TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Преслушани 25 „бомби“ за „Монструм“, ова се деталите

Либертас - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

Што открија „бомбите" за Смилковското езеро - нови ќе се слушаат и на 4 октомври

Канал5 - 18.09.2019

Поранешниот министер за правда, Блерим Беџети го одолговлекувал потпишувањето на екстрадицијата на двајца од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Екс министрите Гордана Јанкуловска, Миле Јанакиески и Блерим Беџети, но и екс ...

ЕЧЕА ,,БОМБИ“ НА СУДЕЊЕТО ЗА ,,МОНСТРУМ“ – СЕ СЛУШААТ ГЛАСОВИ НА ПОРАНЕШНИ ФУНКЦИОНЕРИ

24 Вести - 18.09.2019

25 нови „бомби“ и повеќе од 130 илјади смс пораки и транскрипти, донесе денеска обвинителката Фатиме Фетаи на рочиштето за предметот Монструм. Со овластување од Љубомир Јовески кој неа и на нејзиниот колега Гаврил Бубевски повторно им го даде во ...

Преслушани 25 „бомби“ за „Монструм“, судењето продолжува на 4 октомрви

Сител - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

Одекнаа 25 бомби на денешното рочише за „Монструм“

Телма - 18.09.2019

Неколку години ги чекаа, неколку часа ги слушаа. 25-те нови аудио бомби за „Монструм“ одекнаа на третиот кат од Кривичниот суд. Се слушнаа гласовите на поранешните владини функционери Груевски, Јакуловска, Јанакиевски, Блерим Беџети, Муса Џафери, ...

Поранешниот министер за правда, Беџети, не потпишувал екстрадиција на обвинети во „Монструм”

МКД - 18.09.2019

Поранешниот министер за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Како што се слушна денеска во судница, во прислушуваниот разговор од 14 март 2013 година, ...

„Монструм“: Преслушани 25 „бомби“, судењето продолжува на 4 октомври

Нова ТВ - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа преслушани 25 снимени разговори.

На судењето за петкратното убиство кај Смилковско езеро се пуштаа разговори на мајката и гатачката на Груевски

Либертас - 18.09.2019

За случајот „Монструм“, денеска во Основниот суд Скопје 1 се пуштаат 25 прислушувани разговори во врска со петкратното убиство кај Смилковско езеро пред седум години. Од половина бомби што беа денеска пуштени, доминираа приватни и небитни разговори ...

И гатачката на Груевски во „бомбите“ за Монструм предвидува вмешаност на луѓе со униформа

МКД - 18.09.2019

Во новите докази кои денес првпат се отворија на судењето за Монструм има и лични ставови, мислења, но и предвидувања на соговорниците. Во една од „бомбите“ јавноста денес имаше можност да го чуе гласот на Катерина Најденова, гатачката на ...

Се преслушуваа 25 ‘бомби’ за случајот ‘Монструм’

Нетпрес - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско езеро крај Скопје на 12-ти април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ кој го водеше Специјалното јавно обвинителство ќе профолжи на 4-ти октомври, откако на рочишетото во средата на СЈО, беа ...

Блерим Беџети одбивал да побара екстрадиција на обвинети во „Монструм“ и барал противуслуги од Јанкулоска и Мијалков

Сакам да кажам - 18.09.2019

Во продолжение на вкупно 25-те бомби за „Монструм“, на повтореното судење за петкратното убиство кај Смиљковското езеро пред 7 години, излезе на површина одбивањето на тогашниот министер за правда Блерим Беџети да го испрати барањето за екстрадиција ...

Беџети одбил да ја потпише екстрадицијата за обвинети во „Монструм“

Н.Македонија - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во ...

Адвокатката на семејствата на жртвитте од „Монструм“: Нема нешто суштинско во „бомбите“

+инфо - 18.09.2019

Адвокатката на семејствата на жртвите од „Монструм“, Дафинка Ивановска, по денешното рочиште, рече дека тие долго ги очекувале овие бомби, поради тоа како биле најавувани, но дека не виделе ништо суштинско во нив.

„Бомби“ за „Монструм“: Беџети одбивал да потпише за екстрадиција, се слушаат и гатачката и мајката на Груевски

+инфо - 18.09.2019

Бомбите за „Монструм“, вкупно 25, денеска се слушаа на рочиштето за овој судски процес кој продолжи со истите обвинители, Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, но под надлежност на редовното обвинителство.

Ивановска: Родителите очекуваат правда за убиството на нивните деца

Н.Македонија - 18.09.2019

Овие родители зад мене доаѓаат секој ден и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава, изјави адвокатката на оштетените во случајот „Монструм“, Дафинка Ивановска, по денешното рочиште и по преслушувањето на 25 прислушувани материјали од СЈО.

Ексминистерот за правда, Беџети, одбил да ја потпише екстрадицијата за обвинети во „Монструм“

Точка - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во ...

