и еден од ...

Хјустон се налути и го „тресна“ шампионот со 22 поени разлика (ВИДЕО)

МКД - 17.05.2018

Хјустон изедначи на 1-1 во финалната серија на Западот откако утрово пред своите фанови покажа моќ и славеше над Голден Стејт со 127-105 „Громовите“ направија брејк уште на стартот, но Хјустон не дозволи Голден Стејт со нова победа да замине од ...

Хјустон ја покажа силата и изедначи против Голден Стејт на 1-1 (Видео)

Дерби - 17.05.2018

Хјустон Рокетс со дисциплинирана и тимска игра успеа да му се реваншира на актуелниот шампион Голден Стејт и да изедначи на 1-1. Целиот натпревар, Рокетси ја имаа играта на своја страна и водеа на мечот со 19 разлика, но сепак во последната ...

Хјустон му покажа на шампионот дека нема лесно да си помине! (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.05.2018

Кога ќе се судрат актуелниот шампион и најдобриот тим од новата сезона, не може и не смее да е извесно и лесно. Затоа, Хјустон не пропушти да го искористи вториот натпревар на домашен терен против Голден стејт за да победи и да го изедначи ...

Хјустон ја оствари првата победа над Голден Стејт

Сител - 17.05.2018

Најдобриот тим од регуларниот дел на сезоната во НБА лигата, Хјустон, ја оствари првата победа во дуелите со шампионот Голден Стејт и го израмни резултатот на 1-1 во финалето на Западната конференција.

Леброн Џемс и Кливленд се пред елиминација

Н.Македонија - 17.05.2018

Бостон селтикс ја забележа втората победа над Кливленд кавалирс (107-94) во финалето на Источната конференција во НБА-лигата и покрај одличната игра на Леброн Џејмс, кој имаше трипл-дабл ефект, 42 поени, 15 скока и 12 асистенции.

Стив Кер за поразот на Голден Стејт: Го добивме она што го заслуживме!

Gol.mk - 17.05.2018

Хјустон Рокетс го победи Голден Стејт Вориорс со 127-105 и го изедначи резултатот во серијата на 1-1. Најдобриот тим на сезоната беше многу подобар од пред два дена, а особено во сегментот на удари за три поени и сосема заслужено триумфира.

НБА: Шампионот Голден Стејт поразен во Хјустон

Кајгана - 17.05.2018

Синоќа се одигра вториот натпревар од финалето на Западната конференција во НБА лигата, а од него како победник излезе тимот на Хјустон Рокетс, кој беше предводен од најголемиот кандидат за МВП наградата оваа сезона, Џејмс Харден.

Видео: Хјустон со тројки ги уништи Вориорсите и изедначи во серијата

Спортски - 17.05.2018

Кошаркарите на Хјустон славеа на домашен терен против Голден Стејт (127:105) во вториот натпревар од финалната серија на Западот и така изедначија на 1:1 во серијата. Најдобриот тим во регуларниот дел од сезоната одигра многу подобар натпревар ...

Харден, Леброн и Дејвис во трка за МВП наградата

TopSport - 17.05.2018

НБА лигата, изминатата ноќ, ги објави имињата на кандидатите што конкурираат за престижните награди: МВП на сезоната, најдобар дефанзивец, најдобар дебитант, најдобар шести играч, играч што најмногу наредувал и најдобар тренер.

Сериозна тепачка за наградите, НБА ги објави кандидатите

Basketball - 17.05.2018

Лигата преку Океанот ги соопшти имињата на кошаркарите кои што се во комбинација за признанијата од тековната сезона. Добитниците на 6-те престижни индивидуални титули, ќе бидат објавени на 25-ти јуни.

ВИДЕО: „Ракетите“ со тројки ги уништија „воините“, Хјустон израмни на 1-1 против Голден Стејт

Gol.mk - 17.05.2018

Кошаркарите на Хјустон Рокетс славеа победа во вториот натпревар од финалето на Западот против Голден Стејт Вориорс со 127-105 и израмнија на 1-1, во серијата подобар од седум. Ракетите за разлика од првиот дуел, на синоќешниот меч покрај одличната ...

