TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вестбрук стигна до својот 100. трипл-дабл и стана само четвртиот кошаркар во НБА на кого му успеало тоа (ВИДЕО)

МКД - 14.03.2018

Минатата сезона Расел Вестбрук стана вториот кошаркар во историјата на НБА со просек трипл-дабл, а оваа сезона продолжи да ги зголемува бројките и синоќа стигна до својот јубилеен 100 таков учинок.

Момент за историја: Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл во кариерата! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.03.2018

Можеби ја нема експлозивноста од минатата сезона, ниту тој ниту неговата Оклахома, но Расел Вестбрук е доволно натпросечен за да продолжи да остварува генијални остварувања, како ова синоќа. Го одигра 100.

Видео: Леброн до рекорд на кариерата, Вестбрук до 100 трипл-дабл во кариерата, Јокиќ одличен во поразот на Денвер

Спортски - 14.03.2018

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни 11 натпревари. Kливленд на гостувањето против Феникс славеше победа од 129:107 и така ја прекина низата од два порази. Кливленд од првиот до последниот момент беше во водство, а во еден момент имаше и+27.

НБА: Вестбрук стигна до стоттиот трипл-дабл во кариерата

Кајгана - 14.03.2018

Лидерот на тимот на Оклахома Сити Тандер, Расел Вестбрук, синоќа ги престигна легендарните Вилт Чемберлејн и Оскар Робертсон и дојде до бројката од 100 трипл-дабл учиноци во кариерата, предводејќи го неговиот тим до нова победа.

ВИДЕО: Историски 100. „трипл-дабл“ на Вестбрук, Оклахома си поигра со Атланта!

Gol.mk - 14.03.2018

Еден од најдобрите кошаркари во овој момент Расел Вестбрук ноќва влезе во друштвото на великаните на НБА лигата, откако на мечот против Атланта го запиша својот јубилеен 100-ти „трипл-дабл“ учинок во кариерата.

Вестбрук е само еден од четворица во историјата: Со 100-ти „трипл-дабл“ во кариерата!

Екипа - 14.03.2018

Изминатава ноќ во НБА лигата ја одбележа феноменалниот кошаркар на Оклахома, Расел Вестбрук кој на мечот против Атланта го запиша својот 100-ти „трипл-дабл“ во кариерата. Во триумфот на Оклахома од 119-107, Вестбрук со влезот во „Клубот 100“ според ...

Вестбрук само четврти играч во историјата на НБА со 100. трипл-дабл

SportMedia - 14.03.2018

Расел Вестбрук утрово влезе во историјата на НБА лигата. Ѕвездата на Оклахома стана само четвртиот играч во историјата на оваа лига, кој во кариерата остварил 100. трипл-дабл. Пред него се само легендите Оскар Робертсон (рекордер со 181 вакви ...

Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн (Видео)

TopSport - 14.03.2018

Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100. трипл-дабл во кариерата. Двоцифрени бројки во три статистички категории имаше и Леброн ...

Му нема рамен, на суперменот од Оклахома

Basketball - 14.03.2018

Постигна 32 поена, со 12 скока и со 12 асистенции, влезе во елитното друштво од 4 избрани имиња во историјата на НБА лигата. Сезонава (и минатата), носејќи ја скоро сам на своите плеќи екипата од Оклахома Сити, успеа да го регистрира 100-тиот ...

Вестбрук вонземјанинот, дури и Кралот е далеку зад него

Basketball - 14.03.2018

Првото име на Оклахома постигна 32 поена, со 12 скока и 12 асистенции во победата на Тандер против Хокс со 107:119. Тоа беше 100-ти трипл-дабл во кариерата за предводникот и 4-та победа во низа за неговата екипа.

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

Локално - 14.03.2018

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера. Вестбрук натпреварот го заврши со 32 поени, 12 скока и 12 асистенции и заедно со Кармело Ентони беа најзаслужните ...

Сан Антонио извиси од ТОП 8, нов трипл-дабл за Вестбрук

24 Вести - 13.03.2018

Хјустон убедливо го доби тексашкото дерби против Сан Антонио со 109:93, а со тоа дополнително ја продлабочи кризата на Спарс, кои за прв пат по 1998-та година стравуваат за место во плеј-офот.

Вестбрук со нов трипл-дабл донесе победа за Оклахома, Хјустон ја продлабочи кризата во Сан Антонио (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Скромна беше понудата на натпревари во НБА лигата, односно се одиграа само четири на кои три победи оставрија домашните состави. Во дербито на вечерва Хјустон го доби тексашкото дерби против Сан Антонио со 109-93.

