TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фантастична ноќ за Лазаров: И рекордер и четвртфиналист во ЛШ

24 Вести - 07.04.2021

Кире Лазаров доживеа вечер за паметење бидејќи имаше два големи повода за славење. Покрај тоа што стана рекордер по број на настапи во Лигата на шампионите, неговиот Нант направи сензација, го елиминира Кјелце и се пласира во четвртфиналето.

Подвиг на Лазаров и Нант, го совладаа Киелце за пласман во четвртфинале

Слободен Печат

Сензација во Полска, Лазаров и Нант го елиминираа тимот на Кјелце

Дерби

Лазаров испиша историја, Нант приреди сензација и го елиминираше Кјелце

МКД

Чудо во Полска: „Доктор Кире“ со Нант го елиминираше Киелце

Екипа

Херојски пресврт за Лазаров, отпишаниот Нант го исфрли Киелце!

Gol.mk

Еуфорија во соблекувалната: Лазаров и соиграчите ја прославуваа големата победа над Кјелце (Видео)

Дерби

Спортски Sport M Sport 1 24 Ракомет Спортманија SportMedia Спортклуб Курир

ЕХФ: Кире Лазаров – „Господарот на ракометот“! (ВИДЕО)

Екипа - 07.04.2021

Ниту ЕХФ не можеше да не го одбележи маестралниот настап на најголемата македонска ракометна легенда Кирил Лазаров, кој имаше феноменални последни десет минути во триумфот на Нант на гостински терен против Киелце и пласманот во четвртфиналето од ...

Кире Лазаров стана рекордер во Европа по број на настапи

Оff.net

Кире е жива легенда во Лигата на шампионите: Лазаров влезе во историјата на најелитното ракометно натпреварување

Дерби

Секоја чест: Кире Лазаров, апсолутен рекордер во ЛШ

Екипа

Жива легенда: Лазаров вечерва и официјално испиша историја во ЛШ!

Sport 1

Лазаров испиша историја во ЛШ – стана играч со најмногу настапи!

Gol.mk

Ракометна икона: Лазаров сруши нов рекорд во Лигата на шампионите!

Спортски

Дриблинг Дриблинг 24 Ракомет Спортманија SportMedia Република 24 Вести SportMedia