TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Царина: Новите вработувања се заради зголемениот обем на работа

Сител - 10.01.2019

Четири години немало вработувања во Царината, а обемот на работа растел. Затоа сега се бараат 80 нови работници. Директорот на Царината објаснува со приближувањето кон ЕУ, Управата презема и нови надлежности заради што имаат потреба од нов кадар.

Царината ги прераспредели на друго работно место вработените кои беа во посета на Груевски

24 Вести - 10.01.2019

И покрај најавите на директорот на Царинската управа, Ѓоко Танасоски, дека еден од двајцата посетители на Никола Груевски, во Будимпешта, е кривично пријавен, односно дека Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција веќе ...

Лицата вработени во царинската управа кои го посетија Груевски, прераспределени на други работни места

Скопје1 - 10.01.2019

Директорот на Царинската управа, Ѓоко Танасоски, нодамна изјави дека еден од двајцата посетители на Никола Груевски, во Будимпешта, е кривично пријавен, односно дека Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција веќе отворило ...

Распоредени на други позиции лицата што го посетија Груевски во Будимпешта

ТВ21 - 10.01.2019

Двајцата вработени во Царинската управа, кои пред неколку недели во Будимпешта го посетија бегалецот, Никола Груевски се распоредени на други позиции во Царина. Ова денеска го потврди и директорот на Царинската управа на Македонија, Ѓоко Танасковски.

Посетителите на Груевски распоредени на други работини места во Царина

Телма - 10.01.2019

Двајцата цариници кои ги водовме на видеата и на фотографиите со Никола Груевски во Будимпешта се распоредени на други позиции и за нив се уште има внатрешна проверка дали направиле дисциплински прекршок.

Царина со конкурс за вработување додека владата се обидува да ја намали државната администрација

Алсат-М - 10.01.2019

Царината има зголемен обем на работа и затоа се потребни нови вработувања. Вака директорот на Царинската управа Ѓоко Танасоски го оправдува новиот оглас за 78 вработувања на определено време.

Нови владини огласи – власта тврди  дека се вработува само таму каде што е неопходно

Телма - 10.01.2019

Девет раководители и четворица службеници бара владиниот секретаријат за европски прашања. Ова е најновиот оглас за вработување во државна администрација со плати од 20 до 31 илјада денари.

Танасоски: Двајцата службеници се прераспределени заради внатрешната и истрагата на обвинителството

Канал5 - 10.01.2019

Двајцата царински службеници кои го посетија Груевски во Будимпешта се прераспределени на други работни места заради истрагата на обвинителството, изјави денеска директорот на царинската управа Ѓоко Танасоски.

Вториот посетител на Груевски под истрага во обвинителството за организиран криминал

Фокус - 10.01.2019

Еден од лицата кои беа фотографирани во Будимпешта во друштво на пребеганиот екс премиер, Никола Груевски, е под страга на Обвинителството за организиран криминал, соопшти денеска директорот на Царината, Ѓоко Танасоски.

Царината ги прераспределила на други работни места посетителите на Груевски

Телма - 10.01.2019

Двајцата царински работници кои го посетија азилантот Никола Груевски во Будимпешта се прераспределени на други работни места. Како што потврди денеска пред новинарите д иректорот на Царинската управа Ѓоко Танаскоски едниот од нив е прераспределен ...

Двајцата царински службеници кои го посетија Груевски во Будимпешта се прераспределени на други работни места заради ...

Сакам да кажам - 10.01.2019

Директорот на Царинската управа Ѓоко Танаскоски ги потврди информациите дека двајцата царински службеници, кои во Будимпешта се сретнале со избеганиот и осуден експремиер Никола Груевски, се прераспределени од нивните работни места.

Власта тврди - Вработувањата во Царината поради зголемен обем на работа

Р.С.Европа - 10.01.2019

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...

Царината тврди дека не вработува предизборно

Независен - 10.01.2019

Администрацијата може да расте ако во планот за вработувања за годинава институциите предвиделе нови работни места, се правдаа вчера од Владата за големиот број огласи за вработување на нови службеници чија бројка надмина триста.

