TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пекинг им наметнува двонеделен карантин на сите што се враќаат во градот

МКД - 14.02.2020

Кинескиот главен град Пекинг им наметнува 14-дневен карантин на сите кои се враќаат во градот и ќе го казни секој кој одбива доброволно да се подвргне на самоизолација или одбива да ги следи службените правила за сузбивање на новиот коронавирус, ...

Две недели карантин за граѓаните што се вратија во Пекинг по празниците

Макфакс - 14.02.2020

Пекинг им нареди на сите граѓани што се вратија во градот по празниците да останат во карантин 14 дена или ќе бидат казнети, јавуваат државните медиуми. На жителите им било речено да останат во нивен карантин или да одат на одредени места за ...

Драконски мерки во Кина: Секој што влегува во Пекинг мора да помине 14 дена во карантин

Канал5 - 14.02.2020

Кинескиот главен град Пекинг наметна 14-дневен карантин за сите кои се враќаат во градот и ќе ги казнуваат сите што одбиваат доброволно да се подложат на самоизолација или одбиваат да ги следат службените правила за борба против коронавирусот.

Пекинг воведе 14-дневен карантин за сите кои се враќаат во градот

Нетпрес - 14.02.2020

Градските власти на Пекинг воведоа 14-дневен каранти за сите коишто се враќаат во главниот град од денешниот ден, особено по завршувањето на празниците за кинеската лунарна Нова година, пренесува во петокот кинеската државна телевизија.

Шокантно видео – Заболени од корона транспортирани во метален контејнер

Канал5 - 14.02.2020

На социјалните мрежи се појави видеo од кинескиот град Вухан, на кое може да се забележи како граѓани на улица, за кои постои сомневање дека се заболени од коронавирусот, најпрво се ставаат во метален контејнер за потоа да бидат одведени во карантин.

(ВИДЕО) ЈА НОСАТ ВО КАРАНТИН: Жена вреска додека ја ставаат во метална кутија

Фактор - 14.02.2020

На социјалните мрежи се појавија видеа на кои кинеските државјани врескаат додека ги ставаат во карантин. На видео се слуша врескање на жена која официјални лица ја ставаат во метална кутија за да ја однесат во изолација.

Од карантин пуштени 181 лице во Франција

Канал5 - 14.02.2020

Првата група француски државјани, кои беа евакуирани од кинескиот град Вухан, по две недели се пуштени од карантин. Француските власти соопштија дека ниту едно од лицата не било заразено од вирусот .

Од карантин пуштени 181 лице во Франција

Макфакс - 14.02.2020

Првата група француски државјани, кои беа евакуирани од кинескиот град Вухан, по две недели се пуштени од карантин. Никој од 181 лице не е позитивен на вирусот, соопштија властите, пренесе „Ројтерс“.

Жена вреска додека ја ставаат во метална кутија: Цели семејства извлекуваат од зграда, шокантни снимки од Кина

Сител - 14.02.2020

Шокантни снимки споделени на социјалните мрежи покажуваат хорор, страв и бес на кинеските државјани додека ги ставаат во карантин поради наглото ширење на корона вирусот. На снимката се слуша врескање на жена која официјални лица ја ставаат во ...

Во Франција 181 лице пуштени од карантин поради коронавирусот

Сител - 14.02.2020

Првата група француски државјани, кои се евакуирани од кинескиот град Вухан, пуштени се денеска од карантин на азурниот брег по две недели. Никој од 181 лице не е позитивен на вирусот, соопштија властите.

Русија и коронавирусот: Жена побегна од карантин, се крие од полицијата

Локално - 14.02.2020

Русинка, која избега од карантин поради сомнителни инфекции на коронатавирусот, веќе неколку дена успева да избегне присилно враќање во болницата. Аља Илјана, 32-годишен физичар, се заклучи во еден стан во Санкт Петербург и одбива да ја отвори ...

Русинка обила брава и побегнала од карантинот во кој била поради коронавирусот: Се бара присилно враќање во болницата!

Точка - 14.02.2020

32-годишната Русинка Алја Илјина побегнала од карантинот во кој била поради сомнение за ширење на смртоносниот коронавирус и веќе неколку дена успева да избегне присилно враќање во болница.

