TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометарките од третиот шешир чекаат ждрепка и борба за ЕП 2020

Gol.mk - 15.03.2019

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе биде сместена во третиот шешир, на ждрепката за квалификациите за Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра во 2020 година. Нашите ракометарки се најдоа во друштво на Австрија, Белорусија, Словачка, ...

Македонија од трет шешир кон ЕУРО 2020

SportMedia - 14.03.2019

Женската сениорска репрезентација на Македонија во третиот шешир ќе ја чека ждрепката за квалификациите за ЕУРО 2020 во Норвешка и Данска. Македонија според резултатите и рејтингот е во друштво на Австрија, Белорусија, Словачка, Турција, Украина и ...

Ракометарките тргнуваат од трет квалификациски шешир кон ЕП

24 Ракомет - 14.03.2019

Женската ракометна репрезентација на Македонија последниот настап на големо натпреварување го имаше во 2012 година, а следна шанса ќе има за пласман на СП во бараж двомечот против Словенија во јуни.

Македонија во третиот шешир пред ждребот за квалификации за ЕП 2020

Екипа - 14.03.2019

Женската ракометна репрезентација на Македонија од третиот шешир ќе го очекува извлекувањето на групите за квалификациите за ЕП 2020, што ќе се одржи на 4 април во Копенхаген. ЕХФ денеска го обелодени изгледот на шеширите, а нашите ракометарки за ...