Ивановска: Бомбите за „Монструм“ немаат ништо суштинско

ММС - 18.09.2019

„Нешто суштинско нема во бомбите“ вели адвокатката на оштетените во случајот „Монструм“ Дафинка Ивановска, и додава дека не е примерно власта да има влијание врз судсвото алудирајќи на презентираните разговори од март 2013 година кога власта ...

Ексминистерот за правда, Беџети, одбил да ја потпише екстрадицијата за обвинети во „Монструм“

Макфакс - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм”, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во ...

Блерим Беџети не сакал да ја потпише екстрадицијата за обвинетите во „Монструм“

А1 On - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм”, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во ...

Ивановска: Родителите очекуваат правда за убиството на нивните момчиња

Press24 - 18.09.2019

Овие родители зад мене доаѓаат секој ден, и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава”, ова по денешното рочиште го изјави адвокатката на оштетените во случајот „Монструм”, Дафинка Ивановска по преслушувањето на 25 прислушувани материјали од ...

Ивановска: Родителите очекуваат правда за убиството на нивните момчиња

Макфакс - 18.09.2019

“Овие родители зад мене доаѓаат секој ден, и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава”, ова по денешното рочиште го изјави адвокатката на оштетените во случајот „Монструм”, Дафинка Ивановска по преслушувањето на 25 прислушувани материјали ...

Ивановска: Родителите очекуваат правда за убиството на нивните момчиња

Точка - 18.09.2019

„Овие родители зад мене доаѓаат секој ден и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава“, ова го изјави адвокатката на оштетените во случајот „Монструм“, Дафинка Ивановска по денешното рочиште и по преслушувањето на 25 прислушувани материјали ...

„Бомби“ за „Монструм“: Ексминистерот за правда, Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за обвинети

Либертас - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во ...

Ивановска: Родителите на убиените момчиња во „Монструм“ очекуваат правда

А1 On - 18.09.2019

„Овие родители зад мене доаѓаат секој ден, и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава“. Ова по денешното рочиште го изјави адвокатката на оштетените во случајот „Монструм“, Дафинка Ивановска, по преслушувањето на 25 прислушувани материјали ...

„Бомба“ за Монструм открива дека екс министерот за правда Беџети не потпишувал екстрадиција на обвинетите од Косово

еМагазин - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на Специјалното јавно обвнителство (СЈО), продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

Адвокатката на семејствата на жртвите, Ивановска: Долго ги чекавме „бомбите„ за „Монструм“, но во нив нема ништо ...

еМагазин - 18.09.2019

Адвокатката на семејствата на жртвите, Дафинка Ивановска, по денешното рочиште за „Монструм“, рече дека тие долго ги очекувале овие бомби, поради тоа како биле најавувани, но дека не виделе ништо суштинско во нив.

И гатачката на Груевски во „бомбите“ за Монструм предвидува вмешаност на луѓе со униформа

Вечер - 18.09.2019

Во новите докази што денес првпат се отворија на судењето за Монструм има и лични ставови, мислења, но и предвидувања на соговорниците. Во една од „бомбите“ јавноста денес имаше можност да го чуе гласот на Катерина Најденова, гатачката на ...

На судењето за петкратното убиство кај Смилковско езеро се пуштаа разговори на мајката и гатачката на Груевски

Сакам да кажам - 18.09.2019

За случајот „Монструм“, денеска во Основниот суд Скопје 1 се пуштаат 25 прислушувани разговори во врска со петкратното убиство кај Смилковско езеро пред седум години. Од половина бомби што беа денеска пуштени, доминираа приватни и небитни разговори ...

Во „бомбите“ за случајот „Монструм“ се слушаат гласови на луѓе блиски до Груевски

Н.Македонија - 18.09.2019

Приватни и несуштински разговори беа пуштени во 13 од 25 „бомби“ во судницата за случајот „Монструм“. Во разговорите се слушаат Коце Трајановски, Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска, Сашо Мијалков, Надежда Груевска, Никола Груевски, личната ...

Поранешната владејачка гарнитура во бомбите за „Монструм“

Слободен Печат - 18.09.2019

Во серијата објавени разговори можеше да се слушне како Љупчо Тодоровски ексдиректир на БЈБ му се жали на Сашо Мијалков дека Блерим Беџети од ДУИ не сакал да ја потпишел ексррадацијата на двацата бегалци од случајот „Монструм" кој се во Косово.

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм”, ...

24Инфо - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм”, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова e една од бомбите која беше пуштена во судницата.

Ивановска: Родителите на убиените во „Монструм“ чекаат правда

Слободен Печат - 18.09.2019

Таа рече дека е чудно што информации за ваков крупен случај имале луѓе како Оливера Трајковска и Орце Камчев. Овие родители зад мене доаѓаат секој ден, и очекуваат нешто сериозно, очекуваат правна држава.

