Верстапен пред Хамилтон го освои американското Гранд-при

Сител - 25.10.2021

Макс Верстапен прв ја мина целната рамнина на патеката во Оустин, Тексас и го освои американско Гранд-при. Возачот на Ред Бул ја искористи пол-позицијата и во најголемиот дел од трката беше на лидерската позиција, која очекувано во самиот финиш ја ...

Сител

Ред Бул атакува на еден-два во САД, Хамилтон ќе се обиде да им ја расипе забавата

Спортманија

Екипа Спортклуб МКД Спортманија Спортски Дриблинг

Верстапен ќе тргне од пол-позицијата на ГН за САД

Опсервер - 24.10.2021

– Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, ноќеска беше најбрз во квалификациите за Формула 1 трката која вечер ќе се вози за Големата награда на САД. Во решавачката трета фаза од квалификациите, Холанѓанецот оствари време 1:32.910 минута, пред Луис ...

Курир

Независен

Денешен

MakPress

Поради промена на моторот, казнети Ботас, Фетел и Расел

Екипа - 23.10.2021

Валтери Ботас, Себастијан Фетел и Џорџ Расел поради промена на моторот на своите болиди, се казнети на поместувања назад во односот на местото кои ќе го иборат со резултатот во квалификациите за ГН на САД која се вози во недела во 23 часот.