TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Швјонтек по елиминацијата во полуфиналето на турнирот во Дубаи: Бев исцрпена

Канал5 - 24.02.2024

Првиот светски рекет во женскиот тенис, Ига Швјонтек од Полска, ги искажа своите впечатоци по загубениот меч од Русинката Ана Калинскаја (4:6, 4:6) во полуфиналето на ВТА турнирот во Дубаи. - Немав сила да направам повеќе. Ова ретко се случува.

Паолини го освои трофејот во Дубаи

Во Центар - 24.02.2024

Италијанската тенисерка Јасмине Паолини е победничка на ВТА 1000 турнирот во Дубаи, ОАЕ. Паолини во денешното финале беше поуспешна од Русинка Ана Калинскаја во три сета. Мечот траеше 2 часа и 16 минути и заврши со резултат 4:6, 7:5, 7:5 во корист ...

Швијонтек шокирана во Дубаи

Екипа - 23.02.2024

Најдобрата светска тенисерка Ига Швијонтек не успеа да се пласира во финалето на ВТА 1000 турнирот во Дубаи откако го загуби денешното полуфинале од Ана КАлинската со 0-2 во сетови. Калинскаја беше избрана за „откровение на 2023 година во женскиот ...

Паолини го освои трофејот во Дубаи

Канал5 - 24.02.2024

Италијанската тенисерка Јасмине Паолини е победничка на ВТА 1000 турнирот во Дубаи, ОАЕ. Паолини во денешното финале беше поуспешна од Русинка Ана Калинскаја во три сета. Мечот траеше 2 часа и 16 минути и заврши со резултат 4:6, 7:5, 7:5 во корист ...

Швјонтек по елиминацијата во полуфиналето на турнирот во Дубаи: Бев исцрпена

MakPress - 25.02.2024

Првиот светски рекет во женскиот тенис, Ига Швјонтек од Полска, ги искажа своите впечатоци по загубениот меч од Русинката Ана Калинскаја (4:6, 4:6) во полуфиналето на ВТА турнирот во Дубаи. - Немав сила да направам повеќе. Ова ретко се случува.

Паолини го освои трофејот во Дубаи

MakPress - 25.02.2024

Италијанската тенисерка Јасмине Паолини е победничка на ВТА 1000 турнирот во Дубаи, ОАЕ. Паолини во денешното финале беше поуспешна од Русинка Ана Калинскаја во три сета. Мечот траеше 2 часа и 16 минути и заврши со резултат 4:6, 7:5, 7:5 во корист ...