TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ривалдо објасни зошто трансферот на Нејмар во Реал нема да биде предавство

Дерби - 14.08.2019

Иднината на Нејмар и натаму е непозната по вчерашниот состанок кој го одржаа челните луѓе на Барселона и ПСЖ, а иако првично делува дека Бразилецот е најблиску до враќање на „Камп Ноу“, Ривалдо предупредува дека не треба да се отпише опцијата за ...

ПСЖ ги одби понудите од шпанските гиганти за Нејмар

Слободен Печат - 14.08.2019

Според Би-Би-Си, францускиот шампион нема намера евтино да го даде Бразилецот. Францускиот шампион ПСЖ ги одби последните понуди на Барселона и Реал Мадрид за Нејмар, објави новинарот на Би-Би-Си, Гилем Балаг, кој одлично е упатен во случувањата во ...

„Прашање од милион долари е зошто Нејмар не потпиша за Реал, татко му ја зема понудата и...“

24Фудбал - 14.08.2019

Шпански „АС“ во вистински момент направи интервју со човекот под чиј надзор Нејмар во 2006. година работеше во Реал Мадрид, шпанскиот гигант имал намера да го задржи, меѓутоа таткото на фудбалерот издејствувал со посебни намери.

ПСЖ со последниот потег му прати јасна порака на Нејмар: Не си пожелен во тимот…

СуперСпорт - 14.08.2019

ПСЖ се обидува да пронајде најдобро решение за нив за да се реши од Нејмар, но Бразилецот и понатаму е дел од овој тим. Парижаните вчера имале состанок со претставниците на Барса, но на крај не постигнале никаков договор затоа што Барселона понудила ...

Ривалдо: Не би било предавство ако Нејмар потпише за Реал

Екипа - 14.08.2019

Легендарниот бразилски фудбалер Ривалдо смета дека Нејмар не би направил предавство кон Барселона доколку ова лето потпише договор со Реал Мадрид. Тој најави заминување од ПСЖ, а двата шпански гиганти се обидуваат да го ангажираат до крајот на ...

ПСЖ му го понудил Нејмар на Реал Мадрид, а за возврат побарал - три ѕвезди!?

Sport 1 - 14.08.2019

Барселона и ПСЖ во Париз ја имаа првата рунда на преговори за потенцијалниот трансфер на Нејмар, но не успеаа да се договорат, а планот на Каталонците сака да го расипе Реал Мадрид. За Нејмар е заинтересиран и Реал, кој исто така сака да го ...

ПСЖ со последниот потег му покажа на Нејмар дека не го сака во тимот (ФОТО)

Sport 1 - 14.08.2019

ПСЖ се обидува да најде решение за да се ослободи од Нејмар, па може да се очекува дека Бразилецот до крајот на летниот преоден рок ќе си ги спакува куферите и ќе го напушти Париз. Парижаните вчера имаа состанок со претставници од Барселона, но на ...

Нејмар тренира сам, откриени нови детали од синоќешната средба во Париз, клучен бил еден телефонски повик на Нејмар ...

24Фудбал - 14.08.2019

Медиумите од Шпанија пренесуваат нови детали од средбата на делегацијата на Барселона со Леонардо во Париз, пресврт во преговорите се случил кога спортскиот директор на ПСЖ добил телефонски повик од таткото на Нејмар.

ПСЖ му даде на знаење на Нејмар дека ќе си оди

SportMedia - 14.08.2019

Францускиот првак ПСЖ јасно му даде до знаење на Нејмар дека ќе си оди од клубот до крајот на преодниот рок. Дали тоа ќе биде Барселона или Реал Мадрид ќе почекаме за да видиме, а дотогаш Бразилецот ќе тренира сам.

