TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приватните превозници утре ќе го блокираат сообраќајот во центарот на Скопје

Канал5 - 01.12.2022

Кулминираат недоразбирањата помеѓу Град Скопје и приватните превозници. Сликата пред „Мавровка“ од вторникот, утре од 6 часот наутро ќе се преслика на „Илинденска“. Приватните превозници најавија дека ќе паркираат 200 автобуси во десните коловозни ...

Арсовска се однесува уличарски, рече Ленин Јовановски и за утре најави блокада на Илинденска со 200 приватни автобуси

Сакам да кажам

Скопје утре ќе биде блокирано со околу 200 автобуси – Ако нема договор, од понеделник ќе следи целосна блокада на градот

Алфа

Приватните превозници утре ќе ја блокираат „Илинденска“, од понеделник најавуваат целосна блокада

24 Вести

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат едната страна на булеварот „Илинденска“

Радио МОФ

ИЛИНДЕНСКА ПОД ОПСАДА Приватните превозници ќе паркираат 200 автобуси пред Град Скопје

+инфо

Приватните превозници утре од 6 часот повторно ќе го блокираат Скопје

ТВ21

Press24 Курир Вечер Прес 24Инфо Република Centar CivilMedia

Приватните превозници утре од 6 часот ќе блокираат дел од „Илинденска“, в понеделник најавуваат целосна блокада на ...

Опсервер - 01.12.2022

Координативното тело на приватните превозници утре со почеток од 6 часот ќе го блокираат булеварот „Илинден“ од семаформите после Влада до „МИ-ДА“. Ќе биде блокирана само десната летна од булеварот.

Скопскиот автобуски превоз како кула од карти

Р.С.Европа

ОДБИВАВМЕ ДА ПРОДАВАМЕ БИЛЕТИ БЕЗ ФИСКАЛНИ Ленин со документи ги негираше обвинувањата на Арсовска

+инфо

Приватните превозници утре ќе ја блокираат Илинденска, ако нема решение, од понеделник најавуваат целосна блокада на Скопје

360 степени

Утре во Скопје посебен сообраќаен режим поради протестот на приватните автобуски превозници

Слободен Печат

Порталб: Граѓаните ја плаќаат цената за хаосот во јавниот превоз, Владата стои настрана

Мета

Нема договор меѓу Град Скопје и приватните превозници, утре пак блокади

МКД

Скопје инфо ТВ21 Слободен Печат Локално Алсат-М 24Инфо Н.Македонија +инфо

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ на потегот од Влада до МИ-ДА

Фактор - 01.12.2022

Приватните превозници од „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ утре од шест часот ќе го блокираат сообраќајот во Скопје на десната лента на ул. „Илинден“ на потегот од Владата до МИ-ДА, а околу 200 автобуси ќе бидат паркирани пред Градското Собрание, ...

Над 200 автобуси утре ќе се паркираат пред Град Скопје, од понеделник ќе се блокираат клучни крстосници

Слободен Печат

Утре делумна блокада на „Илинденска“, в понеделник целосна на три крстосници

Алсат-М

Утре ќе биде блокиран дел од „Илинденска“, 200 автобуси ќе се паркираат пред Град Скопје

Локално

Скопје утре пред колапс, приватните превозници со 200 автобуси ќе блокираат улици

Слободен Печат

200 автобуси утре од 6 часот ќе ја блокираат Илинденска, од понеделник се најавува целосна блокада на Скопје

Точка

Утре тотален сообраќаен хаос во СКопје – Над 200 автобуси ќе ја блокираат „Илинденска“

ММС

Локално Алсат-М 24 Вести 24 Вести 24 Вести Сител Независен Скопје инфо

Град Скопје го раскина договорот со „Слобода превоз“

Слободен Печат - 01.12.2022

Договорот со здружението на приватни превозници „Слобода Превоз“ денеска е раскинат поради неисполнување на обврските кои произлегуваат од договорот , информираат од Град Скопје. Според градските власти, градскиот јавен превоз функционира ...

Арсовска го раскина договорот со „Слобода превоз“

Локално

Град Скопје го раскина договорот со „Слобода Превоз“: Приватните превозници ќе го блокираат градот

Курир

Град Скопје го раскина договорот со „Слобода Превоз“, a приватните превозници ќе го блокираат градот

Нетпрес

Град Скопје го раскина договорот со „Слобода Превоз“ поради неисполнување на обврските

ТВ21

Град Скопје го раскина договорот со Слобода превоз поради неисполнување на обврските

4NEWS

Град Скопје го раскина договорот со здружението на приватни превозници „Слобода Превоз“

А1 On

Centar Независен Република Press24 Фокус Независен Сител 24Инфо