TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кејт Мидлтон била принудена да открие дека има рак?

Курир - 02.04.2024

Не е познато дали информациите протекле од болницата каде што Кејт во јануари имаше операција на абдоменот. На крајот на март, принцезата Кејт Мидлтон објави видео во кое откри дека и бил дијагностициран рак, а наводно била принудена на тоа поради ...

Девојчето кое Кејт Мидлтон го посети кога боледуваше од рак ѝ испрати трогателна порака на принцезата

Еспресо - 02.04.2024

Откако Кејт Мидлтон објави дека има рак, на социјалните мрежи почна да се споделува видео од трогателниот момент кога принцезата од Велс облекла розов фустан за да запознае мало девојче кое има леукемија.

ИЗЛЕКУВАНО ДЕВОЈЧЕ Ѝ ПОРАЧА ДА БИДЕ ХРАБРА Кејт донирала коса на здружение за деца болни од рак

+инфо - 02.04.2024

Кејт Мидлтон во 2017 година ја донирала својата коса на организација која создава перики за млади луѓе кои ја губат косата поради лекување од рак или други состојби. Принцезата од Велс пред 7 години донирала 18 сантиметри од нејзината коса на The ...

ПАЛАТАТА ЈА НАТЕРАЛА КЕЈТ МИДЛТОН ДА ГО СНИМИ ВИДЕОТО Веста за нејзината болест веќе била протечена

+инфо - 02.04.2024

Добро позициониран извор тврди дека некој надвор од Палатата знаел за дијагнозата на Кејт, контактирал со Палатата и ја известил дека ја поседува информацијата. Палатата немала друг избор освен да ја принуди Кејт да објави со што се бори и зошто ...

Извор близок до палатата тврди: Кејт Мидлтон била принудена набрзина да објави дека има рак!

Слободен Печат - 02.04.2024

Кејт Мидлтон , принцезата од Велс на 22 март потврди дека ѝ е дијагностициран рак и дека е на превентивна хемотерапија. Сега, извор близок до кралското семејство открил за „Дејли мејл“ дека времето на објавување на видеото нема никаква врска со ...

„Видов колку е силна Кејт Мидлтон и срам ми е, ОВАА РЕЧЕНИЦА никогаш нема да си ја простам“

Убавина и Здравје - 02.04.2024

Кејт Мидлтон ја пропушти велигденската миса во капелата Свети Џорџ во Виндзор поради здравствени причини. Принцезата, која се бори со ракот, ги поминува велигденските празници со принцот Вилијам и нивните деца Шарлот, Џорџ и Луис во домот во Норфолк.

Што Кејт Мидлтон (не)смее да јаде во текот на лекувањето на канцерот? Превентивната хемотерапија бара драстични промени ...

Точка - 02.04.2024

Превентивната хемотерапија како и другите видови лекување канцер, бара промена на животните навики, а Кејт тоа сериозно го сфатила. Принцезата Кејт закрепнува на својот селски имот Норфолк, додека поминува низ исцрпувачки превентивен третман на ...

Милиони го гледнаа видеото на Кејт Мидлтон без да знаат што се случува зад сцената: Принцезата беше принудена да ...

Убавина и Здравје - 02.04.2024

Палатата откри што се случувало и зошто морале итно да реагираат. Милиони луѓе го гледаа видеообраќањето на Кејт Мидлтон , која на 22 март објави дека боледува од рак. На инстаграм-профилот на принцезата и принцот од Велс тоа видео има околу пет ...

Принц Хари е загрижен што неговите деца се лишени од важна кралска традиција: Велигден без нив

Убавина и Здравје - 02.04.2024

Принцот Хари бил вознемирен што неговите деца не го прославиле Велигден во кралското семејство, пренесува Мирор. Принцот Хари и Меган Маркл живеат во Калифорнија со нивната ќерка Лилибет и синот Арчи.

Кејт Мидлтон има тајни сојузници кои ѝ помагаат во борбата против ракот: Упатените откриваат како оди закрепнувањето на ...

Женски магазин - 02.04.2024

Кејт Мидлтон, принцезата од Велс и понатаму е во центарот на вниманието на светските медиуми, иако шпекулациите за нејзината здравствена состојба се намалени, откако откри дека има рак. Нејзиното семејство, вклучувајќи ги и нејзините родители, брат ...

ФОТО | Како реагирал кралот Чарлс кога ја спомнале Кејт Мидлтон: Неговата реакција е доказ колку навистина се грижи за ...

Слободен Печат - 01.04.2024

Додека кралот Чарлс и кралицата Камила ги поздравувале вчера насобраните граѓани пред капелата Свети Џорџ, некој ја спомнал Кејт Мидлтон, по што следувала трогателна реакција на монархот кој вчера се појави на важниот настан и со тоа го најави ...

Детал во пораката на принцот Хари и Меган кој повторно ги налути Британците

Скопје1 - 01.04.2024

Медиумите продолжуваат будно да ја следат ситуацијата во кралското семејство и на секој начин се обидуваат да најдат нови детали поврзани со Кејт Мидлтон. Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, на крајот на март објави дека и е дијагностициран рак и со ...

