TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Англија ужива: Меси во Манчестер Сити

Спортклуб - 20.03.2018

За неполна недела Лионел Меси ќе биде гостин на два ривала на Барселона во Лигата на шампионите во нивните тренинг бази. Денеска почна да тренира во академијата на Манчестер Сити со што буквално го крена цел град на нозе.

Роналдо: Ми се допаѓа прекарот кој го добив од Блатер

Дерби - 20.03.2018

Кристијано Роналдо беше прогласен за најдобар фудбалер на синоќешната церемонија која се одржа во Лисабон организирана од страна на фудбалската федерација на Португалија, а ако на истата го издвои најважниот рекорд кој го остварил во 2017 година, во ...

Скандал пред Мундијалот: Му ја скинаа главата на Меси, следен е Нејмар

Спортклуб - 20.03.2018

Екстремистите собрани околу “Исламската држава” упатија опасна закана во пресрет на Светското првенство во Русија. Преку пропагандните средства, тие објавија два плаката со познати учесници на Мундијалот.

Фото: Роналдо на Мундијалот ќе носи специјални копачки дизајнирани од „Најк“

Спортски - 20.03.2018

По дресот на Португалија во медиумите денес се појавија и копачките кои ќе бидат специјално дизајнирани за Кристиано Роналдо за претстојниот Мундијал. Секако, станува збор модел на „Најк“ кој го носат името „ЦР7 Меркуријал“.

КЛАСИЧНА ПЕРВЕРЗИЈА: Мундијалските копачки на Кристијано (ФОТО)

SportMedia - 20.03.2018

За него е само најдоброто, и се разбира, најскапото... На престојниот пријателски натпревар,оној против селекцијата на Египет, кој ќе го игра за Португалија, Кристијано Роналдо премиерно ќе ги носи новите копачки кои се дизајнирани специјално за ...

Роналдо ќе носи посебни копачки на СП во Русија

Кајгана - 20.03.2018

За Кристијано Роналдо секогаш се остава најдоброто и најскапото. Nike дизајнираше специјални копачки, кои Португалецот ќе ги носи само на репрезентативните настапи. Новите CR7 Mercurial ќе дебитираат на терените на 23 март, кога репрезентацијата на ...

Меси три дена ќе тренира во тренинг-центарот на Реал Мадрид

Gol.mk - 20.03.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, три дена ќе тренира во тренинг-кампот на лутиот ривал од Шпанија, Реал Мадрид. Аргентинската фудбалска федерација одлучила подготовките на селекцијата да бидат во Мадрид, а изборот паднал на тренинг-кампот на ...

Лионел Меси ќе тренира во Реал Мадрид

Sport 1 - 20.03.2018

Фудбалските репрезентации на Шпанија и Аргентина идниот вторник ќе одиграат пријателски натпревар во Мадрид на стадионот „Ванда Метрополитано“ во Мадрид. Интересно е тоа што Аргентинската фудбалска федерација одбра националниот тим три дена да ...

Роналдо: Затоа што сум најдобар во светот

Sport 1 - 20.03.2018

Кристијано Роналдо синоќа ја доби наградата за најдобар фудбалер во Португалија за 2017 година. Очекувано откако ги собра сите индивидуални награди, но и речиси сите трофеи со Реал Мадрид минатата сезона.

Необичен гостин во тренинг центарот на Реал – Лионел Меси!

Спортски - 20.03.2018

Oфицијално и потврдено, ситуација каква што тешко дека ќе се повтори. Лионел Меси ќе биде во составот на Аргентина за двете пријателски средби на „гаучосите“ против Италија и Шпанија. Со ова станува јасно дека ќе видиме една необична ситуација.

Роналдо најдобар во Португалија, Жардим пред Мурињо

Екипа - 20.03.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо заедно со стратегот на францускиот првак Монако, Леонардо Жардим, си „собраа“ главните награди на португалските фудбалски „оскари“ за 2017 година.

Роналдо: Продолжувам да докажувам дека сум најдобар

SportMedia - 20.03.2018

Кристијано Роналдо е убеден дека нема подобар фудбалер од него во светот. Португалецот кој е актуелен освојувач на „Златната топка“, синоќа ја доби наградата за најдобар фудбалер во Португалија за 2017 година.

Роналдо: Знам дека сум најдобар во светот!

