TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси на приватната забава за Златната топка не поканил само еден соиграч од ПСЖ

24Фудбал - 01.12.2021

Лео Меси во понеделникот ја доби седмата „Златна топка“, Аргентинецот организираше приватна забава во Париз за да го прослави новиот успех, единствен кој не добил покана е Мауро Икарди и неговата сопруга Ванда Нара.

Меси на прославата за Златна топка ги покани сите играчи на ПСЖ, освен еден

Кајгана

Меси е држава во држава – Му помагаат две големи легенди за Аргентина да биде на врвот (Фото)

Спортманија

Меси се разболе откако ја доби Златната топка

Sport M

Гвардиола: Никогаш не може да кажеме дека е нефер што Меси ја освоил „златната топка“

Sport 1

„Л'Екип“ за Роналдо – крај на една ера!

Sport 1

Кројф уште во 2012 броеше до седум и на светот му порача: Меси е незапирлив

Gol.mk

Екипа Спортски Спортски 24Фудбал Sport M Дерби Спортски Спортманија

Крос лут поради одлуката на „Франс Фудбал“ да го награди Меси: Апсолутно незаслужено!

Спортклуб - 01.12.2021

Поголемиот дел од европската публика, па и доста активни фудбалери во големите клубови, ја искритикуваа одлуката или изборот на „Франс Фудбал“ за доделување на златната топка на Лео Меси. Многумина сметаат дека тоа е голема неправда кон Роберт ...

Анчелоти: Не ме разочара изборот на Златната топка, следната година би можел да ја освои Модриќ

Екипа

Анчелоти смисли сопствен избор за „Златната топка“ и ги наброја шесте најдобри играчи во Реал

Дерби

Крос: Честитки за Лео, но мојот избор е...

24Фудбал

Анчелоти наброи шест подобри играчи од Меси

Sport M

Анчелоти за „Златната топка“: За мене Бензема е најдобриот!

Спортски

Крос: Меси дефинитивно не заслужи да победи, според мене најдобар беше...

Gol.mk

Локално Спортски Кајгана СуперСпорт Sport M Дерби Точка Точка

Само еден соиграч не бил поканет на забавата на Меси по повод освојувањето на седмата Златната топка

Спортманија - 01.12.2021

Лео Меси во понеделникот по седми пат ја освои Златната топка. На церемонијата одржана во Париз, тој го победи Роберт Левандовски од Баерн Минхен, а по тој повод Аргентинецот вчера одржал забава со своите соиграчи и тренери од ПСЖ.

Не стивнуваат критиките по доделувањето на „Златната топка“ на Меси: Се избира најдобриот во годината, а не најдобриот на сите времиња

Слободен Печат

Не престануваат критиките за победата на Меси

Точка

Матеус: „Златната топка“ за Меси? Повеќе не го разбирам овој свет

Gol.mk

Статистиката која го прави Меси подобар од Левандовски

Оff.net

Се огласи и Левандовски: Ја освоив наградата за најдобар напаѓач, но…

Слободен Печат

Генијален потег: „Адидас“ му подготви специјално изненадување на Меси по повод седмата Златна топка (ФОТО)

Спортманија

Спортклуб Спортманија Gol.mk 24Фудбал МКД Дриблинг Спортски Екипа

Синовите на Меси го украдоа шоуто

Независен - 01.12.2021

Во Париз беше одржано традиционалното доделување на Златната топка, а ова признание по седми пат му припадна на Лионел Меси. Славниот фудбалер се појави во друштво на сопругата Антонела, која овој пат се одлучи за долга тоалета во златна боја со ...

Побараа од Антонела да се тргне на страна, Меси со еден потег воодушеви (ВИДЕО)

SportMedia

Организаторот побара од Антонела да се тргне настрана, а потегот на Меси го воодушеви целиот свет (ВИДЕО)

Sport M

Меси ja зграпчи „Златна топка“ по седми пат, а пак сопругата Антонела ги остави присутните со „подотворена уста“

Press24

(ВИДЕО) Фотографите сакале да ја тргнат Антонела од кадарот, Меси се налути и ја повлече

ММС

Меси остана во сенка, Аргентинецот дојде во Париз со својата сопруга, сите беа воодушевени од нејзината убавина (видео)

Во Центар

Клоп: Изненаден сум за Салах, ако Левандовски не доби награда тогаш...

Gol.mk - 30.11.2021

Изборот на Лионел Меси за најдобар фудбалер за 2021 година предизвика многу полемики во фудбалскиот свет. „Златната топка“ по седми пат заврши во рацете на Аргентинецот, а многумина сметаат дека тоа е неправедна одлука.

Клоп непријатно изненаден од „Златната топка“: Кога не му ја доделија оваа година, не знам кога ќе му ја дадат…..

Дерби

Салах остана без Златната топка, но доби награда која Меси никогаш не ја освои

Sport M

Салах не беше ни во Топ 5 за „Златната топка“, но доби награда која Меси никогаш не ја освоил

Спортклуб

Клоп за изборот на „златната топка“: Јас не гласав, вие новинарите гласавте!

Sport 1

Клоп се чуди: Ако сега не му ја дадете Златната топка на Левандовски, кога?

