TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хусеини за Телма: Автобусот на Беса Транс кој изгоре не е во евиденцијата дека сторил прекршок за непочитување на ...

Телма - 01.12.2021

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини денеска за Телма изјави дека до сега провериле 13 предмети од МВР против Беса Транс кои се однесуваат на прекршување на Ковид протоколи а меѓу ваквите казни до сега не е најдена казна ...

Хусеини: Се чудам, регистарската табличка на автобусот на „Беса транс“ не постои

Слободен Печат - 01.12.2021

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, во вечерашното гостување на ТВ21, одговарајќи на прашањето дали автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 луѓе во Бугарија е регистриран, рече дека регистарската табличка на ...

„Табличките на автобусот на Беса Транс не постојат“ – Хусеини прстот го вперува кон МВР и Царина, од таму молк

ТВ21 - 01.12.2021

Министерството за внатрешни работи испрати извештаи за неспроведување на анти-ковид мерките за автобусот кој ја предизвика трагедијата во Бугарија. Во тие извештаи се евидентирани регистарски таблички кои не постојат, откри синоќа во „Клик Плус“ ...

„Табличките на автобусот на Беса Транс не постојат“- Хусеини прстот го вперува кон МВР и Царина, од таму молк

Курир - 01.12.2021

Министерството за внатрешни работи испрати извештаи за неспроведување на анти-ковид мерките за автобусот кој ја предизвика трагедијата во Бугарија. Во тие извештаи се евидентирани регистарски таблички кои не постојат, откри синоќа во „Клик Плус“ ...

Хусеини: Регистарските таблички на автобусот на „Беса транс“ не постојат

Локално - 01.12.2021

Јас добив 58 извештаи од Министерството за внатрешни работи од „Деве Баир“ и сите регистарски таблички на возилата се регистрирани. И јас ја имам оваа регистарска табличка. Но, тоа не е тој автобус.

Регистарските таблички на автобусот на „Бес Транс“ не постојат, полицијата и царината молчат

Нетпрес - 01.12.2021

Министерството за внатрешни работи испрати извештаи за неспроведување на анти-ковид мерките за автобусот кој ја предизвика трагедијата во Бугарија, во тие извештаи се евидентирани регистарски таблички кои не постојат, откри во вторникот вечерта во ...

Хусеини: Регистерските таблички на кобниот автобус не постојат

Zoom - 01.12.2021

Табличката на овој автобус не постои, вели директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини во емисијата „Клик плус“, како одговор на прашањето дали кобниот автобус на „Беса транс“, кој се запали на автопатот „Струма“ во Бугарија бил ...

Хусеини: Регистарските таблички на автобусот на „Беса транс“ не постојат

Press24 - 01.12.2021

Директорот на Државниот испекторат за транспорт, Руфат Хусеини, одговорајќи на новинарско прашање дали автобусот на Беса Транс, кој се запали на автопатот „Струма“ бил регистриран, потенцираше дека добил 58 извештаи од МВР од „Деве Баир“, и сите ...

Хусеини: Не постои регистарската табличка на автобусот на „Беса транс“

Сител - 01.12.2021

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, во вечерашното гостување на ТВ21, одговарајќи на прашањето дали автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 луѓе во Бугарија е регистриран, рече дека регистарската табличка на ...

Хусеини: Табличките на автобусот на Беса Транс не постојат

Lider - 01.12.2021

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, во вечерашното гостување на ТВ21, одговарајќи на прашањето дали автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 луѓе во Бугарија е регистриран, рече дека регистарската табличка на ...

„Се чудам, регистарската табличка на автобусот на ‘Беса транс’ не постои“, вели Хусеини од Инспекторатот за транспорт

Скопје1 - 01.12.2021

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, во вечерашното гостување на ТВ21, одговарајќи на прашањето дали автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 луѓе во Бугарија е регистриран, рече дека регистарската табличка на ...

Хусеини: Регистарските таблички на автобусот на „Беса Транс“ не постојат

Точка - 01.12.2021

Во вчерашното гостување во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21, директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, открил дека во извештаите од МВР за неспроведување на анти-ковид мерките за автобусот кој ја предизвика трагедијата во ...

Хусеини го вперува прстот кон МВР и Царина: Табличките на автобусот на „Беса Транс“ не постојат

Република - 01.12.2021

Министерството за внатрешни работи испрати извештаи за неспроведување на анти-ковид мерките за автобусот кој ја предизвика трагедијата во Бугарија. Во тие извештаи се евидентирани регистарски таблички кои не постојат, откри синоќа во „Клик Плус“ ...

Хусеини: Регистарската табличка на автобусот на „Беса транс“ не постои

24Инфо - 01.12.2021

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, во вечерашното гостување на ТВ21, одговарајќи на прашањето дали автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 луѓе во Бугарија е регистриран, рече дека регистарската табличка на ...

Хусеини за ТВ 21: Регистерската табличка од автобусот на Беса Транс воопшто не постои

MakPress - 02.12.2021

Хусеини го вперува прстот кон МВР и Царина: Табличките на автобусот на „Беса Транс“ не постојат Министерството за внатрешни работи испрати извештаи за неспроведување на анти-ковид мерките за автобусот кој ја предизвика трагедијата во Бугарија.

Беса Транс нудела туристички тури пред да добие лиценца за туризам

Р.С.Европа - 01.12.2021

Компанијата Беса Транс организирала туристички аранжмани во периоди кога за тоа немала лиценца, покажуваат понудите на нејзината веб страна. Според податоците од министерството за економија, лиценца за туристичка дејност добила во декември 2020 ...

Беса Транс нудела туристички тури пред да добие лиценца за туризам

Курир - 01.12.2021

Компанијата Беса Транс организирала туристички аранжмани во периоди кога за тоа немала лиценца, покажуваат понудите на нејзината веб страна. Според податоците од министерството за економија, лиценца за туристичка дејност добила во декември 2020 ...

Беса Транс работела и пред да добие лиценца за туризам

Lider - 01.12.2021

Компанијата Беса Транс организирала туристички аранжмани во периоди кога за тоа немала лиценца, покажуваат понудите на нејзината веб страна. Според податоците од министерството за економија, лиценца за туристичка дејност добила во декември 2020 ...

Беса Транс нудела туристички тури пред да добие лиценца за туризам?!

Нетпрес - 01.12.2021

Компанијата Беса Транс организирала туристички аранжмани во периоди кога за тоа немала лиценца, покажуваат понудите на нејзината веб страна. Според податоците од министерството за економија, лиценца за туристичка дејност добила во декември 2020 ...

Руфат Хусеини: Инспекторатот се уште нема влезено во канцеларијата на „Беса транс“

Фактор - 01.12.2021

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса транс“ за да се извршат контроли на автобусот што се запали на 23 ноември во Бугарија.

ЕК: На транспортниот сектор му недостигаат капацитети и политичка посветеност за реформи

Мета - 01.12.2021

Кобната автобуска несреќа на македонскиот превозник „Беса Транс,“ која што се случи во Бугарија и при која што животот го загубија 45 лица од С. Македонија освен голема тага покрена и низа на прашања за сериозни недостатоци во превозот на патници за ...

Инспекција уште не влегла во „Беса транс“

Скопје1 - 01.12.2021

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса транс“ за да се извршат контроли на автобусот што се запали на 23 ноември во Бугарија.