Агентот на Кутињо преговара со Барселона за следните чекори

TopSport - 14.08.2019

Агентот на Филипе Кутињо денеска бил во просториите на Барселона за да се договорат условите под кои Бразилецот ќе замине од „Ноу Камп“ по нецели две години во Каталонија. Агентот Џулијано Бертолучи пристигнал во Барселона во средата, откако ...

ПСЖ од Реал за Нејмар побарал, тројца играч, но двајца од нив се „недопирливи“ во Мадрид!

Спортски - 14.08.2019

Барселона и ПСЖ во Париз ја завршија првата рунда преговори околу потенцијалниот трансфер на Нејмар, но работите немаа напредок. Каталонскиот тим нема доволно средства да ја плати цената за Бразилецот, па понудиле 100 милиони евра Фелипе Кутињо и ...

ПСЖ ја заостри реториката: Чао Нејмар!

Спортклуб - 14.08.2019

Парижаните и дефинитивно се решени да расчистат со Нејмар ова лето и да го продадат за скоро истата сума на пари за кој го доведоа пред две години. Реал Мадрид и Барселона остануваат двата најголеми конкуренти каде би можел Нејмар да заигра, а ...

Ривалдо: ПСЖ нема да губи пари само за тоа што Нејмар сака во Барселона

Спортски - 14.08.2019

Легендарниот бразилски фудбалер смета дека навивачите на Барселона не би имале причина да му бидат лути на Нејмар во случај да направи трансфер во Реал Мадрид. „Јас не би гледал како на предавство ако потпише за Реал.

Ракитиќ не сака да биде дел од пакетот за Париз

Екипа - 14.08.2019

Хрватскиот интернационалец Иван Ракитиќ сака да остане на „Камп Ноу“. Тој ја одбил понудата да влезе во пакетот играчи кои Барселона би ги понудила на Пари Сен Жермен како дел од размената за ангажман на Нејмар.

Агентот на Нејмар преферира Бразилецот да заврши во Реал Мадрид, причината е едноставна, ќе добие многу пари

24Фудбал - 14.08.2019

Агентот на Нејмар, Пини Захави преферира Бразилецот ова лето да се пресели на Сантијаго Бернабеу, бидејќи ваков транфер ќе биде прилично лукративен и за него. Напаѓачот сака да замине од Париз и преферира да се врати на Камп Ноу.

„Мундо Депортиво“: Ниту Ракитиќ сака да се сели во ПСЖ, ниту тие не го сакаат него!

СуперСпорт - 14.08.2019

Барселона се обидува да го донесе Нејмар, па во Париз беше спортскиот директор Ерик Абидал, како и останати членови од тимот. Некои медиуми пишуваат дека ПСЖ го понудил Филипе Кутињо, а други, пак, пишуваат дека во понудата бил и 31-годишниот Иван ...

Барса за Нејмар го нуди Кутињо и 80 милиони, ПСЖ сака уште!

Алсат-М - 14.08.2019

Каталонскиот гигант, Барселона, му понуди на Пари сен Жермен 80 милиони евра и бразилскиот фудбалер, Фелипе Кутињо“, за трансфер на неговиот сонародник, Нејмар да Силва, пренесуваат светските медиуми.

Реал Мадрид му нуди мега-трампа на ПСЖ: Три ѕвезди во замена за Нејмар!?

СуперСпорт - 14.08.2019

Нејмар дефинитивно ќе го напушти ПСЖ во следниот период, а засега Барселона и Реал Мадрид се борат за неговиот потпис, што значи дека Бразилецот најверојатно ќе се врати во Шпанија. Каталонците го понудија Филипе Кутињо плус 100 милиони евра, но ПСЖ ...

Има ли прогрес во преговорите за Нејмар? Ова е епилогот од средбата на Барса и ПСЖ во Париз

МКД - 14.08.2019

Синоќа во Париз делегација на Барселона се сретна со спортскиот директор на ПСЖ Леонардо, според медиумите, состанокот донел минимален напредок во преговорите. Нејмар сака да замине од Паркот на Принцовите и да се врати на Камп Ноу.

