TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОФИЦИЈАЛНО: Војдан Стојановски го напушти По Ортез, но потпиша за друг француски клуб

Gol.mk - 14.01.2020

Големо изненадување е вечерашниот потпис на капитенот на македонската кошаркарска репрезентација за нов клуб во Франција . Војдан Стојановски потпиша за седмопласираната екипа во францускиот шампионат, Гравелин Данкерк.

Стојановски го напушти По Ортез, но остана во Франција! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 13.01.2020

Капитенот на македонската кошаркарска сениорска репрезентација ќе игра за моментно седмопласираната екипа во најсилниот француски шампионат. Во претходните два месеци ги бранеше боите на По Лак Ортез, а денеска нашиот интернационалец има нов клуб во ...

КАПИТЕНОТ Е ШАНСА ШТО НЕ СЕ ПРОПУШТА: Гравелин Данкерк веднаш го грабна Војдан

SportMedia - 13.01.2020

Војдан Стојановски останува во Франција. Откако на капитенот на македонската репрезентација му се истече договорот со По Ортез со важност од месец и пол, тој веднаш најде нов клуб. Стојановски во продолжение на сезоната ќе го носи дресот Гравелин ...

Војдан Стојановски блесна во По Ортез па потпиша за нов клуб во Франција!

Sport 1 - 13.01.2020

Војдан Стојановски, капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, блесна во екипата на По Ортез, па по два месеци си најде нов клуб и потпиша за Гравелин Данкерк. „Спортандо“ објави дека македонскиот кошаркар потпишал договор до крајот на ...

Војдан Стојановски е нов член на француски Гравелин

Дерби - 13.01.2020

Македонскиот репрезентативец Војдан Стојановски денеска потпишал за францускиот прволигаш Гравелин-Данкерк, пренесоа медиумите од Франција. Стојановски пред еден месец потпиша за По Ортез, но откако клубот не му понуди продолжување на договорот, тој ...

Војдан Стојановски потпиша за Гравелин Данкерк

Екипа - 13.01.2020

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Војдан Стојановски продолжува во Франција, но во иднина ќе го носи дресот на Гравелин Данкерк. По двомесечниот договор со По Ортез, каде прикажа одлични игри, Војдан Стојановски го привлече ...

Војдан Стојановски потпиша за Гравелин Данкерк

Локално - 13.01.2020

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Војдан Стојановски потпиша со екипата на Гравелин Данкерк до крајот на сезоната. Стојановски во минатите два месеца имаше договор со По Ортез, каде имаше одлични настапи.

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Војдан Стојановски продолжува во Франција

Sport M - 13.01.2020

Дресот на Фравелин Данкерк е новата иднина за македонскиот кошаркарски репрезентативец Војдан Сојановски. Оваа информација денеска ја објавија повеќе француски медиуми. -текстот продолжува по ...