TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите бараат оставка од Алушовски! (ФОТО)

Sport 1 - 16.09.2020

Вардар претрпе тесен и болен пораз на гости кај Мешков Брест (22-24), во првиот натпревар од Лигата на шампионите и тоа ги погоди сите на кои при срце им е црвената и црната боја. Се чини дека големо мнозинство од навивачите гневот го насочи кон ...

Алушовски: Знам дека навивачите не се среќни, пресудија последните минути

Дерби - 16.09.2020

Стевче Алушовски беше задоволен од залагањето на неговите играчи во текот на целиот меч во Брест, но секако, беше разочаран од конечниот епилог, или поточно од последните минути од натпреварот.

Навивачите на Вардар бараат оставка од Алушовски, се бара да дојде Вујо мајсторе

Република - 17.09.2020

Навивачите на Вардар се разочарани од поразот на Вардар против Мешков Брест. Тие сметаат дека главен виновник е тренерот Алушовски кој испушти гол предност на две минути до крајот. Фановите сметаат дека тој нема капацитет да води европски првак.

Алушовски: Победи посреќната екипа

Вардар - 16.09.2020

Вардар 1961 имаше шанса да се врати од Белорусија со бодови, но последните неколку минути поради направените грешки дозволивме домаќинот да постигне два гола по ред и од негатива да дојде до триумф од 24-22 (12-10).

Социјалните мрежи вријат: Навивачите на Вардар бараат итно заминување на еден човек

Спортклуб - 16.09.2020

Екипата на Вардар новата сезона во Лигата на шампионите ја започна неповолно откако вечерва загуби од Мешков Брест со резултат од 22-24. Па така „црвено-црните“ од гостувањето во Белорусија се враќаме со неуспех иако пружија силен отпор и се чинеше ...

Дибиров по залудниот кам-бек на Вардар: Недопустливи се вакви грешки

Дерби - 16.09.2020

Натпреварот од првото коло во Лигата на шампионите меѓу Мешков Брест и Вардар се играше пред ограничен број на гледачи во Белорусија, па малиот број на ракометни фанови се израдуваа на победата која ја оствари домашниот тим.

Дибиров: Срушивме се во последните пет минути!

Спортски - 16.09.2020

Македонскиот ракометен шампион Вардар, стартуваше со пораз во новата сезона од Лигата на шампионите. Избраниците на тренерот Стевче Алушовски , во крајно неизвесен натпревар, беа поразени од Мешков Брест со 24:22.

Алушовски: Мислам дека денеска победи посреќната екипа

Дриблинг - 16.09.2020

Мешков Брест му го нанесе првиот овосезонски пораз на Вардар 1961 во елитата на ЕХФ и тоа во воведното коло од новата сезона во Лигата на шампионите. Алушовски очекувано не беше среќен од конечниот епилог и најави дека сите заедно ги чека многу ...

Вардар се бореше, но на крајот загуби во драматичен меч против Мешков Брест

Спортклуб - 16.09.2020

Екипата на Вардар со пораз ја започнува новата сезона во Лигата на шампионите откако на гостувањето кај Мешков Брест загуби со 24:22. Се уште актуелниот европски првак одигра добар натпревар, покажа цврст карактер, се надигруваше со домаќинот, но во ...

Алушовски: Победи посреќната екипа

Слободен Печат - 16.09.2020

Вардар новата сезона во Лигата на шампионите ја започна со пораз од 24:22 на гостувањето кај Брест Мешков. Се уште актуелниот европски шампион е поразен во самиот финиш на натпреварот, односно во последните две минути кога Брест направи пресврт и со ...

Штета: Вардар покажа срце и карактер, но загуби од Мешков Брест

Екипа - 16.09.2020

Вардар со пораз го стартуваше настапот во Лигата на Шампионите откако македонскиот првак загуби на гостувањето против Мешков Брест со 24-22. „Црвено-црните“ имаат за што да жалат, одиграа добар меч, имаа два гола предност во финишот, но слабата ...

Вардар заслужи повеќе, но ќе се врати со пораз од Брест

24 Ракомет - 16.09.2020

Ракометарите на Вардар имаа добра игра во Белорусија, можеби и најдобра од почетокот на подготовките, но од дуелот со Мешков Брест се враќаат како поразени. Загубија со 22:24, а малку недостигаше да си заминат од ова гостување со два поени.