Видео: Хјустон не запира, нов трипл-дабл на Вестбрук

Спортски - 13.03.2018

На синоќешните натпревари во НБА лигата најголемо внимание привлече победата на Хјустон над Сан Антонио, како и новиот трипл-дабл на Вестбрук во победата над Сакраменто. Продолжи доминацијата на екипата на Хјустон Рокетс, која синоќа без многу ...

Животна партија на Нуркиќ, 99. трипл-дабл за Вестбрук (Видео)

Макфакс - 13.03.2018

Расел Вестбрук одигра уште еден трипл-дабл натпревар и се доближи до бројката од 100 вакви натпревари во кариерата. Оклахома со Вестбрук славше над Сакраменто 106:101. Блескава вечер имаше и репрезентативецот на БиХ Јусуф Нуркиќ кој го одигра ...

Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн (Видео)

Макфакс - 14.03.2018

Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100. трипл-дабл во кариерата. Двоцифрени бројки во три статистички категории имаше и Леброн ...

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

А1 On - 14.03.2018

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера. Вестбрук натпреварот го заврши со 32 поени, 12 скока и 12 асистенции и заедно со Кармело Ентони беа најзаслужните ...

Јокиќ на чекор до Олајџувон

Нетпрес - 12.03.2018

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ (21) е на чекор од рекордот на еден од најголемите центри во НБА лигата, Хаким Олајџувон, според бројот на остварени „трипл дабл“ ефекти по синоќешниот натпревар на „Денвер“ против „Сакременто“.

Видео: Шоу на Јокиќ, шампионот падна пред Минесота

Таратур - 12.03.2018

Кошаркарот на Денвер, Никола Јокиќ ноќеска го забележа седмиот трипл-дабл во тековната сезона и го изедначи рекордот на легендарниот Вилт Чембрлен. Големо изненадување направи и Минесота која го победи шампионот.

Јокиќ ги испрати противниците по бурек

Макфакс - 12.03.2018

Никола Јокиќ го обележа натпреварот Денвер-Сакрамнето (130:104). Тој го забележа седмиот трипл-дабл во сезоната завршувајќи го натпреварот со 20 поени, 11 скока и 10 асистенции. Од десетте асистенции на српскиот центар, една веројатно ќе влезе во ...

Неверојатен потег: Јокиќ против цел тим

Спортски - 12.03.2018

Кошаркарот на Денвер, Никола Јокиќ ноќеска го забележа седмиот трипл-дабл во тековната сезона и го изедначи рекордот на легендарниот Вилт Чембрлен. Јокиќ во триумфот над Сакраменто (130:104) одигра три четвртини и постигна 20 поени, 11 скока и 10 ...

Јокиќ го оствари седмиот трипл-дабл сезонава

Слободен Печат - 12.03.2018

Кошаркарот на Денвер, Никола Јокиќ, го забележа седмиот трипл-дабл во тековната сезона и го изедначи рекордот на легендарниот Вилт Чембрлен сметајќи остварување на тројни ефекти само на центри во НБА-лигата.

Животна партија на Нуркиќ, 99. трипл-дабл за Вестбрук (Видео)

Вечер - 13.03.2018

" alt= Расел Вестбрук одигра уште еден трипл-дабл натпревар и се доближи до бројката од 100 вакви натпревари во кариерата. Оклахома со Вестбрук славше над Сакраменто 106:101. Блескава вечер имаше и репрезентативецот на БиХ Јусуф Нуркиќ кој го одигра ...

Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн (Видео)

Вечер - 14.03.2018

" alt= Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100. трипл-дабл во кариерата.

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

Канал5 - 14.03.2018

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера. Вестбрук натпреварот го заврши со 32 поени, 12 скока и 12 асистенции и заедно со Кармело Ентони беа најзаслужните ...

Животна партија на Нуркиќ, 99-ти трипл-дабл за Вестбрук

Точка - 13.03.2018

Расел Вестбрук одигра уште еден трипл-дабл натпревар и се доближи до бројката од 100 вакви натпревари во кариерата. Оклахома со Вестбрук славше над Сакраменто 106:101. Блескава вечер имаше и репрезентативецот на БиХ Јусуф Нуркиќ кој го одигра ...

Вестбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн

Точка - 14.03.2018

Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100. трипл-дабл во кариерата. Двоцифрени бројки во три статистички категории имаше и Леброн ...

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

Идивиди - 14.03.2018

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера. Вестбрук натпреварот го заврши со 32 поени, 12 скока и 12 асистенции и заедно со Кармело Ентони беа најзаслужните ...