„Кралевите“ нудат мегаразмена: Иско, Варан и Марсело за Нејмар

Екипа - 14.08.2019

Бразилецот Нејмар заминува од Пари Сен Жермен, а Барселона и Реал Мадрид наддаваат за да се врати во Шпанија. Прашање е каде, дали на „Камп Ноу“ или на „Сантијаго Бернабеу“. Каталонскиот тим го нуди Фелипе Кутињо и 100 милиони евра, а ПСЖ во размена ...

Нова понуда на Барселона за Нејмар

СуперСпорт - 14.08.2019

Најскапиот фудбалер на светот не крие дека сака да го напушти ПСЖ, а оваа желба би можела да му се оствари до крајот на преодниот рок. Нејмар се поврзува со великаните Реал Мадрид и Барселона.

Ова е епилогот од вчерашните преговори во Париз помеѓу Барса и ПСЖ

Спортски - 14.08.2019

Управата на Барселона и ПСЖ вчера во Париз преговараа за враќање на Нејмар во Каталонија, но конечене договор засега не е постигнат. После неколку часа вчера вечер преговорите завршиле, а како што пренесуваат медиумите значаен напредок во ...

Големи се разликите: ПСЖ и Барса по првата рунда преговори за Нејмар – не се договорија!

Sport 1 - 14.08.2019

И понатаму трае сагата за Нејмар, а очигледно Бразилецот заврши со парижаните и останува само да се види каде ќе ја продолжи кариерата. Денеска беше одржан првиот состанок меѓу претставници на Барселона и ПСЖ, а договор не беше постигнат меѓу двете ...

Агентот на Кутињо: Не сум во Париз, во Лондон сум

А1 On - 13.08.2019

Бразилскиот медиум „Еспорте Интеративо“ објави дека личниот агент на Филипе Кутињо, Киа Џорaбчиан, пристигнал во Париз за да учествува во разговорите меѓу Барселона и Париз Сен Жермен за Нејмар.

Агентот на Кутињо пристигнал во Париз!

Спортски - 13.08.2019

Преговорите помеѓу Барселона и ПСЖ продолжени се денес, а расплетот го чека и Фелипе Кутињо. Според повеќе информации од каталонските медиуми, но и Твитер профилите кои се занимаваат со трансфер сега знаеме дека делегацијата на Барселона вклучувајќи ...

Роналдо откри во што е подобар од Меси

OhridNews - 13.08.2019

Полемиката околу тоа кој е подобар Кристијано Роналдо или Лионел Меси доби нова димензија, откако португалскиот репрезентативец во најновото издание на документарецот за светскиот фудбал даде свое видување.

Нејмар да си замине од ПСЖ до крајот на денот!

iPortal - 13.08.2019

Шпанската сапуница во кој главната улога ја игра бразилскиот фудбалски интеранционалец Нејмар, луѓето од ПСЖ бараат да заврши до крајот на денот! Ваквиот јасен и гласен став на првиот човек кај францускиот првак ПСЖ, Насер ал-Хелаифи го пренесе ...

Зошто Баерн ги следи преговорите помеѓу Барса и ПСЖ за Нејмар?

Спортски - 13.08.2019

Барселона и ПСЖ денес во Париз имаат состанок на кој ќе се обидат да го договорат трансферот на Нејмар. Нејмар пред две години пристигна во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, но се покаја што го напушти каталонскиот клуб.

Шефот на ПСЖ објави: Нејмар да си оди до крајот на денот!

Локално - 13.08.2019

Летната сага од трансферот на Нејмар ќе заврши денес! Веста е од шпанскиот весник „Спорт“, во кој се цитираат извори инволвирано во зделката. Покрај тоа, овој ултиматум го упатил претседателот на Пари Сен Жермен, Насер ал-Хелаифи.