Страшна снимка од Кина: Жена вриска додека ја ставаат во метална кутија зошто се сомневаат на коронавирус

А1 On - 14.02.2020

На социјалните медиуми се појави страшна снимка од Кина. Во видеото се гледа како жена вриска додека ја стваат во метална кутија, поради сомнеж дека е заразена со коронавирус. Луѓето велат дека се огорчени поради оваквиот третман на жителите на ...

Виетнам стави под карантин област со 10.000 жители поради коронавирусот

МКД - 13.02.2020

Повеќе од 10.000 луѓе во селата во близина на главниот град на Виетнам денес се ставени под карантин, откако се откриени шест случаи на смртоносниот нов коронавирус, соопштија властите, пренесе АФП .

Драма : Русинка избегала од карантин за коронавирус , ниту полицијата не може да ја врати (ВИДЕО)

Канал5 - 13.02.2020

Русинка, која бил во карантин под сомнение дека е заразена со коронавирус , избегала и сега и се противи на полицијата што се обидува да ја врати. Ала Илјана (32) во моментов е во нејзиниот стан во Санкт Петерсбург и одбива да им ја отвори вратата ...

Романија и Унгарија ангажираат војска за справување со вирусот

Вечер - 13.02.2020

Сè поголем број земји во Европа и во светот ангажираат војска за евакуација и примање луѓе од Кина во пресрет на епидемијата на корона вирусот, а првите земји од регионот што се приклучија во тоа се Романија и Унгарија, пренесува агенцијата „Бета“ ...

Вознемирувачки снимки од Кина: Жена вреска додека ја ставаат во метална кутија, семејство извлечено од зграда

Press24 - 13.02.2020

Шокантни снимкиобјавени на социјалните мрежи, го покажуваат ужасот, стравот и бесот на кинеските државјани додека ги ставаат во карантин поради наглото ширење на коронавирусот. На снимката се слуша врескање на жена која надлежните ја ставиле во ...

Романија и Унгарија ја ангажираат војската поради коронавирусот

Макфакс - 13.02.2020

Сè поголем број земји во Европа и во светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина по повод епидемијата на коронавирусот, а први земји од регионот што се приклучиле кон тоа се Романија и Унгарија, јавува Балканската ...

Романија и Унгарија испраќаат војска поради коронавирусот

Курир - 13.02.2020

Се поголем број на држави во Европа и светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина поради епидемијата на коронавирусот. Првите земји во регионот кои ја ангажираат војска за евакуација и прифаќање луѓе се Романија и Унгарија.

Вознемирувачки снимки од Кина: Жената вреска додека ја ставаат во метална кутија, а четиричлено семејство насилно го ...

Точка - 13.02.2020

На социјалните мрежи се појавија шокантни снимки кои го прикажуваат целиот хорор, страв и бес на кинеските државјани додека ги ставаат во карантин поради наглото ширење на коронавирусот. На снимката се слуша врескање на жена која официјално ја ...

Виетнам: Село со 10.000 жители во карантин поради коронавирусот

Слободен Печат - 13.02.2020

Во Виетнам досега се потврдени 15 случаи на заразени со коронавирус. Место со 10.000 жители во близина на Ханој, Виетнам, е првата локација во оваа земја која целосно е ставена во карантин поради стравувања за ширење на коронавирусот, објави ...

Место со 10.000 луѓе надвор од Кина ставено во карантин

Макфакс - 13.02.2020

Место со 10.000 жители во близина на Ханој, прво во Виетнам, е ставено во карантин поради страв од ширење на коронавирусот, објави тамашното Министерство за здравство. Карантинот во местото Сон Лои е одреден за период од дваесет дена, објаснуваат од ...

Алармот се вклучи и во Виетнам: Цел град ставен во карантин откако една жена го заразила семејството и соседите со ...

Точка - 13.02.2020

Град со 10 илјади жители во близина на Ханои во Виетнам е ставен во карантин поради страв од ширење на коронавирусот, објавија денес од Министерството за здравство на оваа азиска земја. Карантинот во Сон Лои е одреден на период од 20 дена, појаснија ...

Жена го заразила семејството и соседите: Овој град со 10.000 луѓе ставен во карантин поради страв од ширење на Ковид- ...