Вработувањата во Царината се поради зголемен обем на работа, тврдат Танасосоки и Заев

Вечер - 10.01.2019

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...

Царината ги прераспредели на друго работно место гостите на Груевски

Press24 - 10.01.2019

Двајцата вработени во Царина кои го посетија екс-премиерот Груевски во Будимпешта се прераспределени на друго работно место, а ова денеска го потврди директорот на Царинската управа Ѓоко Танаскоски.

Владата вработува 13 лица, плата до 31.414 денари

еМагазин - 10.01.2019

Агенцијата за администрација објави оглас за за вработување на 13 државни службеници во Владата на Република Македонија – Секретаријат за европски прашања. Се бараат кандидати за помошник раководител, раководители, помлад соработник и советници.

Нови работни места за посетителите на Груевски

CivilMedia - 10.01.2019

Директорот на Царинската управа Ѓоко Танасковски денеска пред новинарите потврди дека двајцата царински работници кои го посетија бившиот премиер Никола Груевски во Будимпешта се прераспределени на други работни места.

Го посетил Груевски во Будимпешта и сега под казна ќе работи во магацин

Фактор - 10.01.2019

Вториот цариник, за кој на крајот на декември се испостави дека го посетил поранешниот македонски премиер Никола Груевски во Будимпешта, е казнет со прераспределба да работи во магацинот на Управата.

Двајцата посетители на Груевски од Царината преместени на нови работни места

+инфо - 10.01.2019

Александар Трајковски е оставен на исто ниво како што беше само на друго место, а вториот е преместен од архива во магацин. Двајцата вработени во Царинската управа кои го посетија поранешниот премиер, а сега бегалец Никола Груевски во Унгарија се ...

Танасоски: Вработувањата во Царина се неопходни

Фактор - 10.01.2019

Директорот на Царина, Ѓоко Танасоски, вели дека управата од 2015-та нема примено соодветни кадри во своите редови, правдајќи го тридневниот оглас за нови 78 вработувања кој завршува денеска.

Експертите бараат намалување на бројната администрација, владата вработува?

24 Вести - 09.01.2019

Владата призна дека администрацијата ќе расте, но само ако институциите тоа го предвиделе во годишниот план за вработување. Тоа значи дека и во веќе објавените над 400 огласи за вработување во државните институции, но и во тие што ќе се објавуваат ...

Царинските декларации ќе се поднесуваат електронски

Н.Македонија - 09.01.2019

Годинава сите царински декларации и акцизни документи ќе се обработуваат електронски, истакна министерот за финансии Драган Тевдовски при вчерашната посетата на Царинската управа. Системот за управување со царински декларации на почетокот на ...

Распоредени на други позиции лицата што го посетија Груевски во Будимпешта

4NEWS - 10.01.2019

Двајцата вработени во Царинската управа, кои пред неколку недели во Будимпешта го посетија бегалецот, Никола Груевски се распоредени на други позиции во Царина. Ова денеска го потврди и директорот на Царинската управа на Македонија, Ѓоко Танасковски.

Вториот посетител на Груевски под истрага во обвинителството за организиран криминал

Бриф - 10.01.2019

Еден од лицата кои беа фотографирани во Будимпешта во друштво на пребеганиот екс премиер, Никола Груевски, е под страга на Обвинителството за организиран криминал, соопшти денеска директорот на Царината, Ѓоко Танасоски.

Двајцата вработени во Царина кои беа кај Груевски се прераспоредени

Нова ТВ - 10.01.2019

Двајцата царински работници кои го посетија бегалецот Никола Груевски во Будимпешта се прераспределени на други работни места. Директорот на Царинската управа Ѓоко Танаскоски на денешната прес конференција рече дека едниот од нив е прераспределен од ...

Им згорчи кафето со Груевски

Вечер - 10.01.2019

Двајцата царински работници кои пред неколку недели во Будимпешта беа фотографирани додека биле во посета на експремиерот Никола Груевски, се прераспределени од нивните работни места. Едниот од нив е прераспределен од архива во магацин, а царинскиот ...

