TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецензија Nokia 7.1 е моделот со кого HMD Global се гордее

Телефони.мк - 06.12.2018

HMD Global го претстави најновиот модел Nokia 7.1. Nokia беше долго време еден до водечките производители на мобилни телефони, но во ерата на смартфоните се одлучи за Windows оперативен систем поради што не дојде до воодушевување од корисниците.

Топ смартфони со најдобри камери во 2018-та

Денар - 06.12.2018

Британската агенција „ Trusted Reviews “ одлучи да го сподели своето рангирање на најдобрите паметни телефони во 2018-та година, покажувајќи го квалитетот на сликите што ги прават. На врвот се наоѓа „Huawei Mate 20 Pro“, по што следат „Google Pixel ...

Xiaomi во јануари ќе претстави смартфон со 48 MP камера

USB - 06.12.2018

Претходно оваа година, Sony и Samsung претставија 48-мегапикселни сензори за камерите на своите паметни телефони. Сега дојде време новите сензори да се имплементираат во телeфоните, а првиот што ќе ја донесе 48 MP камера на своите модели е Xiaomi.

Honor во јануари ќе претстави смартфон со отвор во екранот

USB - 06.12.2018

Мистериозниот телефон ќе го здогледа светлото на денот на 22 јануари, 2019 година во Париз, а производителот веќе ги испрати поканите за настанот. Името на смартфонот не е откриено, но на поканата се гледа дека ќе има нов дизајн со отвор во екранот ...

Honor во јануари ќе го претстави мистериозниот нов смартфон

Кајгана - 05.12.2018

Кинеските компании полека стануваат големи играчи на пазарот на смартфони - Huawei веќе е прифатен како еден од најиновативните производители, додека Honor никогаш не се плаши да експериментира и да воведува нови технологии и трендови.

Pocophone F1 ги порази iPhone X и Gaлaxy Note 9 во слепиот тест на камерите (ВИДЕО)

USB - 05.12.2018

Уредите на Xiaomi се познати не само поради нивните спецификации, туку и поради вредноста што ја добивате за вложените пари. Додека спецификациите не секогаш ја победуваат конкуренцијата, агресивните цени на кинеската компанија многу отежнуваат да ...

Lenovo пред Samsung и Huawei ќе претстави смартфон со отвор во екранот

USB - 05.12.2018

Откако во медиумите почнаа да се појавуваат информации дека идните паметни телефони наместо засек (notch), ќе имаат отвор во форма на букавата “О”, почна и своевидна трка помеѓу производителите кој прв ќе претстави таков смартфон.

Nokia 8.1 се појави на видео пред официјалната промоција

Телефони.мк - 05.12.2018

Nokia 8.1 веќе не е така мистичен и неочекуван смартфон бидејќи пред самиот промотивен настан закажан во Дубаи, на интернет се појави прво официјално видео од новиот смартфон на HMD Global кое открива многу детали.

Нов владетел во средната класа? Nokia 7.1 е неверојатен уред за 350 долари

IT.mk - 05.12.2018

Во период во кој за „флегшип“ телефон се потребни неколку стотици ако не и илјада долари, Nokia го претстави Nokia 7.1 телефонот. Ова е обид на HMD (сопственик на името Nokia) да се претстави пред широка публика, со солиден и достапен телефон.

Рецензија Huawei Honor Magic 2: Магична камера и врвни перформанси

Телефони.мк - 04.12.2018

Како за телефон од 550 долари, со супер моќни перформанси, Honor Magic 2 е модел што нема да ве разочара со својот огромен дисплеј, добра цена, беспрекорни перформанси и профи камера. Ајде да разгледаме подетално што има под хауба.

Lenovo Z5s доаѓа наскоро со три главни камери

Телефони.мк - 04.12.2018

Lenovo официјално на 6 декември ќе го претстави новиот квалитетен смартфон Lenovo Z5s кој ќе има три главни камери на задната страна, модерен дизајн, иновативен Full дисплеј со една селфи камера но, дали таа ќе биде вградена во екранот засега нема ...

Nokia 5.1 Plus наскоро во Европа по цена од 259 евра

USB - 04.12.2018

Nokia 5.1 Plus наскоро би можел да стигне на пазарот на Европа. Сајтот MySmartPrice доби ексклузивни информации за цената на овој достапен Android One телефон. Според наводите, HMD Global зачестено објавуваше информации за пласирање на достапниот ...

Гартнер: Глобалната испорака на телефони во стагнација

USB - 04.12.2018

Гартнер го објави својот извештај за продажба на телефони за периодот во текот на третото тримесечје на 2018. година. Вкупниот пазар оствари раст од само 1,4 проценти, а продадени се 389 милиони уреди. Samsung е водечки, но Huawei полека го стигнува.