ЛШ: Тесен пораз на Вардар од Мешков Брест

OhridNews - 16.09.2020

Ракометарите на Вардар изгубија на стартот од новата авантура во Лигата на Шампиони. Избраниците на Стефче Алушовски после голема борба го положија оружјето во Белорусија претрпувајќи пораз од Мешков Брест 24-22 (12-10).

Скубе: Би сакал Вардар да го видам во осминафиналето

SportMedia - 16.09.2020

Сташ Скубе како победник излезе во првата пресметка со Вардар 1961, неговиот Мешков Брест се радуваше на првите два бода на стартот на новата сезона во Лигата на шампионите, откако славеше со 24-22.

Скубе: Му посакувам на Вардар сè најдобро, задоволни сме само од бодовите

Gol.mk - 16.09.2020

Сташ Скубе за првпат играше против својот поранешен тим Вардар. Како член на Мешков Брест тој беше солиден на паркетот, во победата во рамки на Лигата на шампионите (24-22). Средниот бек даде коментар за мечот и истакна дека победил посреќниот тим.

Вардар со пораз ја започна новата сезона во ЛШ,„црвено-црните“ во финишот потклекнаа против Брест

Слободен Печат - 16.09.2020

Ракометарите на Вардар се поразени на гостувањето кај Брест Мешков со 24:22 во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите. Вардарци имаа одлична можност од тешкото гостување во Брест да се вратат со позитивен резултат, имаа предност од ...

Скубе: Му посакувам на Вардар пак да победува и да игра осминафинале

24 Ракомет - 16.09.2020

Составот на Мешков Брест дојде до два бода на првиот натпревар сезонава во Лигата на шампионите, а овој тим после голема борба која траеше 60 минути успеа да го совлада Вардар со 24:22. Сташ Скубе денеска реализираше само еднаш против својот ...

Вардар не ја преживеа драмата во Брест и загуби во самиот финиш!

Gol.mk - 16.09.2020

Македонскиот и се уште актуелен европски првак Вардар со пораз кај Мешков Брест (24-22) ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите, во еден атрактивен дуел кој изобилуваше со пресврти, одбрани и убави голови.

Алушовски: Победи посреќната екипа

МКД - 16.09.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски е задоволен од играта на неговите ракометари, но не и од резултатот откако црвено-црните загубија со 24-22 на гостувањето кај Мешков Брест. Во еден борбен и неизвесен натпревар Вардар загуби од Мешков Брест.

Алушовски: Направивме клучни грешки во последните минути

Екипа - 16.09.2020

Европскиот првак Вардар со пораз (24-22) во Белорусија го стартуваше новото издание во Лигата на шампионите. Мешков Брест во самиот финиш успеа да стигне до триумф, иако вардарци на неколку минути пред крајот беа во добитна позиција.

Дибиров: Во финишот срушивме се што градевме дотогаш

24 Ракомет - 16.09.2020

Вардар загуби на гостувањето кај Мешков Брест со 24-22 во првото коло од Лигата на шампионите, иако според борбеноста заслужи најмалку бод. Левото крило Тимур Дибиров вели дека за вардарци претстои уште многу напорна работа „Честитки до Брест за ...

Вардар по голема борба загуби на гостувањето кај Мешков Брест

МКД - 16.09.2020

Вардар со пораз тргна во новата сезона од Лигата на шампионите, македонскиот тим храбро се бореше до крајот на мечот но беше поразен од Мешков Брест со 24:22. Вардар имаше шанси за победа, неколку пати водеше со два гола предност, но Мешков Брест ...

ВИДЕО: Вардарци лути на судиите – Мешков цела вечност држеше топка во последниот напад!

Gol.mk - 16.09.2020

Македонскиот ракометен шампион Вардар со пораз го отвори новиот шампионат во ракометната елита во Европа. На гостувањето во Брест, „црвено-црните“ одиграа квалитетно и со срце, но недоволно за победа на белорускиот шампион Мешков.

Алушовски: Денеска победи посреќната екипа

24 Ракомет - 16.09.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски ги имаше првите коментари после дуелот против Мешков брест, а на прес-конференцијата после средбата тој изјави дека играле добро, но се радувал посреќниот состав.

ШТЕТА: Вардар 1961 со пораз се враќа од гостувањето кај Мешков Брест

SportMedia - 16.09.2020

Вардар 1961 со пораз ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите, откако на гостувањето кај Мешков Брест беше поразен со 24-22 (12-10). Избраниците на Стевче Алушовски имаа своја шанса, но не ја искористија.