Вработувањата во Царината поради зголемен обем на работа, тврдат Танасовски и Заев

1tv - 10.01.2019

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

еМагазин - 09.01.2019

Првите девет дена од новата 2019 година донесоа нов наплив огласи од јавни претпријатија, агенции и други државни институции за вработување на околу 200 лица. Царинската управа објави оглас за вработување на 78 извршители на определено време до ...

Гостите на Груевски, прераспределени на други работни места

Алсат-М - 10.01.2019

Двајцата царински работници кои го посетија поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпешта се прераспределени на други работни места, потврди директорот на Царинската управа Ѓоко Танскоски.

„Гостите“ на Груевски од Царина преместени на нови работни места

Слободен Печат - 10.01.2019

За двајцата се води внатрешна истрага и да почекаме да видиме што ќе покаже таа. Во однос на вториот постител на Груевски сѐ уште се водат предистражни дејствија кои ги води обвинителството и не би се мешал во тоа, рече денеска на прес конференција ...

Вториот посетител на Груевски под истрага во обвинителството за организиран криминал

Слободен Печат - 10.01.2019

Советникот во Општина Гази Баба, Александар Трајковски, кој е и обвинет во предметот „Титаник“ на СЈО, е прераспределен од архивар во магационер. Еден од лицата кои беа фотографирани во Будимпешта во друштво на пребеганиот екс премиер, Никола ...

Царината ги распредели на други работни места посетителите на Груевски

МКД - 10.01.2019

Двајцата вработено во Царината кои го посетија азилантот Никола Груевски во Будимпешта се прераспределени на други работни места. Ова денес го потврди директорот на Царинската управа Ѓоко Танаскоски.

Двајцата царински службеници кои го посетија Груевски се под истрага и се распределени на други работни позиции

iPortal - 10.01.2019

Директорот на Царинската управа Ѓоко Танаскоски ги потврди информациите дека двајцата царински службеници, кои во Будимпешта се сретнале со избеганиот и осуден експремиер Никола Груевски, се прераспределени од нивните работни места.

Вработувањата во Царината поради зголемен обем на работа, тврдат Танасосоки и Заев

Локално - 10.01.2019

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...

Гостите“ на Груевски од Царина на нови работни места. Се води внатрешна истрага

Либертас - 10.01.2019

Двајцата вработени во Царинската управа кои го посетија поранешниот премиер, а сега бегалец Никола Груевски во Унгарија се прераспределени, рече денеска на прес конференција директорот на Царината Ѓоко Танасоски.

„Другарите“ од Царинската управа на избеганиот Груевски прераспределени на други работни места

еМагазин - 10.01.2019

Двајцата царински работници кои го посетија избеганиот поранешен премиер Никола Груевски, сега азилант, во Будимпешта, се прераспределени на други работни места, информираше денеска директорот на Царинската управа, Ѓоко Танаскоски.

Вработувањата во Царината поради зголемен обем на работа, тврдат Танасосоки и Заев

24Инфо - 10.01.2019

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...

Заев: Вработувањата во Царината се поради зголемен обем на работа

Press24 - 10.01.2019

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...

Танасосоки и Заев: Вработувањата во Царината поради зголемен обем на работа

А1 On - 10.01.2019

Огласите за нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...

Вработувањата во Царината поради зголемен обем на работа, тврдат Танасосоки и Заев

Опсервер - 10.01.2019

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...

Танасовски и Заев: Вработувањата во Царината поради зголемен обем на работа

Либертас - 10.01.2019

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...

Вработувањата во Царината се поради зголемен обем на работа, тврдат Танасосоки и Заев

МКД - 10.01.2019

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...

Вработувањата во Царината поради зголемен обем на работа, тврдат Танасосоки и Заев

MTM - 10.01.2019

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...

Вработувањата во Царината поради зголемен обем на работа, тврдат Танасосоки и Заев

Бриф - 10.01.2019

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во работењето согласно со новите надлежности и претстојните преговори со Европската унија, ...