Курир - 13.02.2020

Град со 10.000 жители во близина на Ханој е првото населено место во Виетнам што е ставено во карантин поради страв од ширење на Ковид – 19, соопшти Министерството за здравство на земјата.

Место со 10.000 луѓе надвор од Кина, ставено во карантин

24Инфо - 13.02.2020

Место со 10.000 жители во близина на Ханој, прво во Виетнам, е ставено во карантин поради страв од ширење на коронавирусот, објави тамашното Министерство за здравство. Карантинот во местото Сон Лои е одреден за период од дваесет дена, објаснуваат од ...

Град со 10.000 луѓе во Виетнам ставен во карантин

Frontline - 13.02.2020

Откако во ова место, на околу 30 километри северозападно од Ханој, биле потврдени пет случаи на зараза, во Сон Лои е одреден 20-дневен карантин. Град со 10.000 жители во близина на Ханој е првото населено место во Виетнам што е ставено во карантин ...

Град со 10.000 луѓе во Виетнам е првиот во карантин со петмина заразени од Ковид – 19

+инфо - 13.02.2020

Град со 10.000 жители во близина на Ханој е првото населено место во Виетнам што е ставено во карантин поради страв од ширење на Ковид – 19, соопшти Министерството за здравство на земјата.

Град со 10.000 луѓе во Виетнам ставен во карантин

А1 On - 13.02.2020

Град со 10.000 жители во близина на Ханој е првото населено место во Виетнам што е ставено во карантин поради страв од ширење на Ковид – 19, соопшти Министерството за здравство на земјата.

Село во Виетнам во карантин поради коронавирусот

Тера - 13.02.2020

Место со 10.000 жители во близина на Ханој, Виетнам, е првата локација во оваа земја која целосно е ставена во карантин поради стравувања за ширење на коронавирусот, објави Министерството за здравство на оваа земја.

Град со 10.000 луѓе во Виетнам ставен во карантин

Опсервер - 13.02.2020

– Град со 10.000 жители во близина на Ханој е првото населено место во Виетнам што е ставено во карантин поради страв од ширење на Ковид – 19, соопшти Министерството за здравство на земјата.

Место со 10.000 луѓе надвор од Кина ставено во карантин

Centar - 13.02.2020

Место со 10.000 жители во близина на Ханој, прво во Виетнам, е ставено во карантин поради страв од ширење на коронавирусот, објави тамошното министерство за здравство. Карантинот во местото Сон Лои е одреден за период од дваесет дена, објаснуваат од ...

Место со 10.000 луѓе надвор од Кина ставено во карантин (ВИДЕО)

MTM - 13.02.2020

Место со 10.000 жители во близина на Ханој, прво во Виетнам, е ставено во карантин поради страв од ширење на коронавирусот, објави тамошното министерство за здравство. Карантинот во местото Сон Лои е одреден за период од дваесет дена, објаснуваат од ...

Романија и Унгарија ја ангажираат војската поради коронавирусот

Точка - 13.02.2020

Сè поголем број земји во Европа и во светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина по повод епидемијата на коронавирусот, а први земји од регионот што се приклучиле кон тоа се Романија и Унгарија, јавува Балканската ...

Романија и Унгарија ја ангажираат војската поради коронавирусот

24Инфо - 13.02.2020

Сè поголем број земји во Европа и во светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина по повод епидемијата на коронавирусот, а први земји од регионот што се приклучиле кон тоа се Романија и Унгарија, јавува Балканската ...

Унгарија и Романија ја ангажираа војската поради коронавирусот

Република - 13.02.2020

Унгарија и Романија се првите земји од регионот кои за ја ангажираа и војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина по повод епидемијата на коронавирусот. Според Балканската безбедносна мрежа, Унгарија го ангажирала Военото воздухопловство за да ...

Романија и Унгарија ја ангажираат војската поради коронавирусот

Centar - 13.02.2020

Сè поголем број земји во Европа и во светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина по повод епидемијата на коронавирусот, а први земји од регионот што се приклучиле кон тоа се Романија и Унгарија, јавува Балканската ...

Град со 10.000 луѓе во Виетнам ставен во карантин

Вечер - 13.02.2020

Град со 10.000 жители во близина на Ханој е првото населено место во Виетнам што е ставено во карантин поради страв од ширење на Ковид – 19, соопшти Министерството за здравство на земјата.

