TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Младата надеж на Јувентус вчера прескокна неколку легенди на италијанскиот фудбал

Спортски - 24.03.2019

Mладиот фудбалер на Јувентус доби прилика да се докаже оваа сезона и според она што го прикажа пред него претстои светла иднина. Воодушеви Моис Кин против Ундинезе во рамките од Серија А кога постигна два погодоци, потоа одигра и добро во финишот од ...

Нова ѕвезда е родена: Кин се запиша во историјата на италијанскиот фудбал (ВИДЕО)

СуперСпорт - 24.03.2019

Италија со победа против Финска од 2-0 ги почна квалификациите за Евро 2020 година, а еден од стрелците беше и младата надеж на италијанскиот фудбал, Мојс Кин. Напаѓачот на Јувентус, кој има потекло од Брегот на Слоновата коска, го постигна вториот ...

Кин: Секој ден учам нешто ново од Роналдо

+инфо - 24.03.2019

Моис Кин е големата ѕвезда на Италија, која изгреа синоќа на „Фриули“ во Удине во победата над Финска со 2:0. Кин стана вториот најмлад играч по Бруно Николе, кој постигнал гол со синиот дрес уште во своето деби.

Моисе Кин му се заблагодари на Роналдо откако влезе во италијанската историја

TopSport - 24.03.2019

Тинејџерот Моисе Кин вели дека е подготвен да ги сруши сите рекорди откако постигна гол во својот прв старт за италијанската репрезентација, по што му се заблагодари на Кристијано Роналдо за работите кои ги научил од него во Јувентус.

Рамос со нова „паненка“ донесе победа за Шпанија, младиот Кин испиша историја за Италија (ВИДЕО)

МКД - 23.03.2019

Шпанија со 2-1 ја доби пресметката со Норвешка, Серхио Рамос со „пененка" од белата точка донесе три бода, Италија рутински славеше со 2-0 над Финска во меч кој го одбележа дебитантот Моисе Кин.

Кин: Секој ден учам нешто ново од Роналдо

MakPress - 24.03.2019

Моис Кин е големата ѕвезда на Италија, која изгреа синоќа на „Фриули“ во Удине во победата над Финска со 2:0. Кин стана вториот најмлад играч по Бруно Николе, кој постигнал гол со синиот дрес уште во своето деби.

Моисе Кин му се заблагодари на Роналдо откако влезе во италијанската историја

Макфакс - 24.03.2019

Тинејџерот Моисе Кин вели дека е подготвен да ги сруши сите рекорди откако постигна гол во својот прв старт за италијанската репрезентација, по што му се заблагодари на Кристијано Роналдо за работите кои ги научил од него во Јувентус.

Кин: Секој ден учам нешто ново од Роналдо

А1 On - 24.03.2019

Моис Кин е големата ѕвезда на Италија, која изгреа синоќа на „Фриули“ во Удине во победата над Финска со 2:0. Кин стана вториот најмлад играч по Бруно Николе, кој постигнал гол со синиот дрес уште во своето деби.

Кин: Секој ден учам нешто ново од Роналдо

Опсервер - 24.03.2019

Моис Кин е големата ѕвезда на Италија, која изгреа синоќа на „Фриули“ во Удине во победата над Финска со 2:0. Кин стана вториот најмлад играч по Бруно Николе, кој постигнал гол со синиот дрес уште во своето деби.