TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Викај ме Меган!“ - Меган Маркл објави видео кое никој досега не го видел!

Точка - 14.02.2020

Меган Маркл објавила дел од видео кое публиката никогаш порано не го видела. Станува збор за дел од интервјуто кое го даде пред неколку месеци за магазинот „Вог“. Меган Маркл на Инстаграм објавила дел од разговорот со уредникот Едвард Енинфул.

Животот на Меган Маркл како обична домаќинка

MTM - 14.02.2020

Меган Маркл не жали што се откажа од своето кралско семејство. Поранешната војвотка од Сасекс го изјавила ова на нејзин близок пријател. Неодамна сподели дека чувствува како голема тежина и паднала од рамената и сега ужива во нејзината слобода.

Уште еден доказ дека кралското семејство за Меган и Хари е веќе минато!

Слободен Печат - 14.02.2020

По преселувањето во Канада, Хари и Меган потполно беа спремни да започнат нов живот, а тоа значеше и отпуштање на вработените кои работеа за нив, за време на престојот во Велика Британија.

Меган е бомба за кралското семејство

Н.Македонија - 14.02.2020

Астрологот на кралското семејство Деби Френк, ги откри своите предвидувања за војводата и војвотката од Сасекс, кога тие и официјално се повлекоа од кралското семејство. Таа верува дека сите важни работи во кралското семејство се случуваат за време ...

Со видео на Инстаграм, војвотката го прослави успехот

Локално - 14.02.2020

Уредникот на британскиот Вог, Едвард Енинфул, во четвртокот објави дека септемвриското издание, во кое Меган била гостин-уредник, е најбрзо продаден број во историјата на британскиот Вог. Со цел тоа да го прослави, војвотката на Инстаграм споделила ...

Меган сака од Хари да направи холивудска фаца: Сопругата му одредила како ќе се облекува отсега и што ќе јаде

Убавина и Здравје - 14.02.2020

Таа организира се’, а Хари оди по нејзино, открил извор близок на парот Меган Маркл полека почнала со својот план од сопругот принц Хари да направи вистинска холивудска фаца! Имено, брачниот пар (или Меган) планира летото да го помине со најголемите ...

Меган и Хари дадоа јасен сигнал дека за нив нема враќање назад

Н.Македонија - 14.02.2020

Меган и Хари го отпуштиле 15-члениот персонал во Велика Британија давајќи јасен знак дека кралската двојка нема намера да се враќа во Обединетото Кралство, пишуваат британските медиуми. Војводата и војвотката од Сасекс би требало да ја затворат ...

Имајте затегнато лице како Меган Маркл

Женски магазин - 13.02.2020

Меган Маркл може да се пофали со затегнато и негувано лице, а верувале или не, нејзината тајна не се скапите третмани и козметички производи. Сопругата на принцот Хари има 38 години и ниту една брчка на лицето.

По наредбата на кралицата Елизабета, Меган Маркл и принцот Хари се враќаат во Лондон

Вистина.мк - 13.02.2020

Кралицата Елизабета ги покани принцот Хари и неговата сопруга да се вратат во Велика Британија на почетокот на март по повод одржување на Денот на Комонвелт. На 9-ти март парот би требало да се врати и да присуствува на прославата.

Кралицата им нареди на Меган и Хари да се вратат, понуда што не можат да ја одбијат

+инфо - 13.02.2020

На 9 март „избеганиот пар“ би требало да се врати и за да ја збогати прославата за британската јавност да не ги осуди, Кралицата Елизабета ги повикала Меган Маркл и принцот Хари да се вратат во Велика Британија на почетокот на март по повод ...

Понуда од кралицата што Меган и Хари нема да можат да ја одбијат

Убавина и Здравје - 12.02.2020

По повод одржувањето на Денот на Комонвелтот на 9-ти март годинава, принцот Хари и Меган Маркл добија покана од кралицата Елизабета Втора да дојдат во Велика Британија, пренесуваат светските медиуми.

Меган Маркл со новата објава на Инстаграм за постигнат голем успех

Канал5 - 14.02.2020

Британскиот уредник на Вог, Едвард Енинулиф во вчера објави дека септемврискиот број, во кој Меган Маркл беше гостин уредник, е најбрзо продадениот број во историјата на британското издание на Вог.