TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клубот на Хаџиевски во OАЕ направи пресврт за Гинис!

Sport 1 - 14.02.2020

Македонскиот тренер Ѓоко Хаџиевски со својот клуб Емирејтс од Обединетите арапски емирати е на добар пат да се пласира во Првата лига на оваа земја. Поранешниот селектор по 12 натпревари во Втората лига на ОАЕ останува без пораз и цврсто го држи ...

Да му завиди и Мурињо: Хаџиевски со неверојатен пресврт за ГИНИС!

Слободен Печат - 14.02.2020

Македонска „магија“ се случи на второлигашки фудбалски натпревар во Обединетите Арапски Емирати, но многу значајна за влез во елитата… Иако неговиот клуб имаше негатива од 1:3 во 89. минута, непосредно пред паузата, се случи неверојатен пресврт за ...

Хаџиевски и компанија растураат во ОАЕ: Емирати со луд пресврт од 1-3 до 4-3 (ВИДЕО)

Екипа - 14.02.2020

Поранешниот македонски селектор Ѓоко Хаџиевски и неговите соработници Никола Коки Аврамовски и Филип Деспотовски фудбалски го „полудеа“ ОАЕ. Со тимот на Емирати ја забележаа осмата последовна победа во првенството и се на прагот на влез во елитата.

Хаџиевски со неверојатен пресврт: Губеше 1-3 до 89. минута, амa – победи!

Gol.mk - 14.02.2020

Македонскиот стратег Ѓоко Хаџиевски заедно со Коки Аврамовски и Филип Деспотовски работат во Емирејтс Клуб во ОАЕ и бележат големи успеси. Квалитетот на тимот се покажа во последниот меч, во кој имаше неверојатен пресврт.