TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина актерот Вили Гарсон, познат по улогата во „Sex and the City“

Кајгана - 22.09.2021

Актерот Вили Гарсон, познат по улогата на Стенфорд Блеч во серијата „Sex and the City“, почина на 57-годишна возраст. Веста на социјалните мрежи ја објави неговиот син, Нејтен Гарсон. „Многу те сакам, тато.

Беше самохран татко, а стекна слава како Стенфорд во „Сексот и Градот“ – Вили Гарсон ја загуби битката со ракот

Црнобело

Ја загуби битката со тешката болест: Почина симпатичниот Стенфорд од “Sex and the City“

Хитпортал

Многу те сакам, тато: Почина омилениот лик од „Сексот и градот“, синот ги расплака сите

Мастило - 22.09.2021

Почина актерот Вили Гарсон кој се прослави во култната американска серија „Сексот и градот“. Причината за смртта се’ уште не е потврдена, но омилениот Стенфорд наводно со години се борел со рак.

Почина еден од омилените ликови од серијата „Сексот и градот“: Веста ја потврди неговиот син

Хаштаг

Почина еден од омилените ликови од серијата „Сексот и градот“

Вистина.мк