TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две контроли, па малку одмор за јуниорите пред ЕХФ-шампионатот

24 Ракомет - 12.07.2018

Ракометарите кои се дел од репрезентацијата на Македонија до 20 години денеска и утре ќе ги одмерат силите со селекцијата на Црна Гора во Маврово што ќе биде генералка за она што беше сработено во последните десет дена.

Пролет ќе одмори уште еден месец, а потоа почнуваат новите напори

24 Ракомет - 12.07.2018

Претставникот на Македонија во Купот на ЕХФ, Пролет одработи одлична сезона во минатиот шампионат и се пласираше на 4. позиција, а во вторник ќе го очекува ривалот за 2. рунда од натпреварувањето.

Утревечер јуниорите на прв тест против Црна Гора

24 Ракомет - 11.07.2018

Членовите на репрезентацијата на Македонија до 20 години веќе неколку дена тренираат во Маврово каде ја креваат формата пред ЕХФ шампионатот. Во Маврово нашите избраници ќе ги проверат и силите со репрезентацијата на Црна Гора со што ќе ги усовршат ...