Хјустон го прегази Голден Стејт, финалната серија се сели во Окленд

Екипа - 17.05.2018

Кошаркарите на Хјустон славеа победа против голден Стејт со 127-105 и го изедначија резултатот во финалната серија од Западната Конференција на 1-1. „Воините“ пред три дена направија брејк и можеа поопуштено да влезат во вториот натпревар иако целта ...

ВИДЕО: Хјустон со тројки го „бомбардираа“ Голден Стејт за 1:1 во серијата

Спортклуб - 17.05.2018

Хјустон Рокетс синоќа одигра перфектен меч против Голден Стејт и убедливо победи со резултат 127:105. Ракетите не дозволија да киксираат пред своја публика, па со оваа победа ја направија серијата интересна, изедначувајки на 1:1.

Хјустон со „ракети“ од далечина го торпедираше Голден Стејт (Видео)

SportMedia - 17.05.2018

Хјустон рокетс не дозволи уште еден кикс пред своите гледачи во финалната серија против Голден Стејт. „Ракетите“ беа убедливи и славеа со 127:105 за израмнување на 1:1, во серијата подобар од седум.

Ракетите со тројки ги уништија Голден Стејт (Видео)

TopSport - 17.05.2018

Кошаркарите на Хјустон славеа над Голден Стејт 127:105, во вториот натпреар од финалето во Заладната конференција и го израмнија резултатот во серијата на 1-1. Најдобрииот тим во регуларниот дел од сезоната, одигра многу подобро од она што го ...

Не беше случаен најдобриот скор во лигата – го уништија шампионот!

Basketball - 17.05.2018

Хјустон се реваншира за поразот од актуелниот првак во првиот натпревар и му го нанес на Голден Стејт првиот пораз, во последната западна пресметка. Со 127:105, Рокетс изедначија на 1:1 и патуваат во Калифорнија по мирно море.

Шампионот Голден Стејт „падна“ во Хјустон

Локално - 17.05.2018

Актуелниот НБА шампион, екипата на Голден Стејт претрпе убедлив пораз со 127:105 рано утрово на гостувањето кај Хјустон во вториот дуел од финалето на Западната конференција. Домаќините во текот на целиот натпревар го контролираа резултатот и ...

НБА; Бостон повторно подобар од Кливленд

Алсат-М - 16.05.2018

Бостон повторно го победи Кливленд во рамките на натпреварувањата во Источната конференција. Со тоа Бостон води со 2:0 во меѓусебните средби. Конечниот резултат овој пат беше 107:94. Ова беше деветта победа на Бостон на овие натпреварувања.

Видео: Леброн не може сам, Бостон поведе со 2:0

Таратур - 16.05.2018

Кошаркарите на Бостон Селтикс се поблиску до големото финале во НБА лигата, откако ноќеска го добија и вториот натпревар од финалната серија во Источната конференција. Леброн Џејмс одигра уште еден епски натпревар, кој го заврши со 22.

Бостон поуспешен од Кливленд и на вториот дуел од финалето на Исток

Локално - 16.05.2018

Кошаркарите на Бостон Селтикс се наоѓаат на два чекора од големото финале во НБА лигата, откако ноќеска го добија и вториот натпревар од финалната серија во Источната конференција. Клучна во победата од 107:94 беше разликата од 14 поени што ...

Шампионот со “брејк” на првиот меч во финалето на западната конференција

ЗаЗабава - 16.05.2018

Голден Стејт поведоа со 1-0 во финалето на Запад откако ноќеска на теренот на Хјустон победија со 119:106. Кевин Дјурант со 37 поени и Клеј Томпсон со 28 беа предводници до победата, која Г.Стејт ја обезбеди во вториот дел откако на полувреме беше ...