Романија и Унгарија испраќаат војска поради коронавирусот

24Инфо - 13.02.2020

– Се поголем број на држави во Европа и светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина поради епидемијата на коронавирусот. Првите земји во регионот кои ја ангажираат војска за евакуација и прифаќање луѓе се Романија и Унгарија.

Романија и Унгарија испраќаат војска поради коронавирусот

А1 On - 13.02.2020

Се поголем број на држави во Европа и светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина поради епидемијата на коронавирусот. Првите земји во регионот кои ја ангажираат војска за евакуација и прифаќање луѓе се Романија и Унгарија.

Романија и Унгарија испраќаат војска поради коронавирусот

Либертас - 13.02.2020

– Се поголем број на држави во Европа и светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина поради епидемијата на коронавирусот. Првите земји во регионот кои ја ангажираат војска за евакуација и прифаќање луѓе се Романија и Унгарија.

Романија и Унгарија испраќаат војска поради коронавирусот

Опсервер - 13.02.2020

Се поголем број на држави во Европа и светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина поради епидемијата на коронавирусот. Првите земји во регионот кои ја ангажираат војска за евакуација и прифаќање луѓе се Романија и Унгарија.

Романија и Унгарија ја ангажираат војската поради епидемијата на коронавирусот

Слободен Печат - 13.02.2020

Се поголем број на држави во Европа и светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина поради епидемијата на коронавирусот. Првите земји во регионот кои ја ангажираат војска за евакуација и прифаќање луѓе се Романија и Унгарија.

Романија и Унгарија испраќаат војска поради коронавирусот

+инфо - 13.02.2020

Досега најбројни евакуации од Кина во Европа извршија Франција, Велика Британија и Германија, а глобално САД и Јапонија. Се поголем број на држави во Европа и светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина поради епидемијата на ...

Романија и Унгарија испраќаат војска поради коронавирусот

Нетпрес - 13.02.2020

Се поголем број на држави во Европа и светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина поради епидемијата на коронавирусот. Првите земји во регионот кои ја ангажираат војска за евакуација и прифаќање луѓе се Романија и Унгарија.

Жена вреска додека ја ставаат во метална кутија: Цели семејства во Кина извлекуваат од зграда (Вознемирувачко видео)

Локално - 13.02.2020

На социјалните мрежи се појавија шокантни снимки кои го прикажуваат целиот хорор, страв и бес на кинеските државјани додека ги ставаат во карантин поради наглото ширење на коронавирусот. На снимката се слуша врескање на жена која официјално ја ...

Град со 10.000 луѓе во Виетнам ставен во карантин

MakPress - 13.02.2020

Град со 10.000 жители во близина на Ханој е првото населено место во Виетнам што е ставено во карантин поради страв од ширење на Ковид – 19, соопшти Министерството за здравство на земјата.

Романија и Унгарија испраќаат војска поради коронавирусот

MakPress - 13.02.2020

Се поголем број на држави во Европа и светот ја ангажираат војската за евакуација и прифаќање луѓе од Кина поради епидемијата на коронавирусот. Првите земји во регионот кои ја ангажираат војска за евакуација и прифаќање луѓе се Романија и Унгарија.

Скоро 200 лица се пуштени од карантин, по евакуацијата од Вухан

Локално - 14.02.2020

Првата група француски државјани, евакуирани од кинескиот град Вухан, се ослободени денес од карантин, по две недели. Ниту едно од 181 лице не било позитивно на вирусот, соопштија официјалните лица.

Од карантин пуштени 181 лице во Франција

24Инфо - 14.02.2020

Првата група француски државјани, кои беа евакуирани од кинескиот град Вухан, по две недели се пуштени од карантин. Никој од 181 лице не е позитивен на вирусот, соопштија властите, пренесе „Ројтерс“.

Во Франција 181 лице пуштени од карантин поради коронавирусот

А1 On - 14.02.2020

Првата група француски државјани, кои се евакуирани од кинескиот град Вухан, пуштени се денеска од карантин на азурниот брег по две недели. Никој од 181 лице не е позитивен на вирусот, соопштија властите.