Алушовски: Нашите навивачи не се среќни, им честитам на момците за борбеноста

SportMedia - 16.09.2020

Вардар 196 не успеа да дојде до двата бода на гостувањето кај Мешков Брест, ниту пак да се избори за реми и покрај тоа што имаше шанса и за двете сценарија. На крајот „црвено-црните“ се враќаат со празни раце и пораз од 24-22.

Вардар направи пресврт со фантастична серија, но потклекна во финишот во Брест

Дерби - 16.09.2020

Вардар го покажа своето шампионско лице во најголем дел од второто полувреме на денешното гостување во Брест, но за жал, на крајот потклекна во Белорусија и претрпе прв пораз на отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите.

Алушовски: Тешко е кога вака ќе се загуби меч, победи посреќниот!

Gol.mk - 16.09.2020

Стевче Алушовски, стратегот на Вардар, даде коментар по поразот во Лигата на шампионите од Мешков Брест (24-22) во рамки на првата рунда. Македонската легенда истакна дека е тешко кога вака ќе се загуби натпревар и тврди дека победила посреќната ...

Дибиров: Недозволиво е да правиме вакви грешки

SportMedia - 16.09.2020

Тимур Дибиров во поразот од Мешков Брест запиша два погодоци. Левото крило на Вардар гледа простор за напредок, но истовремено не може да си прости дека го загубија мечот (24-22) во последните пет минути.

Бодовите од Брест ни беа на дофат, но домаќинот беше посреќен на крајот

Вардар - 16.09.2020

Во првото коло од ЕХФ Лигата на шампионите, од гостувањето од Брест се враќаме без бодови, но поради неколку грешки на крајот не успеавме да се радуваме на позитивен резултат. Голманот Борко Ристовски имаше 12 успешни одбрани, а Марко Вујин шестпати ...

Дибиров: Срушивме сè во последните пет минути

Gol.mk - 16.09.2020

Тимур Дибиров, крилото на Вардар, на прес-конференцијата по натпреварот со Мешков Брест (24-22) истакна дека жали за неуспехот, во мечот во кој македонскиот тим не беше инфериорен и дефинитивно заслужи повеќе. „Жалиме за поразите.

Вардар попушти во финишот: Новата сезона во ЛШ ја почна со пораз

Sport 1 - 16.09.2020

Вардар во новата сезона во Лигата на шампионите тргна со пораз од 24-22 на гостувањето кај Брест Мешков од во рамки на Групата А. „Црвено-црните“ испуштија позитивен резултат во самиот финиш од натпреварот.

Алушовски: Денеска победи посреќната екипа

Sport 1 - 16.09.2020

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски очекувано не беше пресреќен по поразот од Брест Мешков на стартот од сезоната во Лигата на шампиони. Грешките во последните минути од натпреварот го чинеа нашиот тим позитивен резултат.

Вардар со пораз ја стартуваше авантурата во Лигата на шампионите, во несреќен финиш загуби од Мешков Брест

СуперСпорт - 16.09.2020

Екипата на Вардар одигра солиден натпревар, посебно во второто полувреме на гостувањето кај брест кај тимот на Мешков. Мешков Брест славеше со 24:22 со два голови постигнати во последните моменти од натпреварот.

Во Брест заврши седумгодишната традиција на Вардар (ФОТО)

SportMedia - 16.09.2020

Вардар 1961 беше близу до победа на гостувањето кај Мешков Брест. Ракометарите на македонскиот тим одиграа многу подобро од она што го прикажаа во изминатиот период, но не издржаа во финишот.

Вардар со тесен пораз стартуваше во ЛШ

Спортски - 16.09.2020

Македонскиот ракометен шампион Вардар, стартуваше со пораз во новата сезона од Лигата на шампионите. Избраниците на тренерот Стевче Алушовски, во крајно неизвесен натпревар, беа поразени од Мешков Брест со 24:22.

Вардар не го искористи 10-минутното безумие на Мешков

Спортманија - 16.09.2020

Триумфот им лизна од рацете на Црвено-црните Вардар загуби со 24-22 на гостувањето кај Мешков Брест во премиерниот меч од новата сезона во Лигата на шампионите. Сè уште европскиот првак успеа да надополни два гола негатива од првото полувреме откако ...

