TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американската академија за филм ги објави номинациите за Оскар

МКД - 24.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм „Everything Everywhere All At Once“ (11), а потоа следат германскиот ...

Трка за Оскар: Комедијата „Everything everywhere all at once“ води со 11 номинации

Телма - 24.01.2023

Комедијата „Everything everywhere all at once“ води во трката за Оскар со 11 номинации, соопшти денеска американската Академија за филмски уметности и наука која ги доделува наградите. Свечената церемонија е закажана на 12 март во Холивуд.

„Everything Everywhere All at Once“ со најмногу номинации за годинешните „Оскари“

Радио МОФ - 24.01.2023

Откачената сф-акција-комедија „ Everything Everywhere All at Once “ доби најмногу (11) номинации, додека воената драма „ All Quiet on the Western Front “ и островската драмедија „ The Banshees of Inisherin “ по девет номинации за наградите „Оскар“, ...

Објавени номинациите за Оскари 2023: Голема конкуренција и неверојатни изненадувања

Слободен Печат - 24.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки денеска ги соопшти овогодинешните номинации за Оскарите, филмските награди кои секоја година се доделуваат како признание за одличноста на професионалците од филмската индустрија, вклучувајќи ...

Објавени номинациите за Оскарите

Курир - 24.01.2023

Објавени се номинациите за Оскарите 2023. Церемонијата на доделувањето ќе се одржи на 12 март во Лос Анџелес. Целосниот список на номинари може да го погледнете во продолжение. Најдобар филм “All Quiet on the Western Front” “Avatar: The Way of ...

Номинации за Оскар 2023: „Elvis“ и „Avatar: The Way of Water“ во борба за најдобар филм

Точка - 24.01.2023

Објавени се номинациите за овогодишните Оскари, кои ќе се одржат на 13 март во Лос Анџелес. Номинирани за најдобар филм : „Elvis“, „Avatar: The Way of Water“, „The Bansheens of Inisherin“, „Everything Everywhere All At Once“, „The Fabelmans“, „Tar“, ...

Објавени номинациите за „Оскар“ 2023, погледнете ја листата

Факултети - 24.01.2023

Месеци на филмски фестивали, црвени теписи и предвидувања, доведоа до моментот кога Академијата ги објави номинациите за „Оскар“ за 2023 година. Најавени од актерите Алисон Вилијамс и Риз Ахмед, овогодишните номинации се предводени од филмот ...

Комедијата „Everything Everywhere All At Once“ води во трката за Оскар со 11 номинации

Локално - 24.01.2023

Комедијата „Everything Everywhere All At Once“ води во трката за Оскар со 11 номинации, објави денеска Американската академија за филмски уметности и науки, која ги доделува тие филмски награди.

Објавени номинациите за „Оскар“ 2023, погледнете ја листата

Нетпрес - 24.01.2023

Месеци на филмски фестивали, црвени теписи и предвидувања, доведоа до моментот кога Академијата ги објави номинациите за „Оскар“ за 2023 година. Најавени од актерите Алисон Вилијамс и Риз Ахмед, овогодишните номинации се предводени од филмот ...

Кој се ќе се натпреварува во трката за Оскар? Академијата ги соопштени номинираните

ММС - 24.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм „Everything Everywhere All At Once“ (11), а потоа следат германскиот ...

Трката за Оскар започна: Научно-фантастичен филм има најмногу номинации, Академијата ја објави листата

Вечер Прес - 24.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм „Everything Everywhere All At Once“ (11), а потоа следат германскиот ...

Комедијата во која игра познатата Џејми ли Кертис со најмногу номинации за Оскар

Еспресо - 24.01.2023

Академија за филмски уметности и наука која ja доделува наградaта Оскар информира дека Комедијата „Everything everywhere all at once“ води во трката за Оскар со 11 номинации. Свечената церемонија се очекува да се одржи на 12 март во Холивуд.

Соопштени номинираните за наградата Оскар

Опсервер - 24.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм „Everything Everywhere All At Once“ (11), а потоа следат германскиот ...

ОБЈАВЕНИ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ОСКАР 2023 Испочитувани фаворитите, без жени во категоријата „најдобра режија“

+инфо - 24.01.2023

Актерите Риз Ахмед и Алисон Вилијамс денеска, вторник, 24 јануари, во театарот Семјуел Голдвин во Калифорнија ги објавија имињата на номинираните во 23 категории. Актерите Риз Ахмед и Алисон Вилијамс денеска, вторник, 24 јануари, во театарот Семјуел ...

Соопштени номинираните за наградата Оскар

24 Вести - 24.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм „Everything Everywhere All At Once“ (11), а потоа следат германскиот ...

Обајвени номинициите за Оскар

Република - 24.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм „Everything Everywhere All At Once“ (11), а потоа следат германскиот ...

„Everything Everywhere All At Once“ со најмногу номинации за Оскар

MakPress - 24.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм „Everything Everywhere All At Once“ (11), а потоа следат германскиот ...

Соопштени номинираните за наградата Оскар

OhridNews - 24.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм „Everything Everywhere All At Once“ (11), а потоа следат германскиот ...

Соопштени номинираните за наградата Оскар

ТВ21 - 24.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм „Everything Everywhere All At Once“ (11), а потоа следат германскиот ...

Соопштени номинираните за наградата Оскар

Zoom - 25.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм „Everything Everywhere All At Once“ (11), а потоа следат германскиот ...

Историски промени на Оскарите – дали ќе си го обелат образот?

Кајгана - 25.01.2023

Американската академија за филмски уметности и науки вчера ги соопшти овогодинешните номинации за филмските награди Оскар кои секоја година се доделуваат како признание за професионалците од филмската индустрија, вклучувајќи актери, режисери, ...