TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фесјбук ги отфрла медиумите и го скрати правото на публиката да чита вести

Вечер - 13.01.2018

Импликациите за ова се огромни, особено за брендовите и издавачите кои можеби премногу се потпираат на Фејсбук. Долго време, тоа и не беше така лоша стратегија, бидејќи Фејсбук генерираше неверојатни количини на сообраќај, но најавата на Закербер ги ...

Марк Закерберг ве спасува од рекламите на Facebook

GSM.mk - 13.01.2018

Истражување покажува дека користењето на социјалните мрежи за поврзување со луѓето кои ни значат може да биде добро за нас. Можеме да се чувствуваме поврзано и помалку осамени, вели директорот на Facebook.

Промените на „Фејсбук“ скапо го чинеа Цукерберг – изгуби 3 милиони долари

Макфакс - 13.01.2018

Цената на акциите на компанијата Фејсбук падна за 4,5%, откако основачот на социјалната мрежа, Марк Цукерберг најави воведување на големи промени во начинот на прикажување вести. Со тоа според светските агенции, 33 -годишниот Цукерберг кој поседува ...

Го избришав Фејсбук од телефон, а и треба истото да го направиш

Оff.net - 13.01.2018

Само треба да ја избришеш апликацијата. Толку. Не твојот Фејсбук профил. Не твојот живот на интернет. Само апликацијата, топло препорачува Миријам Крамер од Мешабл. Пред еден месец ја избришав Фејсбук апликацијата од телефон.

Зукерберг загубил над 3 милијарди долари поради новите промени во Facebook

Стандард - 13.01.2018

Цената на акциите на компанијата Facebook се намалила за 4,5%, откако основачот на социјалната мрежа, Марк Зукерберг најави воведување на големи промени во формирањето на „њуз фидот“. Така Зукерберг, кој поседува 14% од акциите на компанијата, ја ...

ПО НАЈАВИТЕ ЗА ДРАСТИЧНИ ПРОМЕНИ НА ФЕЈСБУК: Акциите во пад, Марк Закерберг изгуби над 3 милијарди долари

Фактор - 13.01.2018

По информациите дека Фејсбук наскоро на глобално ниво ќе го промени начинот на прикажување вести и на сите во светот ќе им воведе раздвоен News и Explore Feed, акциите на таа компанија паднаа за повеќе од 4 отсто.

Работи што треба да се земат предвид во пресрет на промените што ги воведува „Фејсбук“

Факултети - 13.01.2018

Фото: Getty Images „Фејсбук“ најави неверојатни промени на „Њуз фид“, реката на содржини што луѓето ја гледаат кога ќе се логираат на оваа социјална мрежа. Целта на промените е да им се даде приоритет на постови што инспирираат „значајни интеракции“ ...

Facebook веќе нема да биде ист, како ќе изгледа News Feed

Телефони.мк - 13.01.2018

Минатата година со Facebook беше одбележана со скандали, лажни вести, говор на омраза и злоставување. Затоа Марк Цукерберг изјави дека во 2018 овие проблеми ќе му бидат предизвик. Наместо да се фокусира на најважната содржина на News Feed, целта на ...

Facebook воведува драстични промени

Кумановски м. - 13.01.2018

loading... Експериментот кој Facebook веќе некое време го тестира со Explore Feed како посебна страница, изгледа дека конечно ќе го добие својот расплет. Зукерберг наведува дека балансот на News feed се одалечил од она што Facebook го може и сака, а ...

За Фејсбук ќе бидат поважни пријателите од фирмите

Deutsche Welle - 12.01.2018

Она што ќе го пишуваат пријателите на Фејсбук ќе биде во прв план, а дури потоа доаѓаат постовите на фирмите и другите медиуми, информира шефот на Фејсбук, Марк Закерберг. За да се постигне таа цел сукцесивно се менувани алгоритмите кои се одговорни ...