Ракетите со тројки ги уништија Голден Стејт (Видео)

Макфакс - 17.05.2018

Кошаркарите на Хјустон славеа над Голден Стејт 127:105, во вториот натпреар од финалето во Заладната конференција и го израмнија резултатот во серијата на 1-1. Најдобрииот тим во регуларниот дел од сезоната, одигра многу подобро од она што го ...

Шампионот Голден Стејт „падна“ во Хјустон

Курир - 17.05.2018

Актуелниот НБА шампион, екипата на Голден Стејт претрпе убедлив пораз со 127:105 рано утрово на гостувањето кај Хјустон во вториот дуел од финалето на Западната конференција. Домаќините во текот на целиот натпревар го контролираа резултатот и ...

Леброн не можеше сам против Бостон

ЗаЗабава - 16.05.2018

Бостон повторно го победи Кливленд во рамките на натпреварувањата во Источната конференција. Со тоа Бостон води со 2:0 во меѓусебните средби. Конечниот резултат овој пат беше 107:94. Ова беше деветта победа на Бостон на овие натпреварувања.

Бостон поуспешен од Кливленд и на вториот дуел од финалето на Исток

+инфо - 16.05.2018

Клучна во победата од 107:94 беше разликата од 14 поени што домаќините ја направија во третиот период (36:22). Кошаркарите на Бостон Селтикс се наоѓаат на два чекора од големото финале во НБА лигата, откако ноќеска го добија и вториот натпревар од ...

Ракетите со тројки ги уништија Голден Стејт

Точка - 17.05.2018

Кошаркарите на Хјустон славеа над Голден Стејт 127:105, во вториот натпреар од финалето во Заладната конференција и го израмнија резултатот во серијата на 1-1. Најдобрииот тим во регуларниот дел од сезоната, одигра многу подобро од она што го ...

Шампионот Голден Стејт „падна“ во Хјустон

Канал5 - 17.05.2018

Актуелниот НБА шампион, екипата на Голден Стејт претрпе убедлив пораз со 127:105 рано утрово на гостувањето кај Хјустон во вториот дуел од финалето на Западната конференција. Домаќините во текот на целиот натпревар го контролираа резултатот и ...

Бостон поуспешен од Кливленд и на вториот дуел од финалето на Исток

24 Вести - 16.05.2018

Кошаркарите на Бостон Селтикс се наоѓаат на два чекора од големото финале во НБА лигата, откако ноќеска го добија и вториот натпревар од финалната серија во Источната конференција. Клучна во победата од 107:94 беше разликата од 14 поени што ...

Хјустон израмни против шампионите

Стандард - 17.05.2018

Актуелниот НБА шампион, екипата на Голден Стејт претрпе убедлив пораз со 127:105 рано утрово на гостувањето кај Хјустон во вториот дуел од финалето на Западната конференција. Домаќините во текот на целиот натпревар го контролираа резултатот и ...

Шампионот Голден Стејт „падна“ во Хјустон

+инфо - 17.05.2018

Актуелниот НБА шампион, екипата на Голден Стејт претрпе убедлив пораз со 127:105 рано утрово на гостувањето кај Хјустон во вториот дуел од финалето на Западната конференција. Актуелниот НБА шампион, екипата на Голден Стејт претрпе убедлив пораз со ...

Шампионот Голден Стејт „падна“ во Хјустон

Sport M - 17.05.2018

Актуелниот НБА шампион, екипата на Голден Стејт претрпе убедлив пораз со 127:105 рано утрово на гостувањето кај Хјустон во вториот дуел од финалето на Западната конференција. Домаќините во текот на целиот натпревар го контролираа резултатот и ...

Шампионот Голден Стејт „падна“ во Хјустон

А1 On - 17.05.2018

Актуелниот НБА шампион, екипата на Голден Стејт претрпе убедлив пораз со 127:105 рано утрово на гостувањето кај Хјустон во вториот дуел од финалето на Западната конференција. Домаќините во текот на целиот натпревар го контролираа резултатот и ...