TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Метеж на танкери крај брегот на Турција поради ценовниот лимит на руската нафта

Нетпрес - 05.12.2022

Во близина на турскиот брег, по стапувањето на сила на ограничувањето на цената на руската нафта што од понеделникот го воведоа Европската унија, седумте индустриски најразвиени земји од групата Г7 и Австралика, се создаде поморски метеж од танкери, ...

Танкери направија метеж на турскиот брег по ограничувањето на цената на руската нафта

Локално

Танкери полни со руска нафта направија застој во близина на турскиот брег

Фокус

Цените на нафтата пораснаа над 88 долари, ЕУ воведе ембарго

Точка - 05.12.2022

Ембаргото на нафта која се пренесува со бродови стапи на сила на полноќ, а паралелно членките на Г7, Австралија и ЕУ ја ограничија цената на руската нафта на 60 долари, тврдејќи дека сакаат на Русија да и ја отежнат инвазијата на Украина.

Цените на нафтата скокнаа над 88 долари, по ембаргото на ЕУ

Нетпрес

Дали нафтеното ембарго и ограничената цена на нафтата навистина ќе ѝ наштетат на Русија?

Deutsche Welle

Од денеска ограничување на цената на руската нафта, но и забрана за увоз во ЕУ

360 степени

ВОЈНА, САНКЦИИ, ЗАГУБИ - Америка профитира, Европа пред колапс

Фактор

Земјите од ОПЕК остануваат на своите најави, Вашингтон обвинува за поддршка на Русија

Фактор

Стапуваат во сила ограничувања на цената на руската нафта и европското ембарго

Слободен Печат

24Инфо Опсервер Либертас Centar Курир Независен Нетпрес Алсат-М

Цените на нафтата растат по најавата за воведување ценовен плафон

Р.С.Европа - 05.12.2022

Цените на нафтата денеска пораснаа откако земјите извознички на нафта се согласија да не го зголемуваат производството, а групата од седумте најбогати земји во светот (Г7) и нејзините сојузници објавија дека од денеска ќе воведат ограничување на ...

Песков: Русија не прифаќа воведување плафон за цената на руската нафта

Еспресо

Јапонија ја иззема од ценовниот лимит руската нафта од Сахалин 2

Нетпрес

Кина и Русија не се откажуваат од соработката: Енергетиката останува приоритет на двете сили

Локално

Во сила ограничувањето на цената на руската нафта

Р.С.Европа

Цените на нафтата стабилни откако Г7 ја ограничи цената на руската нафта поради војната во Украина

Сакам да кажам

Стартуваше ограничувањето на Г7 за руската нафта, Русија ќе продава само по пазарна цена

Пари

Вечер Прес Centar Мета 4NEWS Макфакс Нетпрес Во Центар Локално

Kремљ: Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

А1 On - 05.12.2022

Ограничувањето на цената на руската нафта кое го одредија западните земји нема да има влијание на офанзивата на Москва во Украина, соопшти денеска Кремљ и предупреди на „дестабилизација“ на светскиот енергетски пазар.

„ЌЕ ЗАЖАЛИТЕ ЗА ОВАА ОДЛУКА! Москва ја отфрла ограничената цена на нафтата, рече Песков – Внимателно ќе ја анализираме оваа ситуација, но…

Во Центар

Kремљ: Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

Бизнис Вести

Kремљ: Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

Gostivarpress.mk

Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

24Инфо

Kремљ: Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

MakPress

Ограничувањето на руската нафта нема да влијае на офанзивата во Украина, порача Кремљ

Н.Македонија

Вечер Прес +инфо Во Центар 365 Пулс24