TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гарет: Почнувам да ја разбирам македонската љубов кон ракометот! Македонија!

МКД - 18.01.2018

Британскиот амбасадор во Македонија, Чарлс Гарет, вчера за време на натпреварот меѓу Германија и Македонија на Твитер објави: ...

Влада: Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во ...

А1 On - 18.01.2018

Успехот на нашите ракометари, кои го носат дресот на Македонија е во име на граѓаните на Македонија. Оваа екипа ја заслужува секоја благодарност за сиот вложен напор за радоста што ни ја овозможија на сите нас, на сите граѓани на Република ...

Вардар домаќин на ВРХЛ лигата во следните три дена

Вардар - 18.01.2018

Третиот турнир од регионалната ВРХЛ лига стартува утре, 19 јануари, во малата сала во СЦ „Јане Сандански". Домаќин на турнирот е Вардар, а трите натпревари се закажани за 19, 20 и 21 јануари.

Чарлс Герет: По само 5 минути ја разбрав македонската љубов кон ракометот

+инфо - 18.01.2018

Се огласи и холандскиот амбасадор кој напиша дека ракометот е поспектакуларен од фудбалот. Македонија како првопласирана од групата Ц продолжува во главната фаза од Европското првенство, која ќе ја стартува од челната позиција во новоформираната ...

Како синоќа се славеше во Загреб: Нема големи и мали, има само Македонци (ВИДЕО)

24 Ракомет - 18.01.2018

Македонските навивачи имаа многу причини за да се радуваат на одличните резултати на репрезентацијата на Македонија во првиот круг на Европското првенство. Каква беше атмосферата за време на забавата може да се види и со помош на 24 Ракомет ТВ.

За кого, за МАКЕДОНИЈА

Фактор - 18.01.2018

Македонија навива за вас, пеат милиони како еден глас, Македонија сака победа, милион срца една молитва...Ечи на трибините во Загреб, во култната Арена, спортската сала која е симбол за спортски манифестации, национални, европски и светски, а во ...

Репрезентативец има уникатен предлог за ново име на државата - РРМ! (ФОТО)

Sport 1 - 18.01.2018

Успесите на ракометната репрезентација на Македонија на Европското првенство (ЕП) во Хрватска, каде што избраниците на Раул Гонзалес како први на табелата влегуваат во втората фаза, будно се следи и од сите активни ракометари и поранешни ...

Карпош Вардар е шампионот на зимскиот турнир во генерацијата 2004/05

Вардар - 17.01.2018

Борбено и неизвезно до самиот крај, момчињата од Карпош Вардар од Куманово успеаја да го совладаат минатогодишниот шампион во генерацијата 2004/05, Бисинов Вардар од Велес, и го освоија првото место на годинешниот зимски турнир „Еден живот, една ...

Кале Вардар ја одбрани титулата на турнирот „Еден живот, една љубов“

Вардар - 17.01.2018

Кале Вардар ја одбрани шампионската титула во женска конкуренција родени 2004/05, на зимскиот турнир „Еден живот, една љубов" во организација на Ракометната академија Вардар. Во конкуренција од осум тимови, кичевчанки се изборија за првото место ...

Мајнов со предлог за името – нека се вика РАКОМЕТНА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

Екипа - 17.01.2018

Радоста што и ја носат ракометарите на Македонија е огромна. Трите натпревари без пораз и супериорниот пласман во втората фаза на ЕП во Хрватска предизвика вистинска еуфорија. А, по ремито со Германија, падна предлог и за името.

Познатиот македонски ракометар со предлог за решение за името

Курир - 17.01.2018

Ракометна треска ја тресе Македонија во изминатите денови, а благодарение на успехот на нашите ракометари на ЕП во Хрватска, оваа еуфорија ќе потрае подолго. По ремито со Германија и освоеното прво место во групата, поради што ќе пренесеме 3 бода во ...

Јаве е, не е сон – Загреб “гори“

Sport M - 17.01.2018

Ракометари славеа во соблекувалните па нашиот ракометар Филип Лазаров направи неколку селфи со некои ...

Ракометен успех за национална гордост

Р.С.Европа - 17.01.2018

Во очекување на натпреварот на македонската репрезентација со Германија, граѓаните се надеваат на солидна игра и добар пласман на ракометарите. Социолозите, пак, велат дека спортот ги обединува луѓето и го јакне националниот идентитет.

Која е единствената дама на победничкото селфи на ракометарите?

Скопје24 - 17.01.2018

Филип Кузмановски, играчот на мечот Македонија – Црна Гора, во понеделникот го објави победничкото селфи на ракометарите по триумфот над Црногорците, 29-28, на Европското првенство (ЕП) кое е во тек во Хрватска.

ВЛАДА: Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во ...

Фактор - 18.01.2018

На успехот кој Македонската Ракометна Репрезентација го постигна во првата фаза од Европското првенство се радува и Владата. Оттаму порачуваат дека успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, ...

Чарлс Герет: По само 5 минути ја разбрав македонската љубов кон ракометот

Локално - 18.01.2018

Македонија како првопласирана од групата Ц продолжува во главната фаза од Европското првенство, која ќе ја стартува од челната позиција во новоформираната група 2. Македонските ракометари испишаа историја, прво со отворање на едно ЕП за првпат со ...