Експериментот на Facebook во Србија е успешен – News Feed ќе биде поинаков во целиот свет

Иновативност - 12.01.2018

Марк Цукерберг, основачот на Facebook, на својата страница објави дека главната цел во 2018 година ќе му биде времето потрошено на неговата социјална мрежа да биде квалитетно потрошено и затоа се обврза да го направи Facebook уште подобар.

Facebook најави големи промени

Бизнис Инфо - 12.01.2018

Фото: Pixabay Основачот на Facebook Марк Цукерберг најави голема промена на популарната социјална мрежа. Промена ќе има во алгоритмот што ја уредува почетната страница во рубриката Новости (News Feed).

Најавени се драстични промени на „Фејсбук“!

Скопје24 - 12.01.2018

Основачот на „Фејсбук“, Марк Закерберг, најави големи промени во алгоритмот кој ја уредува почетната страница, односно во рубриката „Новости“ (News Feed) на „Фесбук“ така што отсега приоритетот ќе биде ставен на „смислените социјални интеракции“ ...

Промените на Фејсбук скапо го чинеа Цукерберг – изгуби 3 милиони долари

Вечер - 13.01.2018

Цената на акциите на компанијата Фејсбук падна за 4,5%, откако основачот на социјалната мрежа, Марк Цукерберг најави воведување на големи промени во начинот на прикажување вести. Со тоа според светските агенции, 33 -годишниот Цукерберг кој поседува ...

Фејсбук ќе им се посвети на пријателите, а не на фирмите

+инфо - 13.01.2018

Целта е бројот на публикациите од компании, брендови и медиуми да се намали за сметка на информациите кои доаѓаат од семејството и пријателите. Цената на акциите на компанијата Facebook се намалила за 4,5%, откако основачот на социјалната мрежа, ...

За Фејсбук ќе бидат поважни пријателите од фирмите

Либертас - 12.01.2018

Она што ќе го пишуваат пријателите на Фејсбук ќе биде во прв план, а дури потоа доаѓаат постовите на фирмите и другите медиуми, информира шефот на Фејсбук, Марк Закерберг. За да се постигне таа цел сукцесивно се менувани алгоритмите кои се одговорни ...

Промените на Фејсбук скапо го чинеа Цукерберг – изгуби 3 милијарди долари

Sky - 13.01.2018

Цената на акциите на компанијата Фејсбук падна за 4,5%, откако основачот на социјалната мрежа, Марк Цукерберг најави воведување на големи промени во начинот на прикажување вести. Со тоа според светските агенции, 33 -годишниот Цукерберг кој поседува ...

За Фејсбук ќе бидат поважни пријателите од фирмите

Локално - 12.01.2018

Она што ќе го пишуваат пријателите на Фејсбук ќе биде во прв план, а дури потоа доаѓаат постовите на фирмите и другите медиуми, информира шефот на Фејсбук, Марк Закерберг. За да се постигне таа цел сукцесивно се менувани алгоритмите кои се одговорни ...

Промените на „Фејсбук“ скапо го чинеа Цукерберг – изгуби 3 милиони долари

USB - 14.01.2018

Цената на акциите на компанијата „Фејсбук“ падна 4,5 отсто кога основачот на социјалната мрежа, Марк Цукерберг, најави воведување големи промени во начинот на прикажување вести. Со тоа, според светските агенции, 33-годишниот Цукерберг, кој поседува ...

За Фејсбук ќе бидат поважни пријателите од фирмите

iPortal - 12.01.2018

Она што ќе го пишуваат пријателите на Фејсбук ќе биде во прв план, а дури потоа доаѓаат постовите на фирмите и другите медиуми, информира шефот на Фејсбук, Марк Закерберг. За да се постигне таа цел сукцесивно се менувани алгоритмите кои се одговорни ...

Нови промени – За Фејсбук ќе бидат поважни пријателите од фирмите

Студенти - 13.01.2018

Она што ќе го пишуваат пријателите на Фејсбук ќе биде во прв план, а дури потоа доаѓаат постовите на фирмите и другите медиуми, информира шефот на Фејсбук, Марк Закерберг. За да се постигне таа цел сукцесивно се менувани алгоритмите кои се одговорни ...