TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: оставка на Груевски е логичен чекор

Алсат-М - 18.04.2014

Премиерот Никола Груевски може да ангажира најсовремени светски институции за да докажат дали телефонскиот разговор со кој се договара поткуп од 1,5 милион евра е монтажа, порачува лидерот на ...

(ВИДЕО) Дали е Ден Дончев посредникот на Груeвски во снимката со Нини?

Бриф - 18.04.2014

Во транспкриптот кој го достави СДСМ до медиумите се гледа дека станува збор за разговори снимени помеѓи три лица: Груевски, Нини и „соговорник“. Енигмата кој се крие позади „соговорник“ можеби се ...

Заев: Снимките не се монтажа, Груевски да си поднесе оставка

Фактор - 18.04.2014

Лидерот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев денеска се огласи со нова пресконференција по вчерашната објава на аудио снимки со кои го обвинува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен премиер Никола Груевски ...

(АУДИО) Екс висок функционер на Народна Банка потврдува: Тоа е гласот на Нини!

Бриф - 18.04.2014

Во обидите на ВМРО- ДПМНЕ за релативизација и дискредитирање на веродостојноста на аудио снимката од телефонскиот разговор на Никола Груевски со „соговорникот“ (за кого низ разговорот се открива дека ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски да понесе одговорност и да замине од политичката сцена

А1 On - 18.04.2014

„Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

Никола, те молам, спаси се и спаси нѐ од овој срам!

Окно - 18.04.2014

На почетокот, прости што ти се обраќам со „ти“. Ние не сме пријатели, иако сме стари познајници. Како што многу добро знаеш, јас, лично, и „Дневник“ под мое раководство, ти дадоа директна и ...

Заев: По ваква афера политичарите поднесуваат оставка

Макфакс - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена, изјави во петок лидерот на СДСМ Зоран Заев во Струмица.

Аудио снимки, црни пари и борба за гласови

Р.С.Европа - 18.04.2014

СДСМ врз основа на обелоденети информации за корупцискиот скандал очекува промена на резултатите на 27 април. Премиерот Груевски демнатира вмешаност. Станува ли збор за вжештување на кампањата пред ...

Заев:Снимките не се монтажа, Груевски да си поднесе оставка

Локално - 18.04.2014

Според Заев, по ваква објава „во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена“, додека Груевски избрал да тврди дека снимките се ...

ВИДЕО Заев: Груевски да понесе одговорност и да замине од политичката сцена

Sky - 18.04.2014

- Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

(ВИДЕО)Заев: Груевски да понесе одговорност и да замине од политичката сцена

Локално - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

Заев: По ваква афера политичарите поднесуваат оставка

Тера - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена, изјави во петок лидерот на СДСМ Зоран Заев во Струмица.

(ВИДЕО)Заев: Во нормална земја Груевски ќе си поднесеше оставка

Нова ТВ - 18.04.2014

-Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

ВИДЕО Заев: Груевски да ги тргне валканите раце од Македонија

+инфо - 18.04.2014

Жалам што реакцијата на премиерот, наместо да замолчи и да ги тргне валканите раце од Република Македонија, е дека тоа е монтажа, дека неговиот Прес центар, сигурно по негово укажување, вели дека дел ...

(ВИДЕО) Заев: Ако сака Груевски нека ангажира светски институции да му кажат дали е монтажа

Либертас - 18.04.2014

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена.

Заев: Груевски да понесе одговорност и да поднесе оставка

Телма - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, којшто е во затвор заради продажба на ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски, замолчи и тргни ги валканите раце од Македонија!

Бриф - 18.04.2014

Во нормална земја, политичари од таков калибар веднаш поднесуваат оставка и веднаш заминуваат од политичката сцена. Ние имаме и пример на премиер, во регионот, кој што е во затвор заради продажба на ...

ВМРО ДПМНЕ тврди дека снимките на Заев се монтажа

Deutsche Welle - 17.04.2014

Наводите искажани од Зоран Заев се целосно неточни и целосно измислени. Се работи за класична монтажа за нешто што во најголем дел не ни наликува на гласот на Никола Груевски, стои во реакцијата на ...

