TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За помалку од еден месец ДНК промовираа два нови дуети и видео записи

Фокус - 11.06.2024

По дуетот со Наум Петрески, ,,Животе, брате” кој го промовираа минатиот месец, односно пред три недели, музичкото дуо ДНК сними нов дует, овојпат со младата Теа Трајковска. Новиот дует е насловен ,,Амајлија” и автори на истиот се Панчо и Лазар ...

ДНК со спот снимен во хотелот на АДОРА во Златибор за новата песна „Амајлија“

365 - 11.06.2024

Популарното дуо ДНК, на сите музички и социјални платформи синоќа, ја објави најновата песна, преку импресивен видео спот, кој Панчо, Андреј и Теа Трајковска го снимија во 21 st Century by Adora, еден од најубавите хотели и омилено место за престој ...

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија: Слушнете ја нивната нова песна (видео)

Црнобело - 11.06.2024

Сѐ уште не стивнуваат реакциите за дует-песната "Животе Брате" на ДНК, која ја промовираа пред само неколку недели, а тие вчера на сите музички и социјални платформи објавија уште една нова песна.

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија: Слушнете ја нивната нова песна

Курир - 11.06.2024

Сѐ уште не стивнуваат реакциите за дует-песната “Животе Брате” на ДНК, која ја промовираа пред само неколку недели, а тие вчера на сите музички и социјални платформи објавија уште една нова песна.

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија“: Слушнете ја нивната нова песна! (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 11.06.2024

Сѐ уште не стивнуваат реакциите за дует-песната „Животе Брате” на ДНК , која ја промовираа пред само неколку недели, а тие вчера на сите музички и социјални платформи објавија уште една нова песна.

ДНК со спот снимен во хотелот на АДОРА во Златибор за новата песна „Амајлија“

Точка - 11.06.2024

Популарното дуо ДНК, на сите музички и социјални платформи синоќа, ја објави најновата песна, преку импресивен видео спот, кој Панчо, Андреј и Теа Трајковска го снимија во 21st Century by Adora, еден од најубавите хотели и омилено место за престој ...

ДНК и Теа Трајковска имаат иста – „Амајлија” (ВИДЕО)

Вистина.мк - 12.06.2024

Сѐ уште не стивнуваат реакциите за дует-песната “Животе, брате” на ДНК , која ја промовираа пред само неколку недели, а тие вчера на сите музички и социјални платформи објавија уште една нова песна.

За помалку од еден месец ДНК промовираа два нови дуети и видео записи

Во Центар - 12.06.2024

По дуетот со Наум Петрески, ,,Животе, брате” кој го промовираа минатиот месец, односно пред три недели, музичкото дуо ДНК сними нов дует, овојпат со младата Теа Трајковска. Новиот дует е насловен ,,Амајлија” и автори на истиот се Панчо и Лазар ...

За помалку од еден месец ДНК промовираа два нови дуети и видео записи

Пулс24 - 12.06.2024

По дуетот со Наум Петрески, ,,Животе, брате” кој го промовираа минатиот месец, односно пред три недели, музичкото дуо ДНК сними нов дует, овојпат со младата Теа Трајковска.Новиот дует е насловен ,,Амајлија” и автори на истиот се Панчо и Лазар ...