Што ќе се случува по смртта на кралот Чарлс – Сите детали за операцијата „Menai Bridge“

Црнобело - 01.04.2024

„Здравјето на кралот Чарлс е во многу полоша состојба, отколку што се соопштува. Ракот го јаде жив“ – извори блиски до кралското семејство тврдат дека ситуацијата е очајна, а со оглед на тоа што му се предвидува уште 2 години живот, наводно се ...

Tрогателниот гест на кралот Чарлс ги остави сите без зборови на велигденската богослужба

Убавина и Здравје - 01.04.2024

Откако Бакингемската палата објави дека сите јавни ангажмани на кралот Чарлс ќе бидат одложени до понатамошно известување додека продолжува неговото лекување од рак, британскиот монарх речиси и не беше виден во јавноста.

Принцот Хари ќе мора да плаќа приватно обезбедување при посетите во Велика Британија

Во Центар - 01.04.2024

Принцот Хари ќе мора да плати за приватно обезбедување при посетите во Велика Британија, откако го загуби судскиот спор против Министерството за внатрешни работи поради полициска заштита. Само минатата година принцот Хари и неговата сопруга Меган ...

Еве како реагираше кралот Чарлс кога му ја спомнаа принцезата Кејт Мидлтон

Локално - 01.04.2024

Вчера пред капелата Свети Џорџ кралот Чарлс се појави на значаен настан, најавувајќи постепено враќање во јавниот живот по дијагнозата на рак минатиот месец. Додека кралот и кралицата Камила ги поздравуваа насобраните граѓани, еден од присутните ја ...

Принцот Хари ќе мора да плаќа приватно обезбедување при посетите во Велика Британија

Пулс24 - 01.04.2024

Принцот Хари ќе мора да плати за приватно обезбедување при посетите во Велика Британија, откако го загуби судскиот спор против Министерството за внатрешни работи поради полициска заштита.Само минатата година принцот Хари и неговата сопруга Меган ...

ЕМОТИВНО! Еве како реагираше кралот Чарлс кога му ја спомнаа принцезата Кејт Мидлтон!

4NEWS - 01.04.2024

Кралот Чарлс вчера поздрави 56 луѓе, велејќи дека дава се од себе во битката со болеста. Надвор од капелата Свети Џорџ вчера, кралот Чарлс се појави на значаен настан, најавувајќи постепено враќање во јавниот живот по дијагнозата на рак минатиот ...

Еве како реагираше кралот Чарлс кога му ја спомнаа принцезата Кејт Мидлтон

Убавина и Здравје - 01.04.2024

Вчера пред капелата Свети Џорџ кралот Чарлс се појави на значаен настан, најавувајќи постепено враќање во јавниот живот по дијагнозата на рак минатиот месец. Додека кралот и кралицата Камила ги поздравуваа насобраните граѓани, еден од присутните ја ...

ЕМОТИВНО: Еве како реагираше кралот Чарлс кога му ја спомнаа принцезата Кејт Мидлтон

Курир - 01.04.2024

Вчера пред капелата Свети Џорџ кралот Чарлс се појави на значаен настан, најавувајќи постепено враќање во јавниот живот по дијагнозата на рак минатиот месец. Додека кралот и кралицата Камила ги поздравуваа насобраните граѓани, еден од присутните ја ...

ЕВЕ КАКО ОДИ ЛЕКУВАЊЕТО НА КЕЈТ: Има помош во борбата со ракот, упатените ооткриваат детали

Фактор - 02.04.2024

Кејт Мидлтон, принцезата од Велс и понатаму е во центарот на вниманието на светските медиуми, иако шпекулациите за нејзината здравствена состојба се намалени, откако откри дека има рак. Нејзиното семејство, вклучувајќи ги и нејзините родители, брат ...

КРАЛОТ ЧАРЛ ПОВТОРНО ЈА РАЗБЕСНИ ЈАВНОСТА! Вака тој и Камила реагираа на прашањето за Кејт Мидлтон

Попара - 02.04.2024

Вчера пред капелата Свети Џорџ кралот Чарлс се појави на значаен настан, најавувајќи постепено враќање во јавниот живот по дијагнозата на рак минатиот месец. Додека кралот и кралицата Камила ги поздравуваа насобраните граѓани, еден од присутните ја ...

ШТО КЕЈТ (НЕ)СМЕЕ ДА ЈАДЕ ВО ТЕКОТ НА ЛЕКУВАЊЕТО НА КАНЦЕРОТ: Превентивната хемотерапија бара драстични промени во ...

Курир - 02.04.2024

Превентивната хемотерапија како и другите видови лекување канцер, бара промена на животните навики, а Кејт тоа сериозно го сфатила. Принцезата Кејт закрепнува на својот селски имот Норфолк, додека поминува низ исцрпувачки превентивен третман на ...

Девојчето кое Кејт Мидлтон го посети кога боледуваше од рак ѝ испрати трогателна порака на принцезата

Убавина и Здравје - 03.04.2024

Откако Кејт Мидлтон објави дека има рак, на социјалните мрежи почна да се споделува видео од трогателниот момент кога принцезата од Велс облекла розов фустан за да запознае мало девојче кое има леукемија.