24Фудбал

Клоп се чуди: Ако сега не му ја дадете „Златната топка“ на Левандовски, кога?

МКД

SportMedia Спортски Спортклуб Дриблинг Sport M Локално Канал5

France Football за следната година ги менуваат правилата за избор на Златната топка

Канал5 - 30.11.2021

France Football се подготвува за промена на правилата при изборот на Златната топка. Следната година планираат да го продолжи гласањето до декември поради Светското првенство во Катар, кое започнува на 21 ноември и трае до 18 декември.

„Франс Фудбал“ ги менува правилата за „Златна топка“ за следната година

Спортски

Што вели најбрзиот играч во Бундеслигата? Бесен сум што Лева нема Златна топка, ќе истепам некого (Видео)

Спортманија

Тоти: Ова е невиден срам за фудбалот, „Златната Топка“ требаше да ја добие Левандовски

Екипа

„Франс Фудбал“ за следната година го менува правилото при изборот за „Златната топка“

Спортклуб

Се воведуваат нови правила во изборот на „Златна топка“ и тоа на штета на Левандовски

SportMedia

Уште сега е јасно дека Левандовски и во 2022 година ќе остане без Златната топка

Спортманија

Sport M Sport M Gol.mk Спортски СуперСпорт SportMedia 24Фудбал МКД

Камбијасо уште од 2010 не верува во „Златната топка“: Кога видов дека го нема Милито…

Спортклуб - 30.11.2021

Дали Лионел Меси или Роберт Левандовски ја заслужи „Златната топка“ за 2021 година веројатно ќе биде тема за која ќе се зборува уште долго, како онаа дали е подобар Меси или Роналдо. Голем број познати активни и поранешни фудбалери се јавија со свој ...

И Касилјас е против изборот на Меси: „Златната топка“ се доделува…

Дерби

Касиљас не се сложува со изборот за Златна топка: Меси е еден од петте најдобри во историјата, но...

24Фудбал

Икер Касиљас јавно ја критикуваше одлуката за Златната топка да се додели на Лионел Меси

Во Центар

Касилјас распука по „Франс Фудбал“ откако Меси ја доби „Златната топка“

Sport 1

Касиљас: Се потешко ми е да верувам во оваа награда, кога ќе се наградуваат оние што заслужуваат?

Спортски

Касиљас го крена гласот против Меси и „Златната топка“

Слободен Печат

Sport M Спортклуб Локално MTM Точка Локално

Роналдо вчера велеше дека никогаш не се натпреварувал да има повеќе Златни топки, но на едно видео го вели спротивното

Спортманија - 30.11.2021

Кристијано Роналдо заврши дури на шестото место во последното рангирање на „Франс фудбал“ во изборот за најдобар фудбалер во светот. Тоа е првпат по 2010 година Роналдо да не е во Топ 5 играчите.

Роналдо негираше дека сака да има повеќе Златни топки од Меси, а потоа се појави видео од 2019 година (ВИДЕО)

Sport M

Интервју на Роналдо од 2019 година: Заслужувам да имам најмногу „Златни топки“

Точка

Роналдо го нападна организаторот на „Златната топка“: Го искористи моето име за да се промовира себеси!

Спортски

Роналдо демантира ривалство со Меси во освојувањето награди

Курир

Роналдо демантира ривалство со Меси во освојувањето награди

Бриф

Роналдо лут: Неприфатливо е таков човек да си дозволи да зборува невистини!

Gol.mk

Опсервер Денешен Република Независен Zoom OhridNews Lider MakPress

Објавија фотографија од Роналдо, Меси и Мбапе „паднаа“ од смеа🎥

Спортски - 30.11.2021

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо не се појави на вчерашното доделување на „Златната топка“. За време на церемонијата, беше прикажана фотографија на која се најдоа Роналдо и Дидие Дрогба, еден од водителите на програмата, како ...

Роналдо го покажаа полуразголен на екранот – Меси и Мбапе „се кинеа“ од смеење (снимка)

Таратур

Меси, Мбапе и Левандовски „прснаа“ од смеење поради фотка на Роналдо по – гаќи (ВИДЕО)

Sport 1

Објавија фотографија од Роналдо, Меси, Мбапе и Левандовски „прснаа“ од смеење (ВИДЕО)

SportMedia

Меси го игнорирал Лапорта на церемонијата во Париз

Дерби - 30.11.2021

Вчерашното доделување на „Златната топка“ и останатите награди може да се толкува како успешна вечер за Барселона, бидејќи на церемонијата имаше двајца освојувачи на важно признание. Педри беше прогласен за најдобар млад фудбалер, додека Алексија ...

Меси го игнорирал Лапорта на церемонијата во Париз

Точка

Доказ дека Меси и Барселона не се збогуваа на најдобар начин!

СуперСпорт

Синоќа сите ја чекаа средбата меѓу Меси и Лапорта, а претседателот на Барселона откри што се случило

Sport M

Модриќ пред три години беше најдобар, а сега доживеа дебакл!

СуперСпорт - 30.11.2021

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ пред три години ја освои „Златната топка“, но оваа година во изборот за најдобар фудбалер доживеа дебакл. Модриќ беше во конкуренција на 30 фудбалери кои се бореа за престижната награда, но на крајот заврши на ...