TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Младинската ракометна репрезентација на Македонија со триумф стартуваше на ЕП

Слободен Печат - 10.07.2024

Младинската машка ракометна репрезентација на Македонија со победа го започна настапот на Европското првенство У20 што се одржува во Словенија. Во СС „Златорог Арена“ во Целје во средата нашите ракометни надежи убедливо со конечен резултат 31:21 ...

Македонските ракометни надежи со убедлив триумф над Црна Гора го стартуваа настапот на ЕП

МКД - 10.07.2024

Ракометната репрезентација на Македонија за играчи до 20 години имаше моќно отворање на настапот на Европското првенство кое се одржува во Целје, ја совладавме селекцијата на Црна Гора со 31-21.

Младинците фантaстично го почнаа ЕП во Целје – двоцифрено ја прегазија Црна Гора!

Sport 1 - 10.07.2024

Младинските репрезентативци на Македонија имаа фантастичен старт на Европското првенство (ЕП) во словенечкиот град Целје, откако денеска ја прегазија Црна Гора (31-21). Избраниците на селекторот Раде Стојановиќ рано дојдоа до убедлива предност ...

Македонските ракометари убедливи против Црна Гора

Бриф - 10.07.2024

Македонската репрезентација до 20 години со победа го започна настапот на Европското ракометно првенство 2024. Денес во „СС Златорог Арена“ во Целје, Словенија, македонските ракометари славеа убедлива победа против селекција на Црна Гора со 31:21 во ...

Супер-старт на младите ракометари на Европското првенство: „Прегазена“ Црна Гора!

Екипа - 10.07.2024

Младата репрезентација на Македонија, за ракометари до 20 години, имаше феноменален старт на Европското првенство кое се одржува во Целје, Словенија. Во првиот натпревар од прелиминарната рунда, македонските младинци ја „прегазија“ селекцијата на ...

Победнички старт на ЕП: Македонија ја торпедираше Црна Гора!

24 Ракомет - 10.07.2024

Машката младинска репрезентација на Македонија имаше победнички старт на Европското првенство во Целје, Словенија и славеше против Црна Гора со убедливи 31-21. Победникот беше решен уште по првото полувреме, кога нашите младинци одиграа одлична ...

Младинската ракометна репрезентација со убедлива победа на стартот од ЕП

Курир - 10.07.2024

Македонската младинска машка ракометна репрезентација со убедлива победа го започна ЕП во Целје. Нашите момци на стартот ја совладаа Црна Гора со 31-21 (12-5). Следен противник е селекцијата на Хрватска, меч кој се игра утре со почеток во 12 часот.

Фуриозен старт на Македонија: Младинците со двоцифрена разлика ја декласираа Црна Гора на ЕП

Спортманија - 10.07.2024

Ракометната репрезентација на Македонија за играчи во 20 години имаше одличен старт на Европското првенство во Словенија, откако на првиот натпревар ја совлада Црна Гора со 31-21. Победата на избраниците на селекторот Раде Стојановиќ беше најавена ...

Фуриозен старт на ЕП: Младинците ја прегазија Црна Гора во Целје!

SportSport - 10.07.2024

Македонската младинска машка репрезентација со убедлива победа го започна Европското првенство во Целје. Нашите момци на стартот ја совладаа Црна Гора со 21-31 (5-12). Следен противник е селекцијата на Хрватска, дуелот се игра утре со почеток во 12 ...

Узунчев го наполни црногорскиот гол и беше избран за МВП

24 Ракомет - 10.07.2024

Десниот бек Димитар Узунчев беше избран за најкорисен играч во македонската репрезентација по премиерниот натпревар на ЕП во Словенија. Узунчев постигна осум погодоци од 11 обиди во триумфот над Црна Гора со 31-21 и заслужено го понесе епитетот МВП.

Младите ракометари денеска го почнуваат настапот на Европското првенство

Sport 1 - 10.07.2024

Младинската репрезентација на Македонија денеска го стартува настапот на Европското првенство во Целје, Словенија. Прв противник ни е селекцијата на Црна Гора. Македонија и Црна Гора дуелот го почнуваат од 12 часот, а покрај овие две селекции во ...

ВО ЖИВО Македонија – Црна Гора

24 Ракомет - 10.07.2024

Македонија – Црна Гора, гледајте ТУКА *за да го гледате натпреварот мора да се регистрирате на платформата ЕХФ ТВ во неколку лесни ...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Стојановиќ одбра за Црна Гора

24 Ракомет - 10.07.2024

Машката младинска репрезентација на Македонија денеска стартува на Европското првенство во Целје, Словенија со дуел против Црна Гора Европската ракометна федерација ги објави составите на Македонија и Црна Гора за денешната пресметка.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Maкедонските младинци стартуваат на ЕП, прв предизвик е Црна Гора

24 Ракомет - 10.07.2024

Машката младинска репрезентација на Македонија денеска го стартува настапот на Европското првенство во Словенија. Во градот Целје, следните 12 во три сали ќе се одиграат натпреварите од ЕП, прво младинско со 24 учесници.

Младинците денеска против Црна Гора го отвараат ЕХФ ЕУРО

SportSport - 10.07.2024

Младинската машка ракометна репрезентација на Македонија денеска го започнува настапот на ЕХФ Европското првенство во Целје. Прв противник на „црвено-жолтите“ е селекцијата на Црна Гора, мечот е прв на програмата во 12 часот.

Марјан Начевски ќе биде делегат на младинското ЕП

24 Ракомет - 09.07.2024

Европската ракометна федерација ги објави официјалните лица што ќе бидат дел од претстојното младинско ЕП во Словенија. Покрај младинската репрезентација, Македонија во Целје ќе биде претставувана и од делегатот Марјан Начевски.

Македонија го почнува шестиот настап на ЕП со дуел со Црна Гора

Н.Македонија - 09.07.2024

Во словенечкиот град Целје утре почнува 14. Европско првенство (ЕП) за ракометари до 20 години, на кое ќе настапи и репрезентацијата на Македонија, предводена од селекторот Раде Стојановиќ.

Младинската ракометна репрезентација убедлива против Црна Гора на стартот од ЕП

Нетпрес - 10.07.2024

Македонската младинска машка ракометна репрезентација со убедлива победа го започна ЕП во Целје. Нашите момци на стартот ја совладаа Црна Гора со 31-21 (12-5). Следен противник е селекцијата на Хрватска, меч кој се игра утре со почеток во 12 часот.

Македонските ракометари убедливи против Црна Гора

Канал5 - 10.07.2024

Македонската репрезентација до 20 години со победа го започна настапот на Европското ракометно првенство 2024. Денес во „СС Златорог Арена“ во Целје, Словенија, македонските ракометари славеа убедлива победа против селекција на Црна Гора со 31:21 во ...

Младите македонски ракометари убедливи против Црна Гора на стартот од ЕП 2024

Sport M - 10.07.2024

Македонската репрезентација до 20 години со победа го започна настапот на Европското ракометно првенство 2024. Денес во „СС Златорог Арена“ во Целје, Словенија, македонските ракометари славеа убедлива победа против селекција на Црна Гора со 31:21 во ...