TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЗО ги отфрли наводите дека следењето на контактите не е ефикасно

Р.С.Европа - 30.06.2020

Генералниот директор на Светската здравствена организација Тедрос Аданом Гребрејзус ги отфрли обвинувањата од страна на некои земји дека стратегијата за следење на контакти на заразените со коронавирус е премногу тешка и неефикасна во контролата на ...

СЗО ги отфрли обвинувањата дека стратегијата за следење контакти е неефикасна

Опсервер - 30.06.2020

Женева, 30 јуни 2020 () – Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус ги отфрли обвинувањата од страна на некои земји дека стратегијата за следење на контактите на заразените со коронавирус е премногу ...

СЗО: Најлошото допрва доаѓа, пандемијата се забрзува

Макфакс - 29.06.2020

Светската здравствена организација го предупреди светот дека, кога станува збор за пандемијата Ковид-19, најлошото допрва доаѓа. Шефот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејесус, рече дека вирусот ќе зарази многу повеќе луѓе доколку владите не започнат со ...

СЗО - Пандемијата е далеку од крајот

Р.С.Европа - 29.06.2020

„Пандемијата на коронавирусот не е ни приближно до крајот“, рече шефот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Габриезус, откако бројот на потврдени случаи заразени со вирусот надмина 10 милиони, а има повеќе од пола милион ...

СЗО: Пандемијата на ковид-19 не е ни близу до крајот

360 степени - 29.06.2020

Гебрејесус потсети дека се заокружија шест месеци откако СЗО ги доби првите извештаи за група случаи на пневмонија од непознат причинител во Кина Пандемијата на ковид-19 не е ни близу до крајот, изјави денеска директорот на Светската здравствена ...

СЗО предупредува: Најлошото допрва доаѓа!

Expres - 30.06.2020

Светската здравствена организација (СЗО) го предупреди светот дека, кога станува збор за пандемијата од Ковид-19, „најлошото допрва доаѓа“. Шефот на СЗО, Тедрос Гебрејесус, вели дека вирусот ќе зарази многу повеќе луѓе ако владите не почнат да ...

Директорот на СЗО: Пандемијата не е ни блиску до крајот

МКД - 29.06.2020

Генералниот директор на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејесус изјави денеска дека пандемијата на коронавирусот не е ни близу до крајот и нема наскоро да заврши. „Ова не е ни блиску до крајот“, рече тој на прес-конференција во Женева.

СЗО: Пандемијата не е ни блиску до крајот

Канал5 - 29.06.2020

Генералниот директор на СЗО, Тедрос Аданом Габриезус изјави денеска дека пандемијата на коронавирус не е ни блиску до крај и нема да заврши наскоро. „Ова не е ниоту блиску до крајот“, рече тој на прес-конференција во Женева.

СЗО: Пандемија не е ниту блиску до крајот

Слободен Печат - 29.06.2020

„Овој ден кога се навршуваат шест месеци од првата пријава за вирусот се поклопува со 10 милиони случаи и 500.000 смртни случаи“, додаде тој. Генералниот директор на СЗО, Тедрос Адханом Гебрејесус, денеска рече дека пандимијата од коронавирус не е ...

Директорот на СЗО: Пандемијата не е ни близу до крајот

Локално - 29.06.2020

Генералниот директор на СЗО, Тедрос Аданом Габрејесус изјави денеска дека пандемијата на коронавирус не е ни при крај и нема да заврши наскоро. „Пандемијата не е ни близу до крајот“, рече тој на прес-конференција во Женева.

Директорот на СЗО предупредува: „Не сме ни близу до крајот, пандемијата се забрзува“

Точка - 29.06.2020

„Тешка е реалноста, а ова дури не е ниту блиску до тоа да биде завршено“. „Пандемијата Ковид-19 не е ни близу од тоа да заврши“ - изјавил денеска на брифингот во Женева директорот на СЗО - Тедрос Абхан Гебрејесус. „Сите сакаме ова да биде готово.