Роналдо кажа која е разликата меѓу него и Меси

Локално - 13.08.2019

Португалскиот напаѓач на Јувентус, Кристијано Роналдо отворено зборуваше за неговото индиректно ривалство со Лионел Меси. „Меси е одличен фудбалер кој ќе биде запаметен не само по „Златните топки“, туку и за тоа дека останува на врвот година по ...

Откриени нови детали од средбата на Барса и ПСЖ, Нејмар повеќе нема да тренира со останатите играчи

МКД - 14.08.2019

Спортскиот директор на ПСЖ го променил тонот во преговорите на синоќешниот состанок со делегацијата на Барселона откако добил телефонски повик од таткото на Нејмар, кој му кажал дека мора да направи напор и да се изнајде решение.

Дибала заминува во СПЖ?

Алсат-М - 13.08.2019

Аргентинскиот напаѓач, Пауло Дибала е сѐ поблизу до трансфер во Пари Сен Жермен, пренесува Газета дело Спорт. На Дибала во финишот на преодниот рок во Англија му пропадна трансферот во Манчестер Јунајтед или Тотенхем, па сега Паризаните се први ...

Зидан не исклучува трансфер на Нејмаро во Реал!

Алсат-М - 13.08.2019

Тренерот на фудбалерите на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, навести дека бразилецот Нејмар би можело да го напушти Пари сен Жермен и да дојде на „Сантијаго Бернабеу“ до крај на преодниот рок. Медиумите преку летото шпеклулираат дека покрај Барселона, во ...

TРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Преговори во Париз, Перишиќ потпиша, Икарди сака само во Јувентус, Меси помага за Нејмар

Спортски - 13.08.2019

И денес известуваме за сите случувања на трансфер пазарот, секако овие денови најголемо внимание привлекува ситуацијата со Нејмар за кого станува се поверојатно дека ќе се врати во Барселона.

Агентот на Кутињо преговара со Барселона за следните чекори

Макфакс - 14.08.2019

Агентот на Филипе Кутињо денеска бил во просториите на Барселона за да се договорат условите под кои Бразилецот ќе замине од „Ноу Камп“ по нецели две години во Каталонија. Агентот Џулијано Бертолучи пристигнал во Барселона во средата, откако ...

Клучен фактор во враќањето на Нејмар во Барселона може да биде Меси

Спортски - 13.08.2019

Нејмар ова лето сигурно ќе го напушти Пари Сен Жермен исамо прашање е дали ќе премине во Барселона или Реал Мадрид. Бразилецот во 2017 година во рекорден трансфер вреден 222 милиони евра пристигна од Барселона во ПСЖ, но веројатно не очекуваше дека ...

Денес во Париз се преговара за Нејмар!

Спортски - 13.08.2019

Француските медиуми утрово пренесуваат дека Барселона и ПСЖ денес ќе одржат клучни преговори околу трансферот на Нејмар. Претставници на Барселона на чело со Ерик Абидал утрово отпатувале во Париз, а „Мундо Депортиво“ објави фотографија од авионот ...

ПСЖ го „избриша“ Нејмар (ВИДЕО)

Спортски - 13.08.2019

Како што пренесува „УОЛ Еспорте“ ПСЖ ги отстрани сите обележја од Нејмар од клупската продавница. Нејмар е една од главните ѕвезди на ПСЖ и од неговото доаѓање во тимот на Барселона се трудеа да ја истакнат неговата слика секаде каде што можеа.

Меси го убедувал Нејмар да не потпишува за Реал Мадрид

Макфакс - 13.08.2019

Лионел Меси „интервенирал“ во сагата околу потенцијалниот трансфер на Нејмар, откако директно му се јавил на Бразилецот да го убеди да не заминува во Реал Мадрид, туку од ПСЖ да се врати во Барселона, јавуваат шпанските медиуми.

