TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛШ: Челси на мегдан со Атлетико, Лацио домаќин на „ранетиот“ Баерн

Слободен Печат - 23.02.2021

Денеска и утре се играат преостанатите четири први натпревари од осминафиналните дуели во Лигата на шампионите, поради коронавирусот Атлетико Мадрид во Букурешт ќе го пречека Челси, додека Лацио на „Олимпико“ е домаќин на актуелниот европски првак ...

Ранетиот Атлетико против препородените „сини“ на Тухел

Gol.mk - 23.02.2021

Покрај пресметката на Барселона и Пари Сен Жермен, Атлетико Мадрид и Челзи претставува еден од најзвучните парови во овогодишното осминафинале од Лигата на шампионите. Ако овој натпревар се играше пред околу еден месец, без размислување ќе го ...

ЛШ: Европскиот првак гостува на Олимпико, Атлетико Мадрид го пречекува Челси

OhridNews - 23.02.2021

Вечерва, продолжуваат осминафиналните натпревари во Лигата на Шампиони. На програмата се мечевите Атлетико Мадрид – Челси односно Лацио – Баерн Минхен. Шпанско-англиската пресметка ќе биде судар на двајца одлични тренери Диего Симеоне и Томас Тухел, ...

Дерби на денот во ЛШ: Атлетико и Челзи ќе водат битка во Букурешт

Спортски - 23.02.2021

Атлетико Мадрид е домаќин на Челзи во вторник вечер во првиот натпревар од 1/8 финалната рунда во Лигата на шампионите. Но, Атлетико нема да биде баш домаќин на овој меч. Натпреварот наместо во Мадрид, ќе се одигра на Арена Наполитана во Букурешс, ...

Азпиликуета пред дуелот со Атлетико: За да го победите Симеоне…

Спортклуб - 23.02.2021

Во рамки на осминафиналните пресметки од ЛШ, вечерва Атлетико игра против Челси и Лацио против Баерн Минхен. „Душекчиите“ се лидери во Примера и влегуваат како фаворит во дуелот против „сините“ од Лондон. „ Тие се доста солиден тим.

Играчот со најдолг стаж во Челси за отказот на Лампард: Се е подобро со Тухел

Дерби - 22.02.2021

Цесар Аспиликуета e фудбалерот со убедливо најдолг стаж во Челси и како таков ја носи капитенската лента во првиот тим на „сините“, а сега во пресрет на големото дерби против Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, направи едно искрено интервју со ...