TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Државниот завод за ревизија ги преброја дивоградбите во Охрид

Сител - 10.06.2021

Околу 3 илјади дивоградби во Охрид долж езерото и во Националниот парк Галичица, државните ревизори бараат да се отстранат но и да се спречи нелегалното градење. Ревизорите констатирале дека охридската локална самоуправа не носела стратешки ...

Гир: Нема место за дивоградби покрај Охридското Езеро, треба да се отстранат

360 степени

Дивоградбите на охридското крајбрежје треба да се урнат и мора да се зачува статусот во УНЕСКО, ѝ пиша евроамбасадорот Гир на министерката Стефоска

Сакам да кажам

Дивоградбите на Охридско езеро мора да се тргнат, твитна ЕУ амбасадорот Гир и ја означи Стефоска

ТВ21

Евроамбасадорот Гир: На охридското крајбрежје нема место за дивоградби

Мета

Евроамбасадорот Гир со порака на поддршка на активностите за заштита на природното и културното богатство на Охридскиот регион

Frontline

Евроамбасадорот Гир со порака на поддршка на активностите за заштита на природното и културното богатство на Охридскиот регион

24Инфо

Опсервер Слободен Печат Press24 еМагазин МКД Н.Македонија Либертас Фокус

Заев: Силна поддршка за отстранување на бесправно изградените објекти во Охрид

Бизнис Вести - 10.06.2021

Премиерот Зоран Заев денеска на својот фејсбук профил објави дека изразува силна поддршка за „одлучната акција” за отстранување на бесправно изградените објекти на охридското крајбрежје, што ја спроведува Општина Охрид и градоначалникот на ...

Заев: Силна поддршка за отстранување на бесправно изградените објекти во Охрид

iPortal

Заев: Силна поддршка за отстранување на бесправно изградените објекти во Охрид

Frontline

Заев: Силна поддршка за отстранување на бесправно изградените објекти во Охрид

Сител

Заев: Силна поддршка за отстранување на дивоградбите во Охрид

Слободен Печат

Заев: Силна поддршка за отстранување на бесправно изградените објекти во Охрид

Канал5

Заев: Силна поддршка за отстранување на бесправно изградените објекти во Охрид

24Инфо

Бриф Press24 ММС Lider MakPress Глас на Америка

Барање за уривање на охридските дивоградби стигна и од Европската унија

Телма - 10.06.2021

Аларм за урбанистичкиот хаос со дивоградбите на Охридското езеро вклучи и Европската унија. Евроамбасадорот Дејвид Гир, на Твитер порача дека, уникатното богатство што го поседува Охридскиот регион, мора да биде заштитето.Потенцира и дека, токму ...

Евроамбасадорот Гир: Нема место за дивоградби крај Охридското Езеро

Точка

Гир: Дивоградбите покрај Охридското езеро треба да се отстранат

MakPress

Гир: Дивоградбите покрај Охридското езеро треба да се отстранат

Опсервер

Гир: Дивоградбите покрај Охридското езеро треба да се отстранат

Република

Гир: Нема место за дивоградби покрај Охридското Езеро, треба да се отстранат

Алсат-М

Евроамбасадорот Гир го поддржа уривањето на дивоградбите на охридските плажи

Независен

Локално Скопје24 Нова ТВ Република Слободен Печат Frontline +инфо Нетпрес