Тухел бара Дембеле да биде дел од трансферот на Нејмар

А1 On - 13.08.2019

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел сака Усман Дембеле да биде вклучен во договорот во евентуален трансфер на Нејмар во Барселона, објавија медиумите во Франција. Во ПСЖ се надеваат на добивање дарежлива понуда, но немаат ништо против, да го ...

Барса и ПСЖ ќе преговараат за Нејмар, Каталонците го нудат Кутињо и 80 милиони евра

Локално - 13.08.2019

Претставниците на Барселона денеска ќе патуваат во Париз за да се сретнат со газдите на Пари Сен Жермен за да преговараат за Нејмар, тврдат каталонските медиуми. Според „Мундо Депортиво“ и „Спорт“, започнува круцијална недела за иднината на ...

Тухел: Нема да можам да спијам, ако го изгубиме Нејмар

Локално - 13.08.2019

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел изјави дека евентуалната продажба на Нејмар сигурно ќе влијае на неговиот сон. Како што е познато, „кариоката“ е многу блиску до враќање во Барселона, а двата клуба го финализираат трансферот.

Меси го убедува Нејмар да не оди во Реал

Независен - 13.08.2019

Капитенот и напаѓач на Барселона, Лионел Меси прави се што е можно за да го убеди Нејмар да се врати во каталонскиот клуб. Тој го повика Бразилецот и го замоли да ја одбие поповолна понуда на Реал Мадрид, пренесува „Марка“.

Реал доби сојузник, агентот на Нејмар преферира трансфер во Мадрид за да „лапне“ поголема провизија

МКД - 14.08.2019

Реал доби сојузник во обидите да го ангажира Нејмар, агентот Пини Захави преферира трансфер во Мадрид за тој да си „лапне" поголема провизија. Напаѓачот сака да замине од Париз и негова желба и прв приоритет е да се врати на Камп Ноу.

Агентот на Кутињо: Не сум во Париз, во Лондон сум

Нетпрес - 13.08.2019

Бразилскиот медиум „Еспорте Интеративо“ објави дека личниот агент на Филипе Кутињо, Киа Џорбичан, пристигнал во Париз за да учествува во разговорите меѓу Барселона и Париз Сен Жермен за Нејмар.

Агентот на Кутињо преговара со Барселона за следните чекори

Точка - 14.08.2019

Агентот на Филипе Кутињо денеска бил во просториите на Барселона за да се договорат условите под кои Бразилецот ќе замине од „Ноу Камп“ по нецели две години во Каталонија. Агентот Џулијано Бертолучи пристигнал во Барселона во средата, откако ...

Тухел бара Дембеле да биде дел од трансферот на Нејмар

Денешен - 13.08.2019

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел сака Усман Дембеле да биде вклучен во договорот во евентуален трансфер на Нејмар во Барселона, објавија медиумите во Франција. Во ПСЖ се надеваат на добивање дарежлива понуда, но немаат ништо против, да го ...

Меси го убедува Нејмар да не оди во Реал

Локално - 13.08.2019

Капитенот и напаѓач на Барселона, Лионел Меси прави се што е можно за да го убеди Нејмар да се врати во каталонскиот клуб. Тој го повика Бразилецот и го замоли да ја одбие поповолна понуда на Реал Мадрид, пренесува „Марка“.

Агентот на Кутињо: Не сум во Париз, во Лондон сум

Опсервер - 14.08.2019

Бразилскиот медиум „Еспорте Интеративо“ објави дека личниот агент на Филипе Кутињо, Киа Џорбичан, пристигнал во Париз за да учествува во разговорите меѓу Барселона и Париз Сен Жермен за Нејмар.

Тухел бара Дембеле да биде дел од трансферот на Нејмар

MakPress - 13.08.2019

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел сака Усман Дембеле да биде вклучен во договорот во евентуален трансфер на Нејмар во Барселона, објавија медиумите во Франција. Во ПСЖ се надеваат на добивање дарежлива понуда, но немаат ништо против, да го ...