Гебрејесус: Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до крајот

Опсервер - 29.06.2020

Женева, 29 јуни 2020 () – Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до тоа дека е завршена, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус на брифинг во Женева. – Сите ние сакаме да заврши.

Гебрејесус: Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до крајот

Сител - 29.06.2020

Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до тоа дека е завршена, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус на брифинг во Женева. – Сите ние сакаме да заврши.

Гебрејесус: Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до крајот

Либертас - 29.06.2020

– Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до тоа дека е завршена, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус на брифинг во Женева. – Сите ние сакаме да заврши.

СЗО: Пандемијата на ковид-19 не е ни близу до крајот

+инфо - 29.06.2020

Пандемијата на ковид-19 не е ни близу до тоа дека е завршена, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус на брифинг во Женева. – Сите ние сакаме да заврши.

СЗО: Пандемија не е ниту блиску до крајот

Press24 - 29.06.2020

Генералниот директор на СЗО, Тедрос Адханом Гебрејесус, денеска рече дека пандимијата од коронавирус не е ни блиску до крајот и нема скоро да заврши. -Ова не е ни блиску до крајот, рече тој на прес конференција за медиумите во Женева.

Гебрејесус: Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до крајот

24Инфо - 29.06.2020

Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до тоа дека е завршена, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус на брифинг во Женева. – Сите ние сакаме да заврши.

Гебрејесус: Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до крајот

Независен - 29.06.2020

Швајцарија – Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до тоа дека е завршена, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус на брифинг во Женева. – Сите ние сакаме да заврши.

Гебрејесус: Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до крајот

Frontline - 29.06.2020

Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до тоа дека е завршена, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус на брифинг во Женева. – Сите ние сакаме да заврши.

СЗО: Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до крајот

еМагазин - 29.06.2020

Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до тоа дека е завршена, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус на брифинг во Женева. – Сите ние сакаме да заврши.

Гебрејесус: Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до крајот

Курир - 29.06.2020

Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до тоа дека е завршена, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус на брифинг во Женева. – Сите ние сакаме да заврши.

СЗО: Не се гледа крајот на пандемијата на ковид-19

Република - 29.06.2020

Пандемијата на ковид-19 не е ни близу до крајот, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, на брифинг во Женева. „Сите ние сакаме ова да заврши. Сите сакаме да продолжиме со нашите животи.

СЗО ПРЕДУПРЕДУВА: Крајот на пандемијата на ковид-19 не се ни наѕира

Вечер - 29.06.2020

Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до тоа дека е завршена, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус на брифинг во Женева. – Сите ние сакаме да заврши.

СЗО: Не се гледа крајот на пандемијата на ковид-19

Нетпрес - 29.06.2020

Пандемијата на ковид-19 не е ни близу до крајот, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, на брифинг во Женева. „Сите ние сакаме ова да заврши. Сите сакаме да продолжиме со нашите животи.

СЗО: Најлошото допрва доаѓа, пандемијата се забрзува

Вечер - 29.06.2020

Светската здравствена организација го предупреди светот дека, кога станува збор за пандемијата Ковид-19, најлошото допрва доаѓа. Шефот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејесус, рече дека вирусот ќе зарази многу повеќе луѓе доколку владите не започнат со ...

Гебрејесус: Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до крајот

MakPress - 29.06.2020

Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до тоа дека е завршена, изјави денеска директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус на брифинг во Женева. – Сите ние сакаме да заврши.

СЗО предупредува дека пандемијата се забрзува

Н.Македонија - 29.06.2020

Шефот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, го предупреди светот дека вирусот ќе зарази многу повеќе луѓе доколку владите не започнат со спроведување соодветни и правилни политики, пренесува Би-би-си.

СЗО: Најлошото допрва доаѓа, пандемијата се забрзува

24Инфо - 29.06.2020

Светската здравствена организација го предупреди светот дека, кога станува збор за пандемијата Ковид-19, најлошото допрва доаѓа. Шефот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејесус, рече дека вирусот ќе зарази многу повеќе луѓе доколку владите не започнат со ...

