TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таравари потврди дека ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

Сакам да кажам - 03.09.2017

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК лично министерот. Според извори од партијата на Зијадин Села, по неуспешните преговори со БЕСА за заеднички ...

Директорите на клиниките ќе ги бројат опремата и долговите по налог на Таравари

Сакам да кажам - 03.09.2017

Директорите на клиниките да ги пребројат апаратите и опремата со која располагаат и да поднесат и финансиски извештај и извештај за долговите на установата со која раководат. Ваков налог добиле од министерот за здравство Арбен Таравари, на средбата ...

Инфомакс: Таравари се заканувал на вработените во министерството и клиниките дека „ќе летаат глави“ ако протече уште ...

Република - 03.09.2017

Обидите за заташкување на трагичните случаи во кои починаа 11 бебиња за 10 дена, немаа ефект, а ПР тимот на Арбен Таравари бил прв на удар. Според Инфомакс Таравари бил лут и на новата директорка во медицинскиот центар во Охрид, бидејќи дозволила ...

Таравари ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар?

Слободен Печат - 03.09.2017

Министерот за здравство Арбен Таравари, за порталот „Сакам да кажам“ потврдил дека ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар. Алијансата на Албанците, по неуспешните преговори со Беса за заеднички кандидат за градоначалник, одлучиле дека ќе го ...

Таравари ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

Фокус - 03.09.2017

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК лично министерот. Според извори од партијата на Зијадин Села, по неуспешните преговори со БЕСА за заеднички ...

Таравари ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

Мета - 03.09.2017

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, објави порталот „СДК“. Според извори од партијата на Зијадин Села, по неуспешните преговори со Беса за заеднички да настапат на ...

Министерот Таравари кандидат за градоначалник на Гостивар

еМагазин - 03.09.2017

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврди за сакамдакажам.мк , Таравари. Сакамдакажам.мк, пишува дека според извори од партијата на Зијадин Села, по неуспешните преговори ...

Таравари си оди од здравство, ќе се кандидира за прв човек на Гостивар

Нова ТВ - 03.09.2017

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврди Таравари за порталот САКАМДАКАЖАМ.МК . -До почнување на предизборната кампања останувам во Министерството за здравство.

Таравари ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

А1 On - 03.09.2017

Актуелниот министер за здравство, Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, објави СДК . Откако не успеале преговорите за заднички настап со БЕСА на престојните локални избори, Алијансата за Албанците ...

Таравари бега од здравство, ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

Република - 03.09.2017

Министерот за здравство, Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврдил Таравари за порталот SDK.mk . – До почнување на предизборната кампања останувам во Министерството за здравство.