Проектилот на Дисингер како утеха (ВИДЕО)

SportMedia - 16.09.2020

И Кристијан Дисингер вечерва покажа дел од своите специјалности. Заедно со Марко Вујин дефинитивно ги имаат погодоците на натпреварот, но се чини бадијала кога нивниот Вардар 1961 поразен го напушта Брест.

ВИДЕО: Вардар 1961 со пораз ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите

Дриблинг - 16.09.2020

Ракометарите на Вардар немаа доволно среќа, но и концентрација за да слават на гостувањето во Белорусија. Мешков Брест во воведното коло од новата сезона во Лигата на шампионите се избори за победа над актуелниот европски првак од 24:22.

ЛШ: Вардар стартуваше со тесен пораз во Белорусија

TopSport - 16.09.2020

Сè уште актуелниот шампион од ЕХФ Лигата на шампиони, РК Вардар 1961 имаше тежок старт на новата сезона, откако и покрај одличната партија на искусниот Марко Вујин загуби со 24:22 (12:10) од Мешков Брест.

Вардар изгуби на гостувањето кај Мешков

+инфо - 16.09.2020

Европскиот ракометен шампион Вардар доживеа пораз на гостувањето кај Мешков Брест со 24:22 (12:10) во првото коло од новото издание на ракометната Лига на Шампиони. Македонскиот тим одигра одличен натпревар , во последните минути резултатот беше ...

Проектилот на Вујин, гол на мечот (видео)

Екипа - 16.09.2020

Марко Вујин беше прв стрелец на Вардар при денешниот пораз, покажувајќи дека ги надминал проблемите со повредите и дека ќе биде значајна алка во играта во напад на „црвено-црните“ во новата сезона.

Вујин има топ во раката: Ја скина мрежата на Брест Мешков (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2020

Вардар можеби загуби на гостувањето кај Брест Мешков, но натпреварот го имаше најубавиот погодок. Тој беше дело на Марко Вујин, кој испука „проектил“ од својата лева рака во голот на Белорусите.

ГОЛ НА НАТПРЕВАРОТ: Проектилот на Вујин

Sport M - 16.09.2020

Погледнете ја оваа сензација на Вујин. Прогласен е и за гол на натпреварот. Пешиќ не можеше ниту да трепне, камоли да ја сопре топката на патот до ...

Вардар има минус два на одмор во Белорусија

24 Ракомет - 16.09.2020

После првите 30 минути во новата сезона од Лигата на шампионите екипата на Вардар има негатива од два гола против Мешков Брест. Белорусите водат со 12:10 така што во вториот дел ќе биде уште поинтересно.

Полувреме: Вардар е на „минус два“ во Белорусија

Екипа - 16.09.2020

Вардар е во негатива од два гола по 30 минути игра на премиерниот меч од Лигата на Шампионите, на гостински терен против Брест Мешков (12-10). Чупиќ беше стрелец на првиот овосезонски гол на Вардар во ЛШ, за израмнување на 1-1, по што македонскиот ...

ПОЛУВРЕМЕ ВО БРЕСТ: Вардар има два гола негатива

SportMedia - 16.09.2020

Почна лудилото во Лигата на шампионите. Вардар во првото полувреме против Мешков имаше добри и лоши страни. Избраниците на Стевче Алушовски играа нешто подобро, но старата навика за лесно губење на контролата на резултатот не ја искорнаа.

Вардар се враќа со пораз од Белорусија

Локално - 16.09.2020

Екипата на Вардар со пораз ја започнува новата сезона во Лигата на шампионите откако на гостувањето кај Мешков Брест загуби со 24:22. Првото полувреме мина во знакот на домаќините и заврши со резултат 12:10.

Вардар во достижна негатива по првото полувреме

Спортманија - 16.09.2020

Црвено-црните се држат на гостувањето во Брест Вардар е во негатива од два гола при резултат 12-10 против Мешков Брест по првото полувреме. Избраниците на Стевче Алушовски засега му парираат на белорускиот состав и се најавува неизвесна завршница во ...

Марко Вујин распали од десет метри, ја искина мрежата на Мешков Брест (ВИДЕО)

24 Ракомет - 16.09.2020

Ракометарите на Вардар во овие моменти го играат натпреварот од првото коло во Лигата на шампионите против белорускиот првак Мешков Брест. На полувреме води домашниот тим со 12-10, а еден од најубавите погодоци беше оној на Марко Вујин, кој потсети ...