Репрезентативец има уникатен предлог за ново име на државата – РРМ! (ФОТО)

Локално - 18.01.2018

Успесите на ракометната репрезентација на Македонија на Европското првенство (ЕП) во Хрватска, каде што избраниците на Раул Гонзалес како први на табелата влегуваат во втората фаза, будно се следи и од сите активни ракометари и поранешни ...

Влада: Успехот на ракометарите е промоција на Македонија

Телма - 18.01.2018

Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во светот, наведува Владата на Република Македонија во денешното соопштение испратено по повод најновиот успех на Машката ракометна ...

Влада: Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во ...

ТВ21 - 18.01.2018

Успехот на нашите ракометари, кои го носат дресот на Македонија е во име на граѓаните на Македонија. Оваа екипа ја заслужува секоја благодарност за сиот вложен напор за радоста што ни ја овозможија на сите нас, на сите граѓани на Република ...

Влада: Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во ...

Слободен Печат - 18.01.2018

Успехот на нашите ракометари, кои го носат дресот на Македонија е во име на граѓаните на Македонија. Оваа екипа ја заслужува секоја благодарност за сиот вложен напор за радоста што ни ја овозможија на сите нас, на сите граѓани на Република ...

Владата со честитки за добрите игри: Ракометарите се наши спортски амбасадори, а Раул е нивниот лидер

Макфакс - 18.01.2018

Владата на Република Македонија денес испрати соопштение до јавноста преку кое го вреднува успехот на нашите ракометари, кои, како што велат оттаму, на тековното европско првенство во Хрватска го носат дресот на Македонија во име на граѓаните на ...

Владата со честитки за добрите игри: Ракометарите се наши спортски амбасадори, а Раул е нивниот лидер

Вечер - 18.01.2018

Владата на Република Македонија денес испрати соопштение до јавноста преку кое го вреднува успехот на нашите ракометари, кои, како што велат оттаму, на тековното европско првенство во Хрватска го носат дресот на Македонија во име на граѓаните на ...

Влада: Успехот на ракометарите е промоција на Македонија во светот

Нова ТВ - 18.01.2018

Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во светот, наведува Владата на Република Македонија во денешното соопштение испратено по повод најновиот успех на Машката ракометна ...

Влада: Успехот на ракометарите е промоција на Македонија во Европа и светот...

Н.Македонија - 18.01.2018

Влада: Успехот на ракометарите е промоција на Македонија во Европа и светот Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во светот, наведува Владата на Република Македонија во денешното ...

Влада: Успехот на ракометарите е промоција на Македонија во Европа и светот

Канал5 - 18.01.2018

Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во светот, наведува Владата на Република Македонија во денешното соопштение испратено по повод најновиот успех на Машката ракометна ...

Владата со честитки за добрите игри: Ракометарите се наши спортски амбасадори, а Раул е нивниот лидер

Точка - 18.01.2018

Владата на Република Македонија денес испрати соопштение до јавноста преку кое го вреднува успехот на нашите ракометари, кои, како што велат оттаму, на тековното европско првенство во Хрватска го носат дресот на Македонија во име на граѓаните на ...

Влада: Успехот на ракометарите е промоција на Македонија во Европа и светот

Либертас - 18.01.2018

Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во светот, наведува Владата на Република Македонија во денешното соопштение испратено по повод најновиот успех на Машката ракометна ...

Влада: Успехот на ракометарите е промоција на Македонија

Курир - 18.01.2018

Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во светот, наведува Владата на Република Македонија во денешното соопштение испратено по повод најновиот успех на Машката ракометна ...

Владата ги смета ракометарите за наши спортски амбасадори, а Раул – лидер

Локално - 18.01.2018

Владата со честитки за добрите игри: Ракометарите се наши спортски амбасадори, а Раул е нивниот лидер Владата на Република Македонија денес испрати соопштение до јавноста преку кое го вреднува успехот на нашите ракометари, кои, како што велат ...

Владата со честитки за добрите игри: Ракометарите се наши спортски амбасадори, а Раул е нивниот лидер

Sky - 18.01.2018

Владата на Република Македонија денес испрати соопштение до јавноста преку кое го вреднува успехот на нашите ракометари, кои, како што велат оттаму, на тековното европско првенство во Хрватска го носат дресот на Македонија во име на граѓаните на ...

Влада: Успехот на ракометарите е промоција на Македонија во Европа и светот

Стандард - 18.01.2018

Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не с светот, наведува Владата на Република Македонија во денешното соопштение испратено на Машката ракометна репрезентација на Европското првенство во Загреб.

Влада на РМ: Успехот на ракометарите е промоција на Македонија

Press24 - 18.01.2018

Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во светот, наведува Владата на Република Македонија во денешното соопштение испратено по повод најновиот успех на Машката ракометна ...

Влада на РМ: Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и ...

iPortal - 18.01.2018

Успехот на нашите ракометари, кои го носат дресот на Македонија е во име на граѓаните на Македонија. Оваа екипа ја заслужува секоја благодарност за сиот вложен напор за радоста што ни ја овозможија на сите нас, на сите граѓани на Република ...

Влада: Успехот на ракометарите е промоција на Македонија

Скопје инфо - 18.01.2018

Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во светот, наведува Владата на Република Македонија во денешното соопштение испратено по повод најновиот успех на Машката ракометна ...