СуперСпорт - 20.03.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо кажа дека верува дека е најдобар играч во светот. „Секогаш верував и зборував дека сум најдобар, без разлика на тоа што зборуваат луѓето. Тоа го покажувам и на теренот“ Роналдо е избран за најдобар ...

Копачките што Роналдо ќе ги носи на Светско во Русија (галерија)

365 - 20.03.2018

Се знае, за него само најдоброто и најскапото. На претстојниот пријателски натпревар против Египет, кој ќе се игра на 23 март, Кристијано Роналдо премиерно ќе ги облече новите копачки дизајнирани специјално за неговите репрезентативни настапи.

Роналдо ќе има фантастични копачи за СП (ФОТО)

СуперСпорт - 20.03.2018

Кристијано Роналдо на Светското првенство во Русија ќе се појави во посебни копачки. Новите копачки изгледаат фантастично, а Роналдо како капитен ќе ја води својата селекција во битката за врвот на ...

Роналдо дал „зелено светло“ за трансфер на Нејмар во Реал Мадрид

Sport 1 - 20.03.2018

Иако првично се противел на ангажманот на бразилската ѕвезда Нејмар на „Сантјаго Бернабеу“, најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо конечно дал „зелено светло“ за да се реализира џиновскиот трансфер од Пари Сен Жермен, објавија дел од ...

Во Барселона тврдат: Бројките не лажат – Меси е подобар од Роналдо

Спортски - 20.03.2018

Напоредно со ривалитетот на Кристиано Роналдо и Лео Меси на теренот, продолжува и оној помеѓу медиумите од Мадрид и Барселона. Денешното издание на каталонски „Спорт“ објави дека напаѓачот на Барселона останува пред својот ривал од Реал Мадрид по ...

Роналдо избран за португалски фудбалер на годината

Gol.mk - 20.03.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо очекувано е прогласен за најдобар играч во Португалија за 2017 годината. Тој признанието го доби синоќа на гала свеченост во Лисабон, а негови противкандидати беа Руи Патрисио и Бернардо Силва, кои ...

СТИГНА ЗАКАНА И ДО МЕСИ И НЕЈМАР: Нема да уживате во безбедноста се додека не живееме сите во муслимански земји

Поглед - 20.03.2018

Ниту помалку, ниту повеќе, туку директна закана кон Лионел Меси Исламската држава не престанува со своите закани за терористички акции. Овој пат, на мета на заканите се и фудбалските ѕвезди Лионел Меси и Нејмар.

Кристијано: Продолжувам да докажувам дека сум најдобар

Стандард - 20.03.2018

Мегаѕвездата на светскиот фудбал, Кристијано Роналдо продолжува да е убеден дека на нема посилен фудбалер од него. „Секогаш велам дека сум најдобар, бидејќи верувам во тоа, а и го докажувам на теренот“, изјави тој синоќа за време на церемонијата, на ...

Роналдо се распрашувал за животот во Кина

Локално - 20.03.2018

Се чини дека актуелниот освојувач на „Златната топка“, Кристијано Роналдо размислува или барем претходно ја разгледувал можноста да го напушти Реал Мадрид поради кинески клуб. Ова станува јасно од познатиот бразилски тренер Луис Фелипе Сколари, кој ...

Меси: Импресиониран сум што многумина сакаат да станам светски првак...

Н.Македонија - 20.03.2018

Трофејот за светски првак е еден од двата големи пехара што му недостигаат на Меси во неговата богата кариера (уште ја чека и титулата за јужноамерикански првак, по поразите во две финалиња од Чиле) Импресиониран сум од желбата што ја гледам во ...

ФОТО: Роналдо со новиот модел на Најк „CR7 Mercurial“ ќе тресе мрежи во Русија!

Gol.mk - 20.03.2018

Најдобриот фудбалер за 2017 година, Кристијано Роналдо ги доби своите нови копачки со кои ќе тресе мрежи на претстојното Светско првенство. Капитенот на европскиот шампион на Мундијалот во Русија ќе настапи со новиот модел на спортската компанија ...

Роналдо: Јас сум најдобар и тоа го докажувам на теренот

Дерби - 20.03.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја доби наградата за најдобар играч во својота земја за 2017 година, а оваа прилика ја искористи да испрати уште една порака до сите негови критичари или оние кои не се согласуваат со него.

„БОМБА“ од Мадрид: Роналдо се предомислил за својата иднина!?