СЗО: Најлошото допрва доаѓа, пандемијата се забрзува

MTM - 30.06.2020

Светската здравствена организација го предупреди светот дека, кога станува збор за пандемијата Ковид-19, најлошото допрва доаѓа. Шефот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејесус, рече дека вирусот ќе зарази многу повеќе луѓе доколку владите не започнат со ...

СЗО: Најлошото допрва доаѓа, пандемијата се забрзува

Centar - 30.06.2020

Светската здравствена организација го предупреди светот дека, кога станува збор за пандемијата Ковид-19, најлошото допрва доаѓа. Шефот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејесус, рече дека вирусот ќе зарази многу повеќе луѓе доколку владите не започнат со ...

СЗО предупредува: Не сме ни близу до крајот, пандемијата се забрзува

USB - 30.06.2020

„Тешка е реалноста, а ова дури не е ниту блиску до тоа да биде завршено“. „Пандемијата Ковид-19 не е ни близу од тоа да заврши“ – изјавил денеска на брифингот во Женева директорот на СЗО – Тедрос Абхан Гебрејесус. „Сите сакаме ова да биде готово.

СЗО: Најлошото допрва доаѓа, пандемијата се забрзува

Скопје инфо - 30.06.2020

Светската здравствена организација го предупреди светот дека, кога станува збор за пандемијата Ковид-19, најлошото допрва доаѓа. Шефот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејесус, рече дека вирусот ќе зарази многу повеќе луѓе доколку владите не започнат со ...

СЗО: Најлошото допрва доаѓа, пандемијата се забрзува

Денар - 30.06.2020

Светската здравствена организација го предупреди светот дека, кога станува збор за пандемијата Ковид-19, најлошото допрва доаѓа. Шефот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејесус, рече дека вирусот ќе зарази многу повеќе луѓе доколку владите не започнат со ...

СЗО ги отфрли обвинувањата дека стратегијата за следење контакти е неефикасна

Сител - 30.06.2020

СЗО повеќе пати ги советуваше земјите дека запирањето на епидемијата на Ковид-19 бара силна стратегија за следење контакти, интензивен процес за пронаоѓање луѓе кои биле во контакт со заразените и нивна изолација.

СЗО ги отфрли обвинувањата дека стратегијата за следење контакти е неефикасна

24Инфо - 30.06.2020

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус ги отфрли обвинувањата од страна на некои земји дека стратегијата за следење на контактите на заразените со коронавирус е премногу тешка за спроведување и ...

СЗО ги отфрли обвинувањата дека стратегијата за следење контакти е неефикасна

Курир - 30.06.2020

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус ги отфрли обвинувањата од страна на некои земји дека стратегијата за следење на контактите на заразените со коронавирус е премногу тешка за спроведување и ...

СЗО ги отфрли обвинувањата дека стратегијата за следење контакти е неефикасна

+инфо - 30.06.2020

Во последните месеци, земји со голем број заразени лица, вклучително и Велика Британија и Соединетите Американски Држави, посочија дека има премногу контакти за да се најде ефикасен систем што може да се воспостави.

СЗО ги отфрли обвинувањата дека стратегијата за следење контакти е неефикасна

Либертас - 30.06.2020

СЗО повеќе пати ги советуваше земјите дека запирањето на епидемијата на Ковид-19 бара силна стратегија за следење контакти, интензивен процес за пронаоѓање луѓе кои биле во контакт со заразените и нивна изолација.

СЗО ги отфрли обвинувањата дека стратегијата за следење контакти е неефикасна

Локално - 30.06.2020

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус ги отфрли обвинувањата од страна на некои земји дека стратегијата за следење на контактите на заразените со коронавирус е премногу тешка за спроведување и ...

СЗО ги отфрли обвинувањата дека стратегијата за следење контакти е неефикасна

Фокус - 30.06.2020

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус ги отфрли обвинувањата од страна на некои земји дека стратегијата за следење на контактите на заразените со коронавирус е премногу тешка за спроведување и ...