TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 25.09.2020

Популарните „Чкембари“ од Битола денеска го прославуваат 35 роденден, на денешен ден е формирана оваа навивачка група. Верни фанови кои во добри и лоши моменти секогаш ја даваат поддршката од трибините особено на фудбалските, ракометните мечеви… ...

Чкембари ја „запалија“ Битола, го слават 35. роденден (ВИДЕО)

Дриблинг - 25.09.2020

Навивачката група „Чкембари“ со пиротехничко шоу го прослави 35. роденден, Битола едноставно „гореше“. Пред 35 години на денешен ден „Чкембари“ со 21 автобус отпатува за Србија, навиваа на натпревар на ракометниот клуб Пелистер во борбата за ...

„Чкембари“ со пиротехничко шоу го „запалија“ Тумбе Кафе, во чест на 35-от роденден (ВИДЕО)

Gol.mk - 25.09.2020

На денешен ден пред 35 години се „роди“ навивачката група „Чкембари“. На тој ден, организиран караван од 21 автобус отпатува за Србија да го бодри ракометниот клуб Пелистер во мајсторката за опстанок во Првата југословенска лига против Партизан ...

ВИДЕО: „Тумбе кафе“ гореше, „Чкембари“ слават 35-ти роденден

Sport M - 25.09.2020

Навивачката група на Пелистер, популарните „Чкембари“ го прославија 35-тиот роденден. Токму на денешен ден е формирана навивачка група, која го следи ракометниот, но и фудбалскиот клуб во успеси но и ...

Чкембари слават 35 години - стотици факели гореа на Тумбе Кафе (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 25.09.2020

Навивачката група „Чкембари“, која стои позади екипите во сите спортови со името Пелистер, вечерва, со пиротехничко шоу на „Тумбе кафе“, го прослави својот 35. роденден. На денешен ден во 1985 година, караван со 21 автобус отпатувал за Србија за да ...

„Чувството кога „Чкембари“ се со тебе не се опишува – треба да се доживее“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 25.09.2020

Кој помалку, кој повеќе, но речиси и да нема македонска ракометна легенда која во текот на својата кариера не го облекол дресот на Пелистер. Таков е и случајот со Александар Јовиќ. Поранешното крило на Македонија , моментално е дел од проектот на ...

Чкембари со стил го прославија 35. роденден (ВИДЕО)

Екипа - 25.09.2020

Навивачката група на Чкембари Битола денеска го прослави 35. роденден. Тие дефилираа низ градот на конзулите, со навивачки песни, огномет и палење факели со порака за освојување на нови титули во сезоната која претстои.

ЧКЕМБАРИ ја „запалија“ Битола (видео)

SportMedia - 25.09.2020

Популарната навивачка група ЧКЕМБАРИ денеска слави 35 години. Го прославија со огномет и навивачки песни. Ретко кои фанови се толку приврзани кон својот клуб како Чкембарите кон нивниот Пелистер, фудбалскиот и ракометниот клуб.

ВИДЕО: Сегашни и екс-ѕвезди на Пелистер им го честитаат 35-от роденден на „Чкембари“

Gol.mk - 25.09.2020

Денес, спортска Битола слави. Пред точно 35 години, група битолски спортски вљубеници се собраа на едно место и ја формираа навивачката група „Чкембари“ и од тогаш, до ден денес важи за една од најдобрите во Македонија, но во регионот.

Со “баклијада“ низ Тумбекафе, “Чкембари“ – Битола, прославија 35 години постоење (фотогалерија)

Битола Њуз - 25.09.2020

Со голема баклијада низ Тумбекафе над Битола, од анфитеатарот по скалите, и по улицата се до подножето, во која беа запалени стотина “бакли“ беше прославен јубилеот на “Чкембари“ – Битола, 35 години од основањето во 1985 година, на 25 септември.

Чкембари денеска слават 35 години постоење: Се почна од едно гостување во Белград (Видео)

Спортманија - 25.09.2020

Веќе три и пол децении секогаш се на трибина кога треба да му помогнат на својот Пелистер. Една од најпознатите навивачки групи во Македонија, битолските Чкембари денеска имаат посебен ден.

Ќе гори Тумбекафе, “Чкембари“ ќе слават 35 години

Битола Њуз - 25.09.2020

Најдобрата македонска навивичка група, за многумина, е онаа на Пелистер – Битола, е “Чкембари“ од Битола, која денес славо роденден, 35 години. Денес, 25 септември, “Чкембари“ слават 35 години поврзаност со зелено-белата боја, боја на Пелисте.

(ВИДЕО) Чкембари прославија роденден, во свој стил ја „запалија“ Битола

Скопје1 - 26.09.2020

Популарната навивачка група ЧКЕМБАРИ го прослави својот 35 години. Го прославија со огномет и навивачки песни. Ретко кои фанови се толку приврзани кон својот клуб како Чкембарите кон нивниот Пелистер, фудбалскиот и ракометниот клуб.

Се спрема спектакл во Битола: „Чкембари“ ќе го слават 35. роденден!

Спортски - 25.09.2020

Eдна од најдобрите македонски групи сигурно е онаа на Пелистер – Чкембари. Денес „Чкембари“ слават 35 години поврзаност со својот омилен клуб. За прославата на роденденот се најавени неколку манифестации.