Заев објави аудиоснимки од договарањето на продажбата на „Македонска банка“

24 Вести - 17.04.2014

Аудио снимка на која лидерот на СДСМ, Зоран Заев тврди дека се дел од разговорите меѓу посредникот кој што ја договара продажбата на Македонска банка и парите кои треба да бидат исплатени во кеш и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аудио-снимката што ја обвјави СДСМ е монтажа

Р.С.Европа - 17.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира сите наводи од денешната прес-конференција, на која лидерот на СДСМ Зоран Заев презентираше аудио-снимка, која според СДСМ е доказ за тоа дека премиерот Никола Груевски примил ...

Заев - Аудио-доказ дека Груевски зел 1,5 милиони евра кеш

Р.С.Европа - 17.04.2014

СДСМ денеска на медиумите им достави аудио снимка, која според нив е доказ за тоа дека премиерот Никола Груевски примил 1,5 милиони евра црни пари во кеш од „Газда Нини“ од продажбата на Македонска ...

Нови обвиненија против премиерот за наводен криминал

Глас на Америка - 17.04.2014

СДСМ на медиумите им достави аудио-снимка, која наводно го инкриминира Груевски; ВМРО-ДПМНЕ тврди дека снимката е монтажа „Дозволете ми, конечно, како човек, а не како политичар, да го прашам ...

Молк на весниците за аферата „1,5 милиони евра во кеш за Груевски“

Р.С.Европа - 17.04.2014

Со ретки исклучоци, весниците ја премолчуваат аферата што ја отвори претседателот на СДСМ Зоран Заев, дека премиерот Груевски зел 1,5 милиони евра црни пари во кеш од „Газда Нини“ при продажбата на ...

СДСМ: Aудио снимка од Груевски како средува поткуп од газда Нини

Фокус - 17.04.2014

СДСМ денеска на медиумите им ја достави аудио снимката, која според нив е доказ за тоа дека премиерот Никола Груевски примил 1,5… СДСМ денеска на медиумите им ја достави аудио снимката, која според ...

(АУДИО) СДСМ: Слушнете како Груевски средува поткуп од 1,5 милиони евра

Нова ТВ - 17.04.2014

СДСМ денеска на медиумите им ја достави аудио снимката, која според нив е доказ за тоа дека премиерот Никола Груевски договорил кеш 1,5 милиони евра од газда Нини од продажбата на Македонска банка.

Заев: Има снимки како се договарала продажбата на Македонска банка (АУДИО)

МКД - 17.04.2014

Зоран Заев, лидерот на СДСМ ја продолжи серијата на конференции за печатот на кои директно го обвинува Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за примен кеш од 1,5 милиони евра од продажбата на ...

Заев: Вака Груевски ја средуваше продажбата на Македонска банка на „газда Нини“

Фактор - 17.04.2014

Лидерот на опозицијата Зоран Заев објави аудио снимка од телефонски разговори за кои вели дека ги докажуваат неговите вчерашни тврдења – дека првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ја продал ...

Заев: еве аудио - снимка како Груевски ја краде Македонија

Телма - 17.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев објави аудио снимки од разговорот меѓу Никола Груевски, газда Нини и некои посредници за продажба на „Македонска банка“. Лидерот на СДСМ Зоран Заев објави аудио снимки од ...

СКАНДАЛ: Провладините медиуми не го видоа скандалот со кешот што го објави СДСМ

Sky - 17.04.2014

Ниту еден медиум дали на телевизија, радио, весник или на интернет, кој важи за провладин, не ги виде и не ги објави прес конференциите на Зоран Заев на 15, 16 и 17 април, каде беше обелоденет ...

Заев објави компромитирачка аудио снимка од договарање на продажбата на Македонска банка

Капитал - 17.04.2014

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, ја продолжи серијата на конференции за печатот на кои директно го обвинува Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, за примен кеш од 1,5 милион евра од продажбата на ...

АУДИО: Заев објави аудиоснимки од договарањето на продажбата на „Македонска банка“

Идивиди - 17.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска објави аудиоснимки од наводните разговори на кои под наредба на Груевски е договарана операција за продажба на „Македонска банка АД Скопје“.

Заев објави разговор за милионскиот кеш на Груевски

Алсат-М - 17.04.2014

СДСМ како поткрепа на своите тврдења дека премиерот Никола Груевски земал милион и пол евра во готовина при продажбата на Македонска банка и за ова не платил данок на државата, денеска објавија ...