СуперСпорт - 20.03.2018

Постојано негираше дека ќе замине од Реал Мадрид, но очигледно постои можност да си го прекрши зборот. Луис Фелипе Сколари му беше тренер на Кристијано Роналдо во Португалија, а сега открива некои интересни детали од нивниот разговор.

Роналдо: Рекордер сум и со бебиња, три за три месеци

Кајгана - 20.03.2018

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, деветти пат по ред е избран за најдобар португалски фудбалер на годината. Логично, Роналдо е најдобар во Португалија за 2017 година во која со Реал Мадрид ја одбрани титулата од Лигата на шампионите, ја ...

Роналдо: Продолжувам да докажувам дека сум најдобриот!

Спортски - 20.03.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо и понатаму е убеден дека во светот нема подобар фудбалер од него. „Секогаш кажувам дека сум најдобриот, бидејќи верувам во тоа и секојдневно го докажувам на теренот“, изјави Роналдо за време на церемонијата ...

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Роналдо се распрашува за Кина!

Спортски - 20.03.2018

Изгледа дека носителот на „Злтанта топка“, Кристиано Роналдо размислува за опцијата кариерата да ја продолжи во некој кинески клуб. Ова денес го потврди бразилскиот тренер Луис Филипе Сколари , кој веќе две години е тренер на Гуангжу Евергранде.

Новите копачки на Кристијано Роналдо

TopSport - 20.03.2018

Кристијано Роналдо на престојниот пријателски натпревар против Егилет (22 март) премиерно ќе ги носи новите копачки, специјално дизајнирани за неговите настапи во репрезентацијата на Португалија.

Роналдо има специјални копачки за Светското првенство во Русија (ФОТО)

Sport 1 - 20.03.2018

Најдобриот португалски фудбалер, Кристијано Роналдо првпат ќе ги проба новиот копачки на 22. март против Египет, а истите се специјално дизајнирани за неговите репрезентативни настапи. Новите копачки изгледаат фантастично, а Португалецот во нив ќе ...

Сколари: Роналдо во Кина, зошто да не… ме прашува каков е животот таму

Екипа - 20.03.2018

Поранешниот португалски селектор Луис Фелипе Сколари откри дека Кристијано Роналдо се распрашува за животот во Кина, подгревајќи ги шпекулациите дека португалскиот ас би можел во текот на летово да договори трансфер во ова далечна земја.

Кристијано Роналдо е фудбалер на годината во Португалија!

Sport 1 - 20.03.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо беше прогласен за најдобар португалски фудбалер на церемонијата во Лисабон, која беше одржана вчера вечер. Конкуренција на најдобриот играч на „кралевите“ му беа Бернардо Силва (Манчестер сити) и Руи ...

Откриена „бомба“: Роналдо се предомислил, има уште една опција за продолжување на кариерата!?

Спортклуб - 20.03.2018

Она што го одбиваше претходно, сега се чини дека е реална опција… Луиз Фелипе Сколари е човекот кој го вметна Роналдо во националниот тим на Португалија. Тој ги водеше Португалците до финалето на ЕП на домашен терен, а искусниот бразилски стручњак ...

Роналдо го издвои најважниот спомен од 2017 година: Тоа беше посебен рекорд!

Точка - 20.03.2018

Кристијано Роналдо беше главна ѕвезда на гала вечерта која ја одржа португалската фудбалска федерација во Лисабон, а на церемонијата сосема очекувано, голгетерот на Реал Мадрид беше прогласен за најдобар играч во земјата за 2017 година.

Роналдо – играч на годината во Португалија

Бриф - 20.03.2018

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја доби наградата за најдобар играч од Португалија во 2017 годината, објавено е на официјалната веб страница на Португалската фудбалска федерација.

Португалецот Роналдо има дадено повеќе голови од Јунајтед, Челси и Дортмунд!

ЗаЗабава - 20.03.2018

Португалскиот првенец,талентираниот Кристијано Роналдо долго време во оваа натпреварувачка сезона беше мета на критичарите поради неговите настапи во Примера, но напаѓачот во оваа нова 2018 година се пропороди со тоа што последниот клуб кој го ...

Роналдо: Ми го уништувате убавиот момент со лажни вести

TopSport - 20.03.2018

Кристијано Роналдо се огласи на социјалните мрежи откако шпанските медиуми објавија нови информации во врска со судскиот спорт што се води против него поради даночно затајување. Медиумите објавија дека адвокатскиот тим на Португалецот не успеал да ...

