TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВТОРОЛИГАШКИ КОМЕДИИ: Од Виница ни доаѓа големо промашување, а од Кратово катастрофална голманска реакција (ВИДЕО)

Екипа - 07.12.2021

Денеска во второлигашката конкуренција во Македонија, се случи едно од најголемите промашувања оваа година. Истото доаѓа од Виница, од натпреварот Слога Виница – Детонит. Играчот на Детонит Јуниор, Ѓокшен Лиманов не го реализираше невозможното, ...

ВМФЛ – Исток: Слога Виница киксираше, Победа го доби Осогово и се врати на -2!

Спортски - 07.12.2021

Интересна е борбабта за врвот на Истокот во втората лига ситуацијата се менува од коло во коло. Деноит Јуниор денес приреди изненадување и одигра 1:1 со лидерот Слога Виница. Слогап оведе рано уште во шестата минута преку Христијан Крклински , а во ...

Слога киксираше, Победа искористи

SportMedia - 07.12.2021

Тимот на Слога Виница на домашен терен не успеа да оствари уште една победа сезонава, и одигра само 1:1 против Денит Јуниор во рамките од 15. коло од овогодинешниот второлигашки шампионат Исток.

Детонит ја сопна Слога во Виница, Победа се доближи на два бода од лидерот

Sport 1 - 07.12.2021

Детонит јуниор неочекувано денеска ја сопна Слога 1934 успевајќи да извади бод со ремито 1-1 во Виница, па прилепска Победа која со 3-1 славеше во Кочани Осогово го искористи киксот за да дојде на два бода од лидерот после претпоследното есенско ...

ВМФЛ-Исток: Саса и Слога одиграа ремија, Победа фати приклучок на врвот

Gol.mk - 07.12.2021

Фудбалерите на Победа најмногу профитираа во вонредното 14. коло на Втората македонска фудбалска лига - Исток. Прилепчани се радуваа на гостувањето кај Осогово со 1-3 (0-1), па ги искористија киксовите на Слога и Саса да фатат приклучок кон врвот.

ВТОРА ЛИГА – ИСТОК: Кикс на Слога Виница, Победа триумфално во Кочани

Екипа - 07.12.2021

Прилепска Победа го искористи киксот на Слога Виница против Детонит јуниор, па повторно се доближи бодовно до лидерот на табелата по 14. коло во Втората лига – Исток. Победа со убедливи 1-3 славеше на гостувањето против Осогово, додека Слога Виница ...

Втора лига Исток: Слога Виница се „лизна“, триумф на Победа

МакФудбал - 07.12.2021

Лидерот на табелата во Втората лига Исток, тимот на Слога Виница не успеа да го продолжи победничкиот чекор. Составот на Никола Кузманов ремизираше 1-1 против Детонит јуниор на домашен терен.

ВМФЛ – ИСТОК: Слога Виница става “печат“ на есенската круна…

SportMedia - 07.12.2021

Попладнево од 13 часот се играат сите пет мечеви од претпоследното 14.коло во есенскиот дел во ВМФЛ – ИСТОК. Се разбира дека сите погледи ќе бидат свртени кон Виница, каде Слога (В) ќе ја дочека екипата на Детонит.

Втора лига Исток: Слога Виница го чува врвот против Детонит

МакФудбал - 07.12.2021

Слога Виница оствари важен триумф на гости против Победа во изминатото коло, но сега избраниците на тренерот Никола Кузманов ќе треба да ја потврдат добрата форма и на денешниот меч на домашен терен против Детонит јуниор.