ДОСИЕ: Македонска банка и обвинувањето за 1,5 милиони евра во кеш!

Либертас - 17.04.2014

Случајот за кој претседателот на СДСМ, Зоран Заев, објави снимка од телефонски разговор, која според него докажува дека премиерот Никола Груевски ја договорил продажбата на „Македонска банка” на ...

(ВИДЕО)Заев удри со “афера”,Груевски удри со “боксови”

Локално - 17.04.2014

На вчерашните митинзи во Крушево и Прилеп, Никола Груевски одговори на обвинувањата од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за аферата – 1,5 милиони евра на црно, во кеш, од газда Нини, за Македонска банка.

ВИДЕО Заев: Додека цела нација тажеше за Трајковски, само бизнисот на фамилијата не бил завиен во црно

+инфо - 17.04.2014

Трансферите на пари од оф-шор компаниите - газди на Македoнска банка се случувале во периодот кога цела Македонија била завиена во црно и жалела поради смртта на починатиот претседател Борис ...

СДСМ: Слушнете како Груевски средува поткуп од 1,5 милиони евра (Видео)

МК News - 17.04.2014

СДСМ денеска на медиумите им ја достави аудио снимката, која според нив е доказ за тоа дека премиерот Никола Груевски договорил кеш 1,5 милиони евра од газда Нини од продажбата на Македонска банка, ...

Врската на газда Нини и „Македонска Банка“

+инфо - 17.04.2014

Аферата која ја обелодени лидерот на најголемата опозициска партија, СДСМ, Зоран Заев, според кого српскиот тајкун Јовица Стефановиќ-Нини, на премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски му дал ...

(ВИДЕО) Груевски му се закани на Заев

Бриф - 17.04.2014

На вчерашните митинзи во Крушево и Прилеп, Никола Груевски одговори на обвинувањата од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за аферата – 1,5 милиони евра на црно, во кеш, од газда Нини, за Македонска банка.

СДСМ објави аудиоснимка за продажбата на „Македонска банка“, ВМРО-ДПМНЕ најави тужба

Телеграф - 17.04.2014

Заев до медиумите достави снимка која според нив е доказ дека Груевски добил 1,5 милион евра од продажбата, од владејачката партија одговорија дека се работи за класична монтажа Лидерот на СДСМ, ...

ВИДЕО: По аферата со 1,5 милиони евра во кеш, Груевски му се заканува на Заев со нокаут!

Либертас - 17.04.2014

На вчерашните митинзи во Крушево и Прилеп, Никола Груевски на некој начин одговори на обвинувањата од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за аферата – 1,5 милиони евра на црно, во кеш, од газда Нини, за ...

АУДИО СДСМ објави снимка на која тврди дека Груевски го договорил милионскиот кеш

+инфо - 17.04.2014

СДСМ денеска објави аудио снимка и транскрипти, која е испратена до македонските, како и до странските медиуми, на која тврдат дека е снимен разговор меѓу соговорник и српскиот бизнисмен Јовица ...

(ВИДЕО) По обвинувањата на Заев – А кој е газда Нини?

Локално - 17.04.2014

Јовица Стефановиќ познат во македонската и српската јавност како Газда Нини за прв пат во Македонија влегува во 1998 година, кога во неговата родна Србија избувнува афера со Тутунската индустрија ...

ДОСИЕ МАКЕДОНСКА БАНКА: За партизацијата, улогата на Нини и крахот на банката!

Фактор - 17.04.2014

Од банка која беше четврта по големина – до целосен колапс и ликвидација. Македонска Банка, некогашна Љубљанска Банка успеа да го преживее банкарскиот распад на тогашната Ју-заедница но не и ...

(ВИДЕО) Мега скандал: Телефонскиот разговор во кој Груевски го договорил милионскиот кеш

А1 On - 17.04.2014

„Никола Груевски очигледно не сака да биде искрен со македонската јавност. Два дена му даваме шанса да излезе во јавност и да каже јавно за 1.500.000 евра кои ги зел во кеш од газда Нини, за ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Што ќе обзнани ЗОРАН ЗАЕВ во 14:00?

Sky - 17.04.2014

Денеска, со почеток во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, прес конференција ќе одржи претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Оваа прес конференција се очекува да донесе изненадувања за работењето на ...