И гатачката на Никола Груевски во бомбите за „Монструм“: Ќе бидат вмешани и униформирани лица!

Точка - 18.09.2019

Денес во текот на судењето за случајот „Монструм“, јавноста имаше можност да чуе нови докази од добропознатиот случај - петкратното убиство кај Смилковско езеро кое се случи на 12-ти април, 2012-та година.

И гатачката на Груевски во бомбите од „Монструм“

24Инфо - 18.09.2019

Овој разговор, според податоците на Обвинителството, кое е предлагач на доказите, е направен на 13 април 2012 година во 14 часот. Соговорник на гатачката Најденова во овој разговор е Ленче Самарџиска, секретарка на поранешниот премиер- објави МКД.

Случај „Монструм“: Во судницата се слушаат разговори во врска со настанот на луѓе блиски до Груевски

Макфакс - 18.09.2019

Приватни и несуштински разговори беа пуштени во 13 од 25 бомби во судницата за случајот „Монструм“. Во разговорите се слушаат Коце Трајановски, Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска, Сашо Мијалков, Надежда Груевска, Никола Груевски, личната секретарка ...

Гатачката, секретарката и мајката на Груевски зборувале на телефон за „Монструм“

А1 On - 18.09.2019

Приватни и несуштински разговори беа пуштени во 13 од 25 бомби во судницата за случајот „Монструм“. Во разговорите се слушаат Коце Трајановски, Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска, Сашо Мијалков, Надежда Груевска, Никола Груевски, личната секретарка ...

Ексминистерот за правда Блерим Беџети одбивал да го потпише екстрадиционото барање за обвинетите во „Монструм“

PressingTV - 18.09.2019

На денешното рочиште на повторното судење за петкратното убиство кај Смилковското езеро во 2012 година се слушаа 25 „бомби“, во чија содржина во глобала немаше ништо суштински, освен во една-две.

Беџети одбивал да ја потпише екстрадицијата за „Монструм“

CivilMedia - 18.09.2019

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм”, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во ...

„БОМБА“ ОТКРИ: Беџети не сакал да потпише екстрадиција за Демири и Исмаиловиќ

Фактор - 18.09.2019

Во „бомбите“ за случајот „Монструм“ кои денеска се слушаа во судница, се откри дека бившиот министер за правда од редовите на ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да го потпише барањето за екстрадиција од Косово за двајцата обвинети Алил Демири и Африм ...

Министер не потпишувал барање за екстрадиција на осомничените за убиствата кај Смилковско

Expres - 18.09.2019

На повтореното судење за петкратното убиство кај Смлљковското езеро пред 7 години, и при преслушување на вкупно 25 „Бомби“ излезе на површина одбивањето на тогашниот министер за правда Блерим Беџети да го испрати барањето за екстрадиција за Алил ...

Гатачката на Груевски и брат му на Мијалков збореле за убиството кај Смилковско езеро

Скопје1 - 18.09.2019

Извор: СДК.мк Од половина бомби што беа денеска пуштени, доминираа приватни и небитни разговори меѓу секретарката на експремиерот Никола Груевски, Ленче Самарџиска, и неговата гатачка Катерина Најденова, веќе објавени разговори меѓу новинарката ...

На судењето за петкратното убиство кај Смилковско езеро се пуштаа разговори на мајката и гатачката на Груевски

Локално - 18.09.2019

За случајот „Монструм“, денеска во Основниот суд Скопје 1 се пуштаат 25 прислушувани разговори во врска со петкратното убиство кај Смилковско езеро пред седум години. Од половина бомби што беа денеска пуштени, доминираа приватни и небитни разговори ...

Преслушани 25 „бомби“ за „Монструм“, судењето продолжува на 4 октомрви

Опсервер - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

Случај „Монструм“: „Бомби“ за „Монструм“: Беџети одбивал да ја потпише екстрадицијата за обвинети

1tv - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

Адвокатката на семејствата во случајот „Монструм“: Нема ништо суштинско во бомбите

MakPress - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

Преслушани 25 „бомби“ за „Монструм“, судењето продолжува на 4 октомрви

Скопје инфо - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

Преслушани 25 „бомби” за „Монструм”, судењето продолжува на 4 октомрви

iPortal - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм” на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

Преслушани 25 „бомби“ за „Монструм“, судењето продолжува на 4 октомрви

Независен - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

Преслушани 25 „бомби“ за „Монструм“ - судењето продолжува на 4 октомрви

Press24 - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.

Преслушани 25 „бомби“ за „Монструм“, судењето продолжува на 4 октомври

CivilMedia - 18.09.2019

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, познато како предмет „Монструм“ на СЈО, продолжува на 4 октомври, откако на денешното рочиште беа сослушани 25 снимени разговори.