И мама го брани Роналдо

Макфакс - 19.03.2018

Фановите на Реал Мадрид повторно знаат дека можат да сметаат на квалитетите на Кристијано Роналдо по епохалното враќање во форма, така што дури и неговата мајка, Долорес Авеиро сакаше да ги „замолчи“ критичарите кои тврделе дека тој треба да се ...

Меси: Ако не го освоиме СП во Русија се повлекувам од репрезентацијата

Нова ТВ - 19.03.2018

Мундијалска титула или повлекување од репрезентацијата. Ова се опциите што пред себе ги постави Лионел Меси, а се директно поврзани со претстојното Светско фудбалско првенство во Русија. Ѕвездата на Барселона има се што може да посака на клупски ...

Нов рекорд за Роналдо

Алсат-М - 19.03.2018

Четирите голови на Кристијано Роналдо му овозможија убедлива победа од 6:3 на Реал Мадрид против екипата Жирона. Но, овие погодоци донесоа и нов рекорд за Роналдо, односно ова е 50-тти пат како тој постигнува три или повеќе голови на еден натпревар.

Меси: Русија е последна шанса да го освојам Мундијалот

Нетпрес - 19.03.2018

Лионел Меси, дефинитивно ќе ја напушти репрезентацијата на Аргентина доколку летово не го освојат Светското првенство во Русија, порача капитенот на „гаучосите“. Тој повеќе не гледа причина да остане во националниот состав доколку потфрли да го ...

Меси: Ова е можеби последно СП за оваа генерација

Макфакс - 19.03.2018

Светското првенство во Русија веројатно е последната шанса за Лионел Меси да освои трофеј со репрезентацијата на Аргентина. Во клупскиот фудбал Меси со Брселона ги има освоено сите трофеи, но кога станува збор за репрезентацијата тука исходот е ...

Облогот со Рамос и Модриќ го раздвижи Роналдо

Макфакс - 19.03.2018

Кристијано Роналдо во последниот месец има постигнато 17 гола, а во трката за најдобар стрелец му се доближи на Меси на три гола, иако пред неколку месеци тоа делуваше како невозможна мисија.

Роналдо во проблеми: Обвинителството одби спогодба, случајот оди на суд

Таратур - 19.03.2018

Шпанските даночни власти одбија да постогнат споразум со ѕвездата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, пренесуваат шпанските медиуми. Медиумите тврадат дека власите е го прифатиле предлогот на португалскиот репрезентативец и случајот ќе продолжи на ...

Покер од Роналдо за Жирона, само уште Леганес не примил гол од Португалецот

+инфо - 19.03.2018

Првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо синоќа за првпат постигна гол против Жирона и тоа не еднаш, туку четири пати ја затресе мрежата на противникот. Реал победи со 6:3 на средбата одиграна во рамките на 29.

Одбиена понудата на Роналдо, делото за затајување данок во Шпанија продолжува

Независен - 19.03.2018

Министерството за финансии на Шпанија одби да го прифати предлогот на Кристијано Роналдо за медијаторско решение и веројатно ќе покрене постапка за даночно затајување во висина од 14,7 милиони евра.

Меси: Ако не станеме светски прваци, сите ќе сакаат да си заминеме од репрезентацијата

Бриф - 19.03.2018

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси на нешто помалку од три месеци пред стартот на Мундијалот во Русија, изјави дека секој друг исход освен освојување на трофејот ќе значи притисок врз играчите да го напуштат националниот тим.

Скандал пред Мундијалот: Му ја скинаа главата на Меси, следен е Нејмар

Република - 20.03.2018

Екстремистите собрани околу „Исламската држава” упатија опасна закана во пресрет на Светското првенство во Русија. Преку пропагандните средства, тие објавија два плаката со познати учесници на Мундијалот.

Во Барселона тврдат: Бројките не лажат – Меси е подобар од Роналдо

Таратур - 20.03.2018

Напоредно со ривалитетот на Кристиано Роналдо и Лео Меси на теренот, продолжува и оној помеѓу медиумите од Мадрид и Барселона. Денешното издание на каталонски „Спорт“ објави дека напаѓачот на Барселона останува пред својот ривал од Реал Мадрид по ...

Роналдо: Јас сум најдобар и тоа го докажувам на теренот

Точка - 20.03.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја доби наградата за најдобар играч во својота земја за 2017 година, а оваа прилика ја искористи да испрати уште една порака до сите негови критичари или оние кои не се согласуваат со него.