TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бабунски со признанието за најдобар напаѓач на бугарскиот Ботев

Слободен Печат - 03.12.2021

Македонскиот репрезентативец Доријан Бабунски сезонава ги брани боите на бугарскиот прволигаш Враца и во чиј дрес покажува одлични перформанси. Моментно е најдобар стрелец сезонава со седум голови во шампионатот каде што воедно е на делба на третото ...

Ботев Враца му даде награда за најдобар напаѓач за 2021 година на Доријан Бабунски!

Sport 1 - 03.12.2021

Македонскиот репрезентативец Доријан Бабунски, кој сезонава игра извонредно во најсилната лига на Бугарија, доби признание од својот клуб Ботев Враца за најдобар напаѓач во оваа 2021 година.

Доријан Бабунски избран за најдобар напаѓач во Ботев Враца

Спортски - 03.12.2021

Доријан Бабунски со одличните настапи за неговиот клуб Ботев Враца стигна и до заслужено признание. Имено, Бабунски е избран за најдобар напаѓач во тимот за 2021 година. Сезонава Бабунски постигна седум гола за Ботев, скоро половина од головите на ...

Ботев Враца со специјално признание за Македонецот Бабунски!

SportMedia - 03.12.2021

Дориан Бабунски, македонскиот репрезентативец оваа 2021 година блеска во тимот на Ботев Враца. Стана еден од клучните играчи, и секако е миленик на сите во клубот а посебно на фановите. Неговиот договор истекува во јуни 2022 година и за него има ...

Бабунски доби награда од Ботев (ФОТО)

Екипа - 03.12.2021

Македонскиот интернационалец Доријан Бабунски денеска доби признание од својот клуб Ботев Враца, откако нашиот голгетер беше избран за најдобар напаѓач во тимот за 2021 година. Бабунски сезонава постигна седум